metro.cz

Počasí v Praze

2 °C / 16 °C

Pondělí 4. března 2024. Svátek má Stela

Další 4 fotografie v galerii
Patrový železniční vůz Bmto | foto: commons.wikimedia.orgMetro.cz

Dráhy zmodernizují další vozy pro pražskou příměstskou dopravu

  9:33
Dvanáct patrových osobních železničních vozů, které jezdí v síti Českých drah, nechá firma zmodernizovat a použije je potom pro pražskou příměstskou dopravu. Dozorčí rada společnosti souhlasila s uzavřením smlouvy s vítězem výběrového řízení. Jeho jméno a další podrobnosti zveřejní až po podpisu, uvedl mluvčí společnosti Radek Joklík.

Modernizované vozy řady Bmto budou v pracovních dnech jezdit na lince S7 Praha - Beroun a na městské lince Libeň - Roztoky. O víkendech je pak dopravce bude používat na tratích Praha - Vrané nad Vltavou - Čerčany a Praha - Čerčany - Světlá nad Sázavou.

„Díky nasazení modernizovaných vozů na zmíněných linkách se během příštího roku postupně uvolní několik jednotek CityElefant, které nahradí část dosud používaných starých pantografů řady 451, třeba na lince S4 Praha - Kralupy nad Vltavou,“ uvedl Joklík.

Interiér přízemí vozu Bmto.

Vozy čeká mimo jiné modernizace interiéru včetně dosazení WC s uzavřeným systémem, vytvoření prostoru pro přepravu kol, nové osvětlení integrované do stropu a instalace zásuvek 230 V a Wi-Fi. Vozy budou mít nová okna, posuvné dveře, signalizaci zastávky na znamení, centrální zdroj energie a opticko-elektronický informační systém.

„Příměstská doprava je nejrychleji rostoucí segment v rámci veřejné železniční dopravy. Vynaložené prostředky se tak brzy vrátí,“ dodal Joklík. Cenu modernizace dráhy zatím nezveřejnily.

Komentáře

Hlavní zprávy

Vědmy mají konkurenci. Věštit už umí také umělá inteligence a nemýlí se

vydáno 4. března 2024  12:00

V současném digitálním světě se umělá inteligence (AI) zarývá čím dál více do kůže společnosti.  celý článek

Říkáte, že žijete zdravě? Opravdu? Vaše lednička prozradí celou pravdu

vydáno 4. března 2024  6:00

O nedostatek pacientů se nemusejí bát v Česku kardiologové, odborníci na alkoholismus, plicní specialisté a také obezitologové. Přitom jejich zaměření...  celý článek

Svědkové minulosti. Mizejí poštovní schránky, vypařily se taky tradiční trafiky

PRAHA? AHA!
vydáno 3. března 2024  11:03

Praha je dobrodružství a romantika. Také nikdy nekončící zdroj zajímavostí. Stačí jen zvednout oči od displeje mobilního telefonu a nestačíte se divit....  celý článek

Komerční sdělení

Senioři, zatočte s dluhy, které vás tíží!

vydáno 3. března 2024

Pan Karel žije sám, je mu 71 let a má problém, který mu nedává spát. Hrozí mu, že kvůli nesplacenému úvěru přijde o byt. Nyní mu svitla naděje, že...  celý článek