metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 22 °C

Středa 29. května 2024. Svátek má Maxmilián, Maxim

Golfu zastupitelé zelenou nedali. Devítijamkové hřiště v Motole se rozšiřovat nebude

  15:17
Zastupitelé hlavního města dnes zamítli zadání změny územního plánu, která by umožnila rozšíření golfového hřiště v Motole.
Klubovna Golf Clubu Praha v Motole. | foto: gcp.czMetro.cz

Změnu k rozšíření soukromého golfového hřiště navrhlo někdejší vedení Prahy 5, to současné je naopak proti. Hřiště mělo zasahovat do přírodní památky a bouřili se proti němu místní obyvatelé. Zastupitelé dnes původní záměr zamítli.

„Byly doby, kdy městská část Praha 5 žádala vytvořit z přírodní památky golfové hřiště. Tyto doby jsou, doufám, pryč,“ řekl náměstek primátorky Matěj Stropnický (Trojkoalice/SZ), který materiál zastupitelům předložil. Zrušení zadání změny konzultoval s nynějším vedením Prahy 5, které zrušení podpořilo.

Spory provázely už podání návrhu na radnici Prahy 5

Pokud by změnu město vypracovalo a schválilo, znamenalo by to rozšíření hřiště v lokalitě bezprostředně u současného hřiště i za Bucharovou ulicí a zmizel by tak kus přírodní památky, parku Košíře-Motol. Obyvatelé Prahy 5 by navíc bývali přišli o rekreační plochu.

Spory provázely v minulosti v Praze 5 samotné podání návrhu na vypracování změny na magistrát. Podalo jej někdejší vedení radnice, podle tehdejší opozice o změnu bylo zažádáno nelegálně - neschválilo ji tož zastupitelstvo, to ji pouze vzalo na vědomí.

Pozemek, na který se mělo hřiště rozšířit, patří městské části Praha 5. Ta v únoru 2013 schválila na tuto část nájemní smlouvu s majitelem současného golfového hřiště. Firma měla z pronájmu pozemku platit radnici 523 504 korun ročně a pozemek mít pronajatý na pětadvacet let s opcí na dalších 25 let.

Autor: ČTK

Hlavní zprávy

Naši pozůstalí si často přejí, aby obřad nebyl truchlivý, říká zakladatelka spolku Ke kořenům

vydáno 29. května 2024  12:00

Za okny prší. Chmurné dopoledne by mohlo umocňovat i téma rozhovoru. Je to ale jinak. Při povídání s Blankou Javorovou panuje dobrá nálada. Jedna ze...  celý článek

Hnědásek na Hané i můry na Karlštejně. Svaz ochránců si přichystal exkurze do přírody

vydáno 28. května 2024  19:39

Český svaz ochránců přírody přichystal pro zájemce komentované exkurze do přírody. První se koná koncem týdne. Chcete se vydat po stopách nočních motýlů?...  celý článek

Litvínov vybral stavitele nového bazénu. Ještě čeká, zda dostane dotaci

vydáno 29. května 2024  16:02

Nový plavecký bazén v Litvínově zřejmě postaví za více než 367 milionů korun stejné sdružení firem, které mělo o zakázku zájem už před třemi lety. Tendr...  celý článek

Galerie i muzeum v centru Jihlavy se promění, instituce prostaví miliony

vydáno 29. května 2024  16:02

Dvě důležité kulturní instituce v Jihlavě se pustí do modernizací budov. V případě Muzea Vysočiny bude provoz během dva roky trvajících stavebních prací...  celý článek