metro.cz

Počasí v Praze

16 °C / 10 °C

Úterý 5. března 2024. Svátek má Kazimír

Další 2 fotografie v galerii
I lego už opustilo matičku Zemi. | foto: Metro.cz

Festival KidsFest zasype Prahu sedmi miliony herních kostiček

  8:05
Poprvé se v metropoli představí celosvětově úspěšný svátek kostiček, her a tvořivosti KidsFest. Na ploše téměř 10 tisíc metrů čtverečních letňanského výstaviště ohromí milovníky kostek Lego unikátní výtvory certifikovaných stavitelů ze zahraničí i českých fanoušků.

KidsFest

Potrvá od soboty 13. června do neděle 28. června.

Otvírací hodiny

Pondělí až pátek: 10 - 19 hod.

Sobota až neděle:

  • 9 - 14 hod. dopolední vstupy
  • 14 - 19 hod. odpolední vstupy

Desítky specializovaných zón, jako je Duplo, Star Wars, Friends, Architecture budou připraveny na nekonečné hodiny stavění.

„Lego KidsFest je dvoutýdenní festival, který je ve střední Evropě ojedinělou akcí nabitou kreativitou a hraním. Ocení ho příznivci složitějších modelů, celé rodiny i úplně nejmenší, začínající stavitelé. Každý fanoušek lega se u nás pořádně vyřádí a bude odcházet plný zážitků,“ slibuje Petr Břoušek, marketingový manažer společnosti Lego Trading.

Festival navštíví také certifikovaní stavitelé uměleckých děl z kostek Lego, jako je Sean Kenney z New Yorku, Dirk Denoyelle z Belgie nebo René Hoffmeister z Německa, kteří si pro české návštěvníky připravili mnoho uměleckých děl, jež budou v Praze k vidění poprvé.

Že se jedná o ojedinělou akci, dokazuje také množství kostek, které se na realizaci festivalu použije. Pro tvořivé návštěvníky bude k dispozici více než 7 milionů kostiček Lego, ze kterých si mohou vytvořit cokoliv, co je napadne.

Festival je otevřený všem stavitelům bez rozdílu věku, je vhodný také pro maminky s nejmenšími dětmi a díky modernímu zázemí nabízí i bezbariérový vstup. K dispozici bude i speciální Minikino Lego, obchod nebo zóna pro fanoušky. Festival na letňanském výstavišti začíná v sobotu 13. června a potrvá do 28. června.

Komentáře

Hlavní zprávy

Komerční sdělení

Přerovská padesátka a její varianty lákají širokou veřejnost na túru

vydáno 5. března 2024  13:34

Okolím Přerova projde v sobotu 9. března 42. ročník pochodu Přerovská padesátka neboli Memoriálu Jiřího Caletky, pojmenovaného podle jednoho z jeho...  celý článek

Nejpracovitější filmová herečka Petra Hřebíčková hledá chlapa. Už zase

vydáno 5. března 2024  12:31

Nová komedie od tvůrců hitu Ženy v běhu se blíží do kin. Dostane v ní oblíbená herečka možnost zazářit i jinak než jako obvykle? Tedy jako ztrhaná matka...  celý článek

První sirkárna v Sušicích? Ne, vznikla v pražském Karlíně, tvrdí filumenisté

vydáno 5. března 2024  4:12

Filumenie je sběratelský obor věnovaný hlavně sbírání zápalkových nálepek, ale také související dokumentace, stojánků na zápalky a dalších s tím spojených...  celý článek

Vědmy mají konkurenci. Věštit už umí také umělá inteligence a nemýlí se

vydáno 4. března 2024  12:00

V současném digitálním světě se umělá inteligence (AI) zarývá čím dál více do kůže společnosti.  celý článek