metro.cz

Počasí v Praze

16 °C / 10 °C

Úterý 5. března 2024. Svátek má Kazimír

Kapela Queen zvedne diváky ze sedadel večer v O2 areně

  8:45
Legendární britská kapela Queen se dnes večer v O2 areně představí s novým zpěvákem Adamem Lambertem. Z původních členů londýnského kvarteta zůstali po smrti zpěváka Freddieho Mercuryho pouze kytarista Brian May a bubeník Roger Taylor. Baskytarista John Deacon se k obnovené skupině nepřipojil.

Dvaatřicetiletý americký zpěvák Lambert na sebe před lety upozornil vítězstvím v televizní pěvecké soutěži v USA. Jeho debutové album For Your Entertainment si před šesti lety vysloužilo nominaci na cenu Grammy za nejlepší mužský popový hlasový výkon.

Skupina Queen začala evropské turné 13. ledna v britském městě Newcastle a v jeho rámci absolvuje celkem 26 vystoupení po celé Evropě. V programu má staré hity jako Bohemian Rhapsody, Another One Bites the Dust, Killer Queen, Bicycle Race, Don’t Stop Me Now, Love of My Life či We Will Rock You.

V Praze se Queen představili naposledy v roce 2008. Mercuryho, který podlehl chorobě AIDS v roce 1991, tehdy nahradil zpěvák Paul Rodgers.

Skupina Queen vznikla v roce 1972; založili ji zpěvák Freddie Mercury, kytarista Brian May, bubeník Roger Taylor a baskytarista John Deacon. Queen po smrti Mercuryho pořádali koncerty jen ojediněle s různými zpěváky. Část příznivců změny nepřijala a obviňuje zbytek kapely, že udržuje jméno Queen zejména kvůli komerčním zájmům.

Autor:

Hlavní zprávy

První sirkárna v Sušicích? Ne, vznikla v pražském Karlíně, tvrdí filumenisté

vydáno 5. března 2024  4:12

Filumenie je sběratelský obor věnovaný hlavně sbírání zápalkových nálepek, ale také související dokumentace, stojánků na zápalky a dalších s tím spojených...  celý článek

Vědmy mají konkurenci. Věštit už umí také umělá inteligence a nemýlí se

vydáno 4. března 2024  12:00

V současném digitálním světě se umělá inteligence (AI) zarývá čím dál více do kůže společnosti.  celý článek

Říkáte, že žijete zdravě? Opravdu? Vaše lednička prozradí celou pravdu

vydáno 4. března 2024  6:00

O nedostatek pacientů se nemusejí bát v Česku kardiologové, odborníci na alkoholismus, plicní specialisté a také obezitologové. Přitom jejich zaměření...  celý článek

Svědkové minulosti. Mizejí poštovní schránky, vypařily se taky tradiční trafiky

PRAHA? AHA!
vydáno 3. března 2024  11:03

Praha je dobrodružství a romantika. Také nikdy nekončící zdroj zajímavostí. Stačí jen zvednout oči od displeje mobilního telefonu a nestačíte se divit....  celý článek