metro.cz

Počasí v Praze

10 °C / 21 °C

Neděle 19. května 2024. Svátek má Ivo

Festival United Islands ozdobí britský objev - zpěvačka Ella Eyreová

  12:00
Mezi hvězdami 11. ročníku United Islands of Prague bude i dvacetiletá zpěvačka Ella Eyreová, která patří mezi největší britské objevy poslední doby. Festival se uskuteční 20. a 21. června na Střeleckém ostrově, na Kampě, na Petříně, Žofíně a na Újezdu. O umístění hlavní scény rozhodnou lidé prostřednictvím internetu. Festivalu bude 19. června předcházet tradiční Klubová noc s koncerty desítek kapel.
Zpěvačka Ella Eyreová | foto: promo foto

Pořadatelé chtějí přestěhovat hlavní scénu ze Střeleckého ostrova do Kinského zahrady. K tomu však potřebují získat 1,6 milionu korun prostřednictvím sbírky HitHit.cz. Jde o rekordní částku, o kterou se kdy kdo v tuzemsku pomocí crowdfundingu pokusil. Sbírka na podporu festivalu poběží do 25. května.

Hlavní scéna bude možná za peníze

"Věříme, že se částku podaří vybrat. Pokud ne, otevřeli bychom Kinského zahradu s tím, že by byla na rozdíl od zbytku festivalu zpoplatněna. Možná varianta je také, že bychom hlavní hvězdy umístili na standardní lokace a Kinského zahradu bychom si nechali jako plán do následujících let," řekl producent festivalu Martin Voňka.

Nejnižší výše příspěvku na HitHit.cz je 100 korun. Za tuto částku získá příznivec festivalu vstupenku na dvoudenní program v Kinského zahradě s největšími hvězdami Eyreovou a jihoamerickou kapelou Bajofondo. Vyšší příspěvky přinesou různé odměny.

Přijedou hudební hvězdy z celé Evropy

Potvrzenými hvězdami a objevy festivalu také srbský projekt Repetitor, britští Childhood, nizozemští When We Were Wild a bulharská rapperka Dena. Z domácí scény potom Ohm Square, Nylon Jail, Voila!, Ille či Never Sol. "Objevům české scény je nově věnován dokonce program celé jedné stage. Check the Czech představí například Mayen, Katarzia nebo The Finally. Objevování nových jmen a trendů je ale filozofií celého festivalu, takže zajímavými novými jmény se hemží i program ostatních pódií," uvedla dramaturgyně programu Barbora Šubrtová.

Loňský desátý ročník festivalu, který se kvůli povodním přesunul do parku Ladronka, navštívily desítky tisíc lidí. Podle organizátorů bylo na akci více diváků než v minulém roce, kdy se jí zúčastnilo 60 tisíc fanoušků. Vrcholem festivalu byl koncert amerického pop-soulového zpěváka Aloe Blacca. Vystoupilo celkem 195 hudebních projektů na sedmi venkovních scénách a v devíti klubech.

Autor: ČTK

Hlavní zprávy

Dovolená je pro Čechy stěžejním bodem v kalendáři. Podle průzkumu balí až den před odjezdem

vydáno 18. května 2024  14:00

Ačkoli před odjezdem na dovolenou někteří prožívají mírnou nervozitu, u třetiny Čechů převládá radost a nadšení. Preferují kombinaci aktivní dovolené a...  celý článek

Je rozhodně lepší trávit čas v kolektivu než sedět doma a litovat se, říká parahokejista Krupička

vydáno 18. května 2024  7:00

Sport miluje. Česko reprezentoval na čtyřech paralympiádách. Při poslední výpravě se Zdeněk Krupička dokonce stal vlajkonošem.  celý článek

Paralelní světy, kočka a pocuchaný mozek. Bestseller Temná hmota nepřekvapuje

Strážce streamu
vydáno 17. května 2024  14:00

STRÁŽCE STREAMU Štve vás manželka? Děti pořád jen pyskují? Šéf je blbec? Nevadí. Stačí, když si promyslíte, jaké vaše životní rozhodnutí vás do tohohle neutěšeného...  celý článek

Fanoušci MHD vymění letos na akci Autobusový den terminál metra Letňany za Letenskou pláň

vydáno 17. května 2024  5:00

„Po šesti minulých ročnících, které se konaly v terminálu u stanice metra C Letňany, se letošní akce uskuteční na zcela novém místě! V sobotu 18. května...  celý článek