metro.cz

Počasí v Praze

1 °C / 12 °C

Čtvrtek 29. února 2024. Svátek má Horymír

Dalších 7 fotografií v galerii
Desítky tisíc lidí vyrazily na koncert skupiny Kabát. | foto: David Sedlecký

GALERIE: Desítky tisíc lidí vyrazily na Kabáty. Mezi nimi i čtenáři Metra

  10:08
Za účasti desetitisíců lidí začal včera ve 20.00 v Praze na Vypichu Po čertech velkej koncert skupiny Kabát. Fanoušci rockové kapely všech věkových kategorií areál zcela zaplnili, část z nich vyslyšela varování pořadatelů, že areál je rozbahněn, a přišla vybavena holínkami. Kabát zahájil průřezem své tvorby od legendární skladby Porcelánový prasata po písně z novějších alb.

Akci na Vypichu už v podvečer zahájila čtyřiadvacetiletá rodačka z Čeladné Lenka Lo Hrůzová. Po ní se představila dánská rocková skupina D-A-D, dříve známá jako Disneyland After Dark, která před dvěma lety nadchla návštěvníky Masters Of Rock Café ve Zlíně.

Tisíce lidí proudily na Vypich

Pořadatelé očekávali rekordní návštěvu. Předchozí koncert Kabátu na Vypichu v září 2009 vidělo přibližně 60 tisíc lidí a byl podle managementu kapely největší tuzemskou akcí svého druhu.

Fanoušci převážně střední generace už několik hodin před začátkem koncertu proudili směrem na louku před oborou Hvězda. Na travnaté ploše se nacházejí stánky s občerstvením a menší pódium, na kterém se o zábavu starala například produkce skupiny Krucipüsk. U stánků s pivem se tvořily nekonečné fronty, ve kterých měli úspěch především fanoušci s ostrými lokty. Ti, kterým se nepodařilo protlačit blíže k pódiu, mohli koncert sledovat na velkoplošných obrazovkách.

Jídlo lidé museli nechávat před vstupem

Na pořádek a dopravu mimo areál na Vypichu, kde vyrostlo pódium obklopené tribunami, dohlížely desítky policistů včetně hlídky na koních.

Mnozí z příchozích si před začátkem produkce nakoupili jídlo a pití v nedalekém supermarketu. Koše i prostor před vchody do areálu se zaplnily prázdnými láhvemi, protože při pečlivých osobních prohlídkách při vstupu se ukázalo, že nápoje není možné vnášet dovnitř. „Pijte, uvnitř to bude mnohem dražší," povzbuzovala se před vchodem parta mužů s velkými plastovými lahvemi piva.

Na místě byly hasiči, čtyři sanitní vozy se záchranáři a záchranářský modul Golem. Městská policie měla kvůli akci ve službě 115 strážníků. Po ukončení koncertu byla zajištěna doprava zvláštními tramvajovými vozy ze zastávky Vypich ke stanici metra Hradčanská. Provoz metra na všech linkách byl posílen. Zvýšen byl i přepravní kapacita nočních tramvajových linek.

Více než dvacet let spolu

  • První Po čertech velkej koncert se konal před pěti lety, když Kabát oslavoval 20 let existence. 
  • Ten sobotní byl jediným letošním vystoupením kapely v Česku.
  • Proti předpokladům ale skupina na Vypichu nepokřtila chystané nové album. 
  • Kabát již přes dvě desetiletí hraje v sestavě Josef Vojtek (zpěv), Ota Váňa (kytara), Radek Hurčík (bicí), Milan Špalek (baskytara a texty) a Tomáš Krulich (kytara). 
  • První album Má ji motorovou kapela vydala v roce 1991. 
  • Za deset let již kralovala žebříčkům prodejnosti, když si kompilaci Suma sumárum koupilo přes 130 tisíc příznivců. 
  • Zpěvák Josef Vojtek se stal známým širší veřejnosti účinkováním v muzikálech a televizních show.

Komentáře

Hlavní zprávy

Komerční sdělení

Orientační běžci se při Adamovském sprintu popasují s kopcovitým terénem

vydáno 29. února 2024

Čtyřapůltisícové město v úzkém údolí řeky Svitavy, odkud po obou stranách strmě stoupají stráně vzhůru – tak lze nejlépe popsat Adamov, který za svůj...  celý článek

Pokaždé se těším na emoce v sále, říká výkonná ředitelka ČFTA Tereza Rychnovská

vydáno 28. února 2024  20:00

V sobotu 9. března budou v přímém přenosu České televize předány filmové ceny Český lev. Podle čeho se vybírají nejen moderátor a hudebníci a jak dlouho...  celý článek

Hluk a tma. Vlezli jsme do metra D. Pod Pankrácí se pracuje 24 hodin denně, sedm dní v týdnu

GALERIE
vydáno 28. února 2024  14:40

Nepříjemný pravidelný zvuk se rozléhá tunelem. Vydává ho couvající bagr. Kravál je to opravdu pronikavý. Musí být. V hlučném prostředí stavby metra to ani...  celý článek

V kostele na Malé Straně straší. Řádí tu vdova a mnich, co jej vozí bezhlaví kozlové v kočáře

vydáno 28. února 2024  11:00

Mezi ulicemi Říční, Všehrdova a Besední na samém okraji Malé Strany zůstal poněkud pozapomenutý Malostranský špitál. Spolu se středověkým kostelíkem,...  celý článek