metro.cz

Počasí v Praze

-2 °C / 0 °C

Středa 29. listopadu 2023. Svátek má Zina
Adam Lambert | foto: adamlambertlive.orgMetro.cz

Kapela Queen zvedne diváky ze sedadel večer v O2 areně

  8:45
Legendární britská kapela Queen se dnes večer v O2 areně představí s novým zpěvákem Adamem Lambertem. Z původních členů londýnského kvarteta zůstali po smrti zpěváka Freddieho Mercuryho pouze kytarista Brian May a bubeník Roger Taylor. Baskytarista John Deacon se k obnovené skupině nepřipojil.

Dvaatřicetiletý americký zpěvák Lambert na sebe před lety upozornil vítězstvím v televizní pěvecké soutěži v USA. Jeho debutové album For Your Entertainment si před šesti lety vysloužilo nominaci na cenu Grammy za nejlepší mužský popový hlasový výkon.

Skupina Queen začala evropské turné 13. ledna v britském městě Newcastle a v jeho rámci absolvuje celkem 26 vystoupení po celé Evropě. V programu má staré hity jako Bohemian Rhapsody, Another One Bites the Dust, Killer Queen, Bicycle Race, Don’t Stop Me Now, Love of My Life či We Will Rock You.

V Praze se Queen představili naposledy v roce 2008. Mercuryho, který podlehl chorobě AIDS v roce 1991, tehdy nahradil zpěvák Paul Rodgers.

Skupina Queen vznikla v roce 1972; založili ji zpěvák Freddie Mercury, kytarista Brian May, bubeník Roger Taylor a baskytarista John Deacon. Queen po smrti Mercuryho pořádali koncerty jen ojediněle s různými zpěváky. Část příznivců změny nepřijala a obviňuje zbytek kapely, že udržuje jméno Queen zejména kvůli komerčním zájmům.

Komentáře

Hlavní zprávy

Českému školství chybějí učitelé. Hrozí zánik některých odborných předmětů?

vydáno 29. listopadu 2023  21:00

Nedostatek pedagogů mává s tuzemským školstvím. Roli hrají platové podmínky i vysoký věk učitelů.  celý článek

Poznejte tajemné rostliny. Třeba vousatce hnědavého nebo terčovku hrbolkatou

vydáno 29. listopadu 2023  18:50

Ochránci přírody chystají lichenologický seminář. Ten se v Michelské ulici koná v rámci třídenní vánoční výstavy ovoce.  celý článek

Vládce temnot i První den mého života. Italové míří do pražské Lucerny

vydáno 29. listopadu 2023  15:39

Stejně jako v minulých ročnících festivalu bude část věnována některým velkým mistrům italského umění, jako jsou Borromini, Bernini a Caravaggio.  celý článek

Lyžařská střediska brzy otevřou. Některé skiareály chtějí zkrátit čekací dobu na vlecích

vydáno 29. listopadu 2023  11:26

Lyžařská střediska v Česku a Slovensku se již intenzivně připravují na nadcházející sezonu. Kromě kontroly zasněžovacích systémů či nasazení sněhových děl...  celý článek