metro.cz

Počasí v Praze

2 °C / 10 °C

Čtvrtek 25. dubna 2024. Svátek má Marek

Hvězdy míří do Bohnic

  13:13
Víkend bude patřit bohnickému festivalu Mezi ploty.
Kašpárek v rohlíku, Pavel Kružík | foto:  Michal Sváček, MAFRA

Legenda hlásí svůj 26. ročník. Na 14 scén rozsetých po areálu Psychiatrické nemocnice Bohnice přijede více než 120 špičkových muzikantů, kapel a divadelních souborů z celého spektra populárních žánrů – od písničkářů po zástupce rocku, popu, punku nebo hip hopu.

Pohodu a výbornou zábavu pro děti, rodiče i dědečka přinese obrovská Rodinná zóna plná pohádek, her, soutěží a kapel pro všechny generace. Z divadel vystoupí Vosto5, Divadlo v Dlouhé, Husa na provázku, Divadlo Bolka Polívky a řada dalších. No a nakonec se můžete nechat třeba zhypnotizovat a vyrazit na pochod po žhavých uhlících.

Co řekly osobnosti festivalu

VOJTĚCH DYK

  • Mně se bude hrát jako doma. Páč když jsem na jevišti, stává se ze mě blázen.

PRAGO UNION

  • Bude to už naše minimálně čtvrté vystoupení na tomto festivalu, takže přijdeme těšíce se a vyzbrojeni standardní dávkou Pragošíleností. Měl by to být celorepublikový festival. Ne tak kvůli plotům, ale že to jsou tady jedny velké Bohnice.

TOMÁŠ KLUS

  • Bude se nám tam hrát skvěle, protože se nám tam ještě nikdy špatně nehrálo. Chystáme dobrou náladu.

XINDL X

  • Kromě našich osvědčených kousků se můžete těšit na novinky z naší připravované desky Sexy Exity, které jsme dosud ještě nikde nehráli.

KAŠPÁREK V ROHLÍKU

  • Kdybyste jen tušili, co se děje v naší dodávce, kterou jezdíme na koncerty, tak by vám bylo jasné, že vystoupíme z jezdícího blázince do daleko klidnějšího blázince, do Bohnic.

N.O.H.A.

  • V blázinci se cítíme v podstatě jako doma mezi svými, spousta našich songů má v sobě takové pozitivní bláznovství a doufám, že nakazíme tímto bláznovstvím i naše publikum.

DIVADLO BOLKA POLÍVKY

  • Představení Letem sokolím, které budeme na festivalu hrát, je klauniáda o vášni, nadšení, přátelství a fanatismu. Námětů k bláznovství se tu najde celá řada.

NO NAME

  • V Bohnicích sme už premiéru mali vlani a atmosféra tam je vskutku zvláštna… zakaždým, keď niekde hráme, snažím sa zistiť si o danom mieste maximum, čítal som rozhovory s doktormi, info o nemocnici, histórii… Ploty považujem za odvážnu a dnes už fungujúcu víziu, niekoho, komu skutočne ide o búranie bariér… tešíme sa aj na tento ročník.
Autor: Metro.cz

Hlavní zprávy

Dáte si lážo i plážo? Na kole za pivem, houpačkami, trampolínami i klobáskami

vydáno 25. dubna 2024  12:58

Vezměte děti na výlet v bezprostřední blízkosti Vltavy. Čekají na vás tři pecky, které jsou trochu gastronomické, trochu punkové a především velmi...  celý článek

Omezí příjezd Středočechů do Prahy závory a buspruhy? Kraji se plány nelíbí

vydáno 25. dubna 2024  15:02

Vedení Středočeského kraje se ohradilo vůči záměrům Prahy 6 na regulaci dopravy. Jednat se má například o prodloužení pruhů vyčleněných pro MHD na tazích,...  celý článek

Oprava bazénu v Liberci je v nedohlednu, provizorně by mohl otevřít letos

vydáno 25. dubna 2024  14:52

Očekávaný začátek rekonstrukce libereckého bazénu se stále odkládá. Přesto je od konce března pro veřejnost uzavřený a jen zčásti slouží sportovním...  celý článek

Studentky rozrušila přednáška psycholožky, tři dívky skončily v nemocnici

vydáno 25. dubna 2024  12:42,  aktualizováno  14:38

Na kutnohorské střední škole zasahovali záchranáři kvůli skupině rozrušených studentek. Dívky znepokojila přednáška s psycholožkou.  celý článek