metro.cz

Počasí v Praze

14 °C / 27 °C

Čtvrtek 20. června 2024. Svátek má Květa

Jak si zpestřit oslavy Nového roku? Strávit je můžete s exotickými zvířaty

  9:03
Rachejtle, šampaňské, papírové čepičky. Pokud si letos chcete oslavy Nového roku trochu zpestřit, máme pro vás pár tipů, kam vyrazit.
Novoroční ohňostroj | foto: Praha.eu

Sotva padne tma, můžete se 31. prosince vydat na strašidelnou procházku hlavním městem. Na tu láká Pražská informační služba. Procházka bude doprovázena výkladem o pražských strašidlech. Cesta povede po Hradčanech, Malé Straně a Staroměstském náměstí.

Silvestr v zoo

Jestli si raději chcete trochu zasportovat, můžete vyrazit do centra Prahy na Ovocný trh, kde se bude konat silvestrovské bruslení. Už na 29. prosince je pak připraven speciální silvestrovský program v zoologické zahradě hlavního města.

Také mimo Prahu se konají různé silvestrovské akce. Například na Vysočině se pořádá již 16. ročník výšlapu na zdejší nejvyšší vrchol Javořici na počest spisovatelky Vlasty Javořické.

Hrajeme stolní hry

Řada Čechů tráví Silvestra srodinou či kamarády doma. Stále více jich v tento den vytahuje deskové hry a společně je hrají. „Naprostou klasikou jsou Dostihy a sázky, které patří k českým Vánocům již téměř třicet let,“ říká Margareta Šlemínová ze společnosti Dino Toys a doplňuje, že Dostihy a sázky jsou českým fenoménem.

U rodin s malými dětmi jsou pak oblíbené hlavně stolní hry s Krtečkem. "Děti často upřednostňují hry s motivy svých oblíbených pohádkových postav. Kromě českého Krtečka to jsou i postavičky zprodukce Walt Disney,“ vysvětluje Šlemínová. Klasiky jako Člověče nezlob se či Monopoly jsou mezi Čechy stále velmi oblíbené.

Kam vyrazit

  • Deník Metro pro vás zjišťoval, kam by mohli vyrazit ti, kteří ještě nejsou rozhodnuti.
  • Praha bude poslední noc roku divoká. Pokud se chcete vyhnout centru, doražte na párty do nově vznikajícího sportovního centra Radlická (je na stejné adrese, naproti Ženským domovům na Smíchově). Budou tu hrát DJs, můžete si dát skvělý drink a třeba poznat nové přátele. Vstup tu bude zdarma. 
  • Pokud máte chuť zapařit mimo Prahu, přijeďte do Špindlerova Mlýna. Je tu nový klub Dolská. Připraveny budou koktejly, barmanská show a párty vrytmu toho nejlepšího od 70. let po současnost.
  • A pokud už máte rozmyšleno, ale nevíte, co s dětmi, zkuste Všeználkovo dětské studio v pražských Holešovicích. Tady se o vaše ratolest postarají přes celou noc.
Autor: Adam Váchal Metro.cz

Hlavní zprávy

Japonská Mazda MX-5 je nesmrtelná. Její milovníci zažijí o víkendu Rozkoš

vydáno 19. června 2024  17:20

Už za pár dní se bude okresem Náchod ozývat zvuk stovek motorů automobilů značky Mazda MX-5. Po pěti letech si tu totiž předposlední červnový víkend dají...  celý článek

Půllitr piva za 175, za vodu i 111 korun. „I tak to byl zážitek,“ popisují čeští fanoušci fotbalové Euro

vydáno 19. června 2024  5:00

Red Bull Aréna v německém Lipsku, která má kapacitu 41 122 míst, se včera otřásla v základech. Čeští fanoušci se totiž vydali na český úvodní zápas Eura,...  celý článek

Z Dlážděné je asfaltová. Rekonstrukci tratě u Masarykova nádraží se povedlo dokončit dřív

vydáno 19. června 2024  11:00

V Havlíčkově a Dlážděné ulici se má dnes brzy ráno po necelých dvou měsících opět začít ozývat cinkání tramvají. Dopravní podnik (DPP) zde totiž...  celý článek

Stopy po okupačních kulkách, které vydržely na fasádě a také vlajkodržáky na Letné

vydáno 16. června 2024  11:30

Praha je dobrodružství a romantika. Také nikdy nekončící zdroj zajímavostí. Stačí jen zvednout oči od displeje mobilního telefonu a nestačíte se divit....  celý článek