metro.cz

Počasí v Praze

-3 °C / -3 °C

Neděle 3. prosince 2023. Svátek má Svatoslav
Bazén Hloubětín

Hloubětínský bazén zůstane přes léto zavřený. Musí se opravit

  11:29
Bazén v Hloubětíně bude kvůli rekonstrukci měsíc uzavřen. Opravy začnou 15. července a skončí 15. srpna. Provozovatel bazénu firma Montservis Praha opraví chátrající galerii, vymění dlažbu a vypustí a znovu napustí bazény. "Oprava vyjde na zhruba 1,2 milionu korun," uvedl člen představenstva Montservisu Jan Tošner.

Bazén byl v Hloubětíně postaven v 70. letech 20. století. Od té doby podle Tošnera nebyl nikdy celkově zrekonstruován, vždy se udělala pouze oprava některé části areálu. Rekonstrukci vnitřních prostor bude platit magistrát, kterému bazén patří.

Provozovatel se chystá v rámci oprav také vyměnit vodu v bazénech. "Vyčistíme vodu, která je po roce provozu takzvaně unavená. Výměna trvá několik dní. Vypouštění je rychlé, ale napouštění trvá i čtyři pět dní," popsal Tošner.

Pokud by se výstavba nové galerie stihla dříve, mohl by být otevřen dříve alespoň venkovní bazén. V areálu jsou totiž sociální zařízení a šatny pouze v budově, nelze se tak jít koupat do venkovního bazénu, když je budova zavřena. "Zajistili bychom uvnitř vše tak, aby návštěvníci mohli alespoň projít k venkovnímu bazénu," řekl Tošner.

V bazénu v Hloubětíně byly před dvěma lety kompletně opraveny šatny a vybudovány nové parní kabiny. Vnitřní bazén je známý tím, že je v něm mírně slaná voda.

Komentáře

Hlavní zprávy

K-trend v České republice. Kde se vzal a o co vlastně jde?

vydáno 3. prosince 2023  6:38

Hudba, kinematografie nebo třeba kosmetika. Několik světů, které korejská kultura uchvátila.  celý článek

V druhé Perinbabě Juraje Jakubiska se mihne i nesmrtelný Dan Nekonečný

vydáno 2. prosince 2023  10:00

Nový snímek je pokračováním 38 let staré fantasy pohádky, která je na Slovensku vánoční klasikou.  celý článek

Slibované kontroverze i férovost hledejte jinde! Hra na oliheň: Výzva překonává očekávání

Strážce streamu
vydáno 1. prosince 2023  14:00

STRÁŽCE STREAMU Zbohatni nebo chcípni. Předtím si ale zahraj sérii v tuzemsku většinou neznámých dětských her. A buď v nich nejlepší ze všech. Tohle jednoduché motto se...  celý článek

Čtyři roky s covidem. Rozhovor s epidemiologem Rastislavem Maďarem Poučili jsme se?

vydáno 1. prosince 2023  5:25

Čas šíleně letí. Právě dnes jsou tomu čtyři roky, co v Číně odhalili neslavně proslulý virus covid-19. Deník Metro přináší rozhovor s epidemiologem...  celý článek