metro.cz

Počasí v Praze

10 °C / 19 °C

Pátek 14. června 2024. Svátek má Roland

Festival Letní Letná se odehraje i v zimě. Šapitó vyroste na ledu

  11:45
Mezinárodní festival nového cirkusu Letní Letná připravil na Výstavišti novinku - vánoční speciál nazvaný Lední Letná. Ve vyhřátém šapito nabídne třeba úspěšné představení Loser(s) souboru DaeMen, dále představení divadla VOSTO5, Cirkusu Mlejn, Vandy Hybnerové a Lucie Kašiarové, show Na stojáka, koncerty a o adventních víkendech také celodenní program pro rodiče a děti s pohádkami, koledami a vánočními výtvarnými workshopy.
Úspěšné představení Loser(s) | foto: František Ortmann

Dvojice akrobatů, která si říká DaeMen, chystá na Lední Letnou nové představení.
„Je to novocirkusové představení, kde jsme spojili současný tanec, akrobacii a živou hudbu v podání beatboxera,“ říká jeden z nich - Petr Horníček. 

Proslavili jste se před třemi lety v soutěži Česko-Slovensko hledá talent, kterou jste vyhráli. Jak vám úspěch změnil život?
Po výhře v soutěži nás klienti chtěli na své firemní večírky. Před ní jsme měli jen dvě komerční vystoupení. Takže se změnilo dost. 

Lední Letná

  • Ve vyhřátém šapito vám kolem hlavy budou létat akrobaté.
  • Program je připraven od 2. prosince do 12. ledna.
  • Festival navazuje na úspěšný koncept, který se osvědčil koncem léta na Letné.
  • Více info na www.letniletna.cz

Nový cirkus je hodně populární. Kde vlastně své kousky zkoušíte?
Tréninky máme buď v gymnastické hale nebo v tanečních sálech. Záleží, co zrovna potřebujeme trénovat a kde je volno. S prostorem to bývá někdy těžké... Pro naše vystoupení máme dané technické podmínky, ale občas je prostor malý, takže musíme choreografie upravovat, abychom někam nespadli. Zrovna v lednu máme dvakrát představení na prostoru 5x6 metrů, i když potřebujeme 10x10 metrů... Musíme si s tím poradit. 

A co životospráva? Můžete si dát kopec smažených řízků?
Co se týká našeho jídelníčku, tak nikdo z nás nedrží žádné diety. Máme hodně velký výdej energie, takže zatím není potřeba hlídat, co můžeme jíst. 

Jaké nejvážnější zranění se vám stalo, jaký pohyb je pro akrobata nejrizikovější?
Akrobacie je velmi riziková. Musíme být na sebe opatrní, nemáme za sebe záskok. Nedávno si jeden performer zranil koleno, musel jít na chirurgický zákrok a byl vyřazen na tři týdny. S tím souvisí i přibývající věk, ale myslím, že na jevišti budeme ještě v padesáti.

Autor: Marek Peška Metro.cz
Témata: divadlo

Hlavní zprávy

Být gamer už není stigma, říká muž, jenž pamatuje válku mezi Levelem a Score

vydáno 14. června 2024  5:17

Kde jsou ty časy, když si vývojáři videoher museli na všechno přijít sami – od napsání programu až po jejich vydání. Jak vznikly legendy jako Dungeon...  celý článek

Nájemní zabijáci neexistují? Vrah naoko je romantická komedie šmrncnutá krimi zápletkou

Strážce streamu
vydáno 14. června 2024  14:00

STRÁŽCE STREAMU Skutečnými událostmi inspirovaná komedie o učiteli a policejním důstojníkovi v jednom, který se pro úspěch tajných akcí musí vydávat za nájemné zabijáky...  celý článek

Benjamin Netanjahu je pro Izrael větší hrozba než Hamás, říká muž, který sloužil v Gaze

vydáno 13. června 2024  18:20

David Shorf sloužil v izraelské armádě, byl zástupcem šéfredaktora Lidových novin, hrál v kapele Raketa Bořka Slezáčka, nyní se pohybuje v marketingu,...  celý článek

Pořádná kontrola spotřeby je lepší než další solární panely na střeše, radí odborník

vydáno 13. června 2024  10:02

Zjednodušení instalací fotovoltaických elektráren a jejich vzájemné propojení mezi soukromými osobami nebo třeba obcemi zajistilo boom střešních...  celý článek