metro.cz

Počasí v Praze

16 °C / 10 °C

Úterý 5. března 2024. Svátek má Kazimír
V metru se rozezní tóny klasické hudby. | foto: Profimedia.cz

Hudba se v pražském metru rozezní již tuto středu

  13:25
Jedinečnou akci připravuje dopravní podnik společně s Konzervatoří Jaroslava Ježka. Ve středu od šesté hodiny ranní budou lidem v rámci projektu Nalaďte se v metru cestu do práce zpříjemňovat koncerty klasické i moderní hudby.

V pražském metru...

  • ...zazní 22 koncertů ve 14 stanicích.
  • ...vystoupí 16 hudebních uskupení z Konzervatoře a VOŠ Jaroslava Ježka.
  • ... studenti přestaví 13 hudebních žánrů. Mezi nimi například latinsko-americkou, soudobou, lidovou a barokní hudbu, jazz, swing či rock.
  • Program akce najdete na stránkách dopravního podniku.

Celou akci odstartuje seskupení Kytarové duo hrající latinsko-americkou hudbu, které vystoupí od šesti hodin ve stanici Rajská zahrada. V každé zastávce muzikanti vystoupí necelou hodinu, poté se program přesune do další stanice. Den muziky v pražském metru zakončí ve dvaadvacet hodin v zastávce Můstek skupina Trumpet Q, která představí své skladby s nádechem jazzu, swingu a funku.

"Cílem projektu je ukázat, že metro není jen rychlým dopravním prostředkem, ale že městská hromadná doprava je příjemnou alternativou na cestách nejen za povinnostmi, ale i ve volném čase," uvádí mluvčí dopravního podniku Monika Lojínová.

Studenti chtěli hrát lidem zdarma

S nápadem hudební projekce přišla samotná konzervatoř. "Kontaktovali jsme dopravní podnik s tím, co by říkali spojení městské dopravy a mladých hudebníků. Od počátku byla spolupráce velmi pozitivní," říká PR manažer konzervatoře Aleš Sedlák. Uvedl také, že studenti vystupují na akci dobrovolně. "Bereme to demokraticky. Pokud někdo odmítl, ihned byl nahrazen," upřesňuje Sedlák.

Škola se snaží představit zejména multižánrovou rozmanitost studentů. "Je to otázka prestiže školy. Ve středu ukážeme veřejnosti, jaké hudebníky vychováváme. Půjde poprvé o akci v takovém rozsahu, tak doufáme, že odezva u veřejnosti bude pozitivní a že vše dobře dopadne," uzavírá Sedlák.

Komentáře

Hlavní zprávy

První sirkárna v Sušicích? Ne, vznikla v pražském Karlíně, tvrdí filumenisté

vydáno 5. března 2024  4:12

Filumenie je sběratelský obor věnovaný hlavně sbírání zápalkových nálepek, ale také související dokumentace, stojánků na zápalky a dalších s tím spojených...  celý článek

Vědmy mají konkurenci. Věštit už umí také umělá inteligence a nemýlí se

vydáno 4. března 2024  12:00

V současném digitálním světě se umělá inteligence (AI) zarývá čím dál více do kůže společnosti.  celý článek

Říkáte, že žijete zdravě? Opravdu? Vaše lednička prozradí celou pravdu

vydáno 4. března 2024  6:00

O nedostatek pacientů se nemusejí bát v Česku kardiologové, odborníci na alkoholismus, plicní specialisté a také obezitologové. Přitom jejich zaměření...  celý článek

Svědkové minulosti. Mizejí poštovní schránky, vypařily se taky tradiční trafiky

PRAHA? AHA!
vydáno 3. března 2024  11:03

Praha je dobrodružství a romantika. Také nikdy nekončící zdroj zajímavostí. Stačí jen zvednout oči od displeje mobilního telefonu a nestačíte se divit....  celý článek