"Věřím, že se aplikace stane praktickým pomocníkem a zároveň užitečným kanálem pro všechny majitele takzvaných chytrých telefonů," řekla radní Eva Vorlíčková. Uživatelé si podle ní například mohou dohledat informace o časech a místech konání koncertů nebo sportovních utkání, zjistí informace o uzavírkách, nehodách nebo obsazenosti parkovišť nebo otevírací dobu úřadů. Aplikace jim také poradí jak postupovat například při ztrátě dokladů.
Aplikace potřebuje GPS a přístup k intenetu
StahujteNová mobilní aplikace pro operační systémy Android a iOS. |
"Aplikace může být velice praktická například v situacích, jako jsou povodně, kdy jsou všechny komunikační kanály pro obyvatele velice důležité," poznamenal náměstek primátora Jiří Vávra. Aplikace je vytvořena pro operační systémy Android a iOS. Město za ni zaplatilo asi 1,7 milionu korun, podle autora myšlenky radního Jana Vašíčka bude měsíční provoz, údržba a aktualizace stát 90 tisíc korun.
V chytrých mobilních telefonech, které mají k dispozici i GPS a mapové podklady, se mohou lidé například přímo na ulici podívat, kde jsou v centru Prahy parkovací zóny a kde mohou zanechat svůj vůz. Mohou si také vyhledat nejbližší lékárnu nebo úřady upozornit na vandaly či černou skládku. V současné době jsou informace pouze v češtině, Praha ale plánuje jejich přeložení i do dalších jazyků. Do budoucna chce také nabídku rozšířit o další možnosti, například o vyhledávání spojení MHD podle místa, kde se uživatel právě nachází.