metro.cz

Počasí v Praze

5 °C / 12 °C

Úterý 16. dubna 2024. Svátek má Irena
V metru se rozezní tóny klasické hudby. | foto: Profimedia.cz

Hudba se v pražském metru rozezní již tuto středu

  13:25
Jedinečnou akci připravuje dopravní podnik společně s Konzervatoří Jaroslava Ježka. Ve středu od šesté hodiny ranní budou lidem v rámci projektu Nalaďte se v metru cestu do práce zpříjemňovat koncerty klasické i moderní hudby.

V pražském metru...

  • ...zazní 22 koncertů ve 14 stanicích.
  • ...vystoupí 16 hudebních uskupení z Konzervatoře a VOŠ Jaroslava Ježka.
  • ... studenti přestaví 13 hudebních žánrů. Mezi nimi například latinsko-americkou, soudobou, lidovou a barokní hudbu, jazz, swing či rock.
  • Program akce najdete na stránkách dopravního podniku.

Celou akci odstartuje seskupení Kytarové duo hrající latinsko-americkou hudbu, které vystoupí od šesti hodin ve stanici Rajská zahrada. V každé zastávce muzikanti vystoupí necelou hodinu, poté se program přesune do další stanice. Den muziky v pražském metru zakončí ve dvaadvacet hodin v zastávce Můstek skupina Trumpet Q, která představí své skladby s nádechem jazzu, swingu a funku.

"Cílem projektu je ukázat, že metro není jen rychlým dopravním prostředkem, ale že městská hromadná doprava je příjemnou alternativou na cestách nejen za povinnostmi, ale i ve volném čase," uvádí mluvčí dopravního podniku Monika Lojínová.

Studenti chtěli hrát lidem zdarma

S nápadem hudební projekce přišla samotná konzervatoř. "Kontaktovali jsme dopravní podnik s tím, co by říkali spojení městské dopravy a mladých hudebníků. Od počátku byla spolupráce velmi pozitivní," říká PR manažer konzervatoře Aleš Sedlák. Uvedl také, že studenti vystupují na akci dobrovolně. "Bereme to demokraticky. Pokud někdo odmítl, ihned byl nahrazen," upřesňuje Sedlák.

Škola se snaží představit zejména multižánrovou rozmanitost studentů. "Je to otázka prestiže školy. Ve středu ukážeme veřejnosti, jaké hudebníky vychováváme. Půjde poprvé o akci v takovém rozsahu, tak doufáme, že odezva u veřejnosti bude pozitivní a že vše dobře dopadne," uzavírá Sedlák.

Komentáře

Hlavní zprávy

Češi si potrpí na kvalitu. Radši si připlatí za konopí než nějaké jiné bylinky

vydáno 15. dubna 2024  18:00

Svět kanabinoidů se rozpíná, aktivisté chtějí potlačit černý trh. Až tři rostlinky marihuany na dospělou osobu v jedné domácnosti a legální držení...  celý článek

Ve škole ohně a kouře aneb Jak vymazlit steaky tak, že to hosty na párty pošle do kolen?

vydáno 15. dubna 2024  13:00

Motor zaburácí. Zvonek u vrátek. Štěká pes. Před domem zaparkoval obrovský americký pick-up. Dveře. Pohorka na silnici. V kšiltovce, košili a džínech...  celý článek

Češi zachraňují památky i méně známé ruiny. A jsou v tom poměrně úspěšní

vydáno 15. dubna 2024  6:00

Zdevastovaných zámků, hradů, fabriček i drobných staveb typu kapličky je v Česku obrovské množství. Fenomén urbexu, který v Česku začal někdy na přelomu...  celý článek

Radním došla trpělivost. Hradec Králové nastavil přísná pravidla pro sdílené koloběžky

vydáno 14. dubna 2024  7:00

Automobil to neměl ve svých začátcích snadné. Musel před ním například běžet člověk s červeným praporkem, aby varoval ostatní. Města se potýkají nejen s...  celý článek