metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 9 °C

Úterý 23. dubna 2024. Svátek má Vojtěch

Festival United Islands ozdobí britský objev - zpěvačka Ella Eyreová

  12:00
Mezi hvězdami 11. ročníku United Islands of Prague bude i dvacetiletá zpěvačka Ella Eyreová, která patří mezi největší britské objevy poslední doby. Festival se uskuteční 20. a 21. června na Střeleckém ostrově, na Kampě, na Petříně, Žofíně a na Újezdu. O umístění hlavní scény rozhodnou lidé prostřednictvím internetu. Festivalu bude 19. června předcházet tradiční Klubová noc s koncerty desítek kapel.
Zpěvačka Ella Eyreová | foto: promo foto

Pořadatelé chtějí přestěhovat hlavní scénu ze Střeleckého ostrova do Kinského zahrady. K tomu však potřebují získat 1,6 milionu korun prostřednictvím sbírky HitHit.cz. Jde o rekordní částku, o kterou se kdy kdo v tuzemsku pomocí crowdfundingu pokusil. Sbírka na podporu festivalu poběží do 25. května.

Hlavní scéna bude možná za peníze

"Věříme, že se částku podaří vybrat. Pokud ne, otevřeli bychom Kinského zahradu s tím, že by byla na rozdíl od zbytku festivalu zpoplatněna. Možná varianta je také, že bychom hlavní hvězdy umístili na standardní lokace a Kinského zahradu bychom si nechali jako plán do následujících let," řekl producent festivalu Martin Voňka.

Nejnižší výše příspěvku na HitHit.cz je 100 korun. Za tuto částku získá příznivec festivalu vstupenku na dvoudenní program v Kinského zahradě s největšími hvězdami Eyreovou a jihoamerickou kapelou Bajofondo. Vyšší příspěvky přinesou různé odměny.

Přijedou hudební hvězdy z celé Evropy

Potvrzenými hvězdami a objevy festivalu také srbský projekt Repetitor, britští Childhood, nizozemští When We Were Wild a bulharská rapperka Dena. Z domácí scény potom Ohm Square, Nylon Jail, Voila!, Ille či Never Sol. "Objevům české scény je nově věnován dokonce program celé jedné stage. Check the Czech představí například Mayen, Katarzia nebo The Finally. Objevování nových jmen a trendů je ale filozofií celého festivalu, takže zajímavými novými jmény se hemží i program ostatních pódií," uvedla dramaturgyně programu Barbora Šubrtová.

Loňský desátý ročník festivalu, který se kvůli povodním přesunul do parku Ladronka, navštívily desítky tisíc lidí. Podle organizátorů bylo na akci více diváků než v minulém roce, kdy se jí zúčastnilo 60 tisíc fanoušků. Vrcholem festivalu byl koncert amerického pop-soulového zpěváka Aloe Blacca. Vystoupilo celkem 195 hudebních projektů na sedmi venkovních scénách a v devíti klubech.

Autor: ČTK

Hlavní zprávy

Braník ve víru změn. Nový biotop hlídá tučňáčí rodinka. Z ohořelé ostudy bude park

vydáno 23. dubna 2024  5:30

Kouř na obloze a zvuk sirén. V Braníku v poslední době evergeen. Opuštěný areál bývalých stavebnin hoří několikrát do roka. Objekt na začátku Vrbovy ulice...  celý článek

U sebe doma vyrobím, na chalupě si pak posvítím? Jenže je to trochu jinak

vydáno 22. dubna 2024  18:30

České obecné fotovoltaické prostředí srší optimismem, ale současně v něm vládne mezi lidmi hodně legend. Jednou z nich je třeba možnost sdílení energie...  celý článek

Závodili na Letné pštrosi? O Praze se lze stále dozvídat něco nového, říká spisovatelka

vydáno 22. dubna 2024  12:19

Nové putování Prahou. Právě vychází druhé pokračování Pražských okének – průvodce netradičními místy a událostmi Prahy od spisovatelky Stanislavy...  celý článek

Billie Eilish, Katy Perry, Bon Jovi a další mají konkurenci. Jmenuje se umělá inteligence

vydáno 22. dubna 2024  4:42

Stále se vyvíjející technologie pobouřila zahraniční umělce. Umělá inteligence (AI) ale hýbe celou společností. Někteří se jí bojí, jiní se s ní učí...  celý článek