metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 9 °C

Úterý 23. dubna 2024. Svátek má Vojtěch
Přeplněný kontejner na smíchovském Náměstí 14. října. | foto: Daniela Klečková

Kontejner na tříděný odpad na Smíchově přetékal

  6:00
Snad každého, kdo jde okolo přeplněných popelnic na tříděný odpad, napadne, proč smetí neodvážejí častěji. Přitom stačí zajít na úřad městské části a podat žádost na častější odvoz odpadu.

"Tento obrázek se naskytne lidem, kteří chtějí chránit životní prostředí v centru Prahy a nosí ze širokého okolí tříděný odpad na smíchovské Náměstí 14. října," upozornila čtenářka Daniela Klečková.

Odvoz odpadu

  • požadavky na frekvenci podávají mětské části
  • odvoz zajišťuje magistrát
  • každý občan může na úřadu městské části zažádat o častější svoz
  • plasty z podzemních kontejnerů se odvážejí 3x týdně
  • úklid stanoviště probíhá 5x týdně

"Ačkoliv je zřizovatelem tohoto speciálního kontejneru městská část, svoz odpadu zajišťuje pražský magistrát," uvedl mluvčí Prahy 5 Luděk Sefzig."Problém s odpadky je dán především tím, že je lidé nedostatečně stlačí," dodal.

Podle mluvčí magistrátu Terezy Magdaleny Krásenské se jednalo o jednorázový problém. "Při prováděných kontrolách nebylo na tomto stanovišti zjištěno přeplňování podzemních kontejnerů. V tomto případě se zřejmě jednalo o výjimečnou situaci, která vznikla před vývozem," řekla.

Krásenská tvrdí, že je počet svozů u podzemních kontejnerů nadstandardní. "Četnost svozu plastů u těchto kontejnerů je stanovena na třikrát týdně, navíc úklid daného stanoviště a jeho bezprostředního okolí probíhá pětkrát týdně," pověděla Krásenská.

Kdyby i nadále docházelo k přetékání kontejneru, žádost musí na magistrát podat Praha 5. Pokud i vy řešíte problém přeplněných popelnic, obraťte se na úřad městské části, ve které bydlíte. "Podat žádost o navýšení četnosti svozu může i občan na jednotlivých úřadech," uzavřela Krásenská.

Komentáře

Hlavní zprávy

Braník ve víru změn. Nový biotop hlídá tučňáčí rodinka. Z ohořelé ostudy bude park

vydáno 23. dubna 2024  5:30

Kouř na obloze a zvuk sirén. V Braníku v poslední době evergeen. Opuštěný areál bývalých stavebnin hoří několikrát do roka. Objekt na začátku Vrbovy ulice...  celý článek

U sebe doma vyrobím, na chalupě si pak posvítím? Jenže je to trochu jinak

vydáno 22. dubna 2024  18:30

České obecné fotovoltaické prostředí srší optimismem, ale současně v něm vládne mezi lidmi hodně legend. Jednou z nich je třeba možnost sdílení energie...  celý článek

Závodili na Letné pštrosi? O Praze se lze stále dozvídat něco nového, říká spisovatelka

vydáno 22. dubna 2024  12:19

Nové putování Prahou. Právě vychází druhé pokračování Pražských okének – průvodce netradičními místy a událostmi Prahy od spisovatelky Stanislavy...  celý článek

Billie Eilish, Katy Perry, Bon Jovi a další mají konkurenci. Jmenuje se umělá inteligence

vydáno 22. dubna 2024  4:42

Stále se vyvíjející technologie pobouřila zahraniční umělce. Umělá inteligence (AI) ale hýbe celou společností. Někteří se jí bojí, jiní se s ní učí...  celý článek