metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 13 °C

Neděle 3. března 2024. Svátek má Kamil
Přeplněný kontejner na smíchovském Náměstí 14. října. | foto: Daniela Klečková

Kontejner na tříděný odpad na Smíchově přetékal

  6:00
Snad každého, kdo jde okolo přeplněných popelnic na tříděný odpad, napadne, proč smetí neodvážejí častěji. Přitom stačí zajít na úřad městské části a podat žádost na častější odvoz odpadu.

"Tento obrázek se naskytne lidem, kteří chtějí chránit životní prostředí v centru Prahy a nosí ze širokého okolí tříděný odpad na smíchovské Náměstí 14. října," upozornila čtenářka Daniela Klečková.

Odvoz odpadu

  • požadavky na frekvenci podávají mětské části
  • odvoz zajišťuje magistrát
  • každý občan může na úřadu městské části zažádat o častější svoz
  • plasty z podzemních kontejnerů se odvážejí 3x týdně
  • úklid stanoviště probíhá 5x týdně

"Ačkoliv je zřizovatelem tohoto speciálního kontejneru městská část, svoz odpadu zajišťuje pražský magistrát," uvedl mluvčí Prahy 5 Luděk Sefzig."Problém s odpadky je dán především tím, že je lidé nedostatečně stlačí," dodal.

Podle mluvčí magistrátu Terezy Magdaleny Krásenské se jednalo o jednorázový problém. "Při prováděných kontrolách nebylo na tomto stanovišti zjištěno přeplňování podzemních kontejnerů. V tomto případě se zřejmě jednalo o výjimečnou situaci, která vznikla před vývozem," řekla.

Krásenská tvrdí, že je počet svozů u podzemních kontejnerů nadstandardní. "Četnost svozu plastů u těchto kontejnerů je stanovena na třikrát týdně, navíc úklid daného stanoviště a jeho bezprostředního okolí probíhá pětkrát týdně," pověděla Krásenská.

Kdyby i nadále docházelo k přetékání kontejneru, žádost musí na magistrát podat Praha 5. Pokud i vy řešíte problém přeplněných popelnic, obraťte se na úřad městské části, ve které bydlíte. "Podat žádost o navýšení četnosti svozu může i občan na jednotlivých úřadech," uzavřela Krásenská.

Komentáře

Hlavní zprávy

Komerční sdělení

Senioři, zatočte s dluhy, které vás tíží!

vydáno 3. března 2024

Pan Karel žije sám, je mu 71 let a má problém, který mu nedává spát. Hrozí mu, že kvůli nesplacenému úvěru přijde o byt. Nyní mu svitla naděje, že...  celý článek

Netradiční pivo, to je „léčivý“ chmel i med z kaštanů. Jiříkovo vidění vám zachutná

vydáno 2. března 2024  19:45

Vymyslel recepturu několika piv. Sám se ale za sládka nepovažuje. Příběh člověka, kterému neslouží oči, ale nevzdal to.  celý článek

Námět na vycházku. Malíř Rittstein má na Kampě Dvě klády. A Nohy na stole.

vydáno 2. března 2024  15:21

Emeritní profesor pražské Akademie výtvarných umění patří již téměř půl století mezi přední představitele české figurativní malby.  celý článek

Bedřich Smetana. Třetina skladatelovy tvorby vznikla v naprosté hluchotě

vydáno 2. března 2024  5:37

Bedřich Smetana, který by dnes oslavil 200. narozeniny, je vedle Antonína Dvořáka patrně největším českým skladatelem. Nicméně Smetanův zvuk je v...  celý článek