metro.cz

Počasí v Praze

16 °C / 26 °C

Neděle 14. července 2024. Svátek má Karolína

Festival Letní Letná se odehraje i v zimě. Šapitó vyroste na ledu

  11:45
Mezinárodní festival nového cirkusu Letní Letná připravil na Výstavišti novinku - vánoční speciál nazvaný Lední Letná. Ve vyhřátém šapito nabídne třeba úspěšné představení Loser(s) souboru DaeMen, dále představení divadla VOSTO5, Cirkusu Mlejn, Vandy Hybnerové a Lucie Kašiarové, show Na stojáka, koncerty a o adventních víkendech také celodenní program pro rodiče a děti s pohádkami, koledami a vánočními výtvarnými workshopy.
Úspěšné představení Loser(s) | foto: František Ortmann

Dvojice akrobatů, která si říká DaeMen, chystá na Lední Letnou nové představení.
„Je to novocirkusové představení, kde jsme spojili současný tanec, akrobacii a živou hudbu v podání beatboxera,“ říká jeden z nich - Petr Horníček. 

Proslavili jste se před třemi lety v soutěži Česko-Slovensko hledá talent, kterou jste vyhráli. Jak vám úspěch změnil život?
Po výhře v soutěži nás klienti chtěli na své firemní večírky. Před ní jsme měli jen dvě komerční vystoupení. Takže se změnilo dost. 

Lední Letná

  • Ve vyhřátém šapito vám kolem hlavy budou létat akrobaté.
  • Program je připraven od 2. prosince do 12. ledna.
  • Festival navazuje na úspěšný koncept, který se osvědčil koncem léta na Letné.
  • Více info na www.letniletna.cz

Nový cirkus je hodně populární. Kde vlastně své kousky zkoušíte?
Tréninky máme buď v gymnastické hale nebo v tanečních sálech. Záleží, co zrovna potřebujeme trénovat a kde je volno. S prostorem to bývá někdy těžké... Pro naše vystoupení máme dané technické podmínky, ale občas je prostor malý, takže musíme choreografie upravovat, abychom někam nespadli. Zrovna v lednu máme dvakrát představení na prostoru 5x6 metrů, i když potřebujeme 10x10 metrů... Musíme si s tím poradit. 

A co životospráva? Můžete si dát kopec smažených řízků?
Co se týká našeho jídelníčku, tak nikdo z nás nedrží žádné diety. Máme hodně velký výdej energie, takže zatím není potřeba hlídat, co můžeme jíst. 

Jaké nejvážnější zranění se vám stalo, jaký pohyb je pro akrobata nejrizikovější?
Akrobacie je velmi riziková. Musíme být na sebe opatrní, nemáme za sebe záskok. Nedávno si jeden performer zranil koleno, musel jít na chirurgický zákrok a byl vyřazen na tři týdny. S tím souvisí i přibývající věk, ale myslím, že na jevišti budeme ještě v padesáti.

Autor: Marek Peška Metro.cz
Témata: divadlo

Hlavní zprávy

Zrodil se nový Donald Trump – mučedník a možná i „nesestřelitelný“ vítěz prezidetských voleb

vydáno 14. července 2024  17:49

Měla to být jen další zastávka v úspěšné kampani Donalda Trumpa. V pensylvánském městečku Butler přivítali svého oblíbence bouřlivým potleskem. Po 15...  celý článek

Chcete důkladně poznat Krušné hory? Zkuste to třeba s běžcem a spisovatelem Štěpánem

vydáno 13. července 2024  12:57

Není asi místo v Krušných horách, kam by noha Štěpána Javůrka nevstoupila. Úspěšný spisovatel je má prochozené, proběhané, projet na lyžích i na kole i...  celý článek

Trička a mikiny s logem kapel mají fanoušci rádi. Na festivalu se většinou vše vyprodá

vydáno 14. července 2024  5:26

Trička a mikiny s logem oblíbené kapely nebo akce, hrneček, tužka... To všechno se skrývá pod anglickým slovem merchandising. „Poslední tři kolekce byly...  celý článek

Tradici českých jadranských dovolených založily už Šulcovy lázeňské vlaky

vydáno 14. července 2024  6:18

Vybrat dovolenou a její zaplacení lze zvládnout díky internetu za pár minut. Na této planetě není téměř místo, kam by se nedalo cestovat, pokud se tam...  celý článek