metro.cz

Počasí v Praze

-2 °C / 0 °C

Středa 29. listopadu 2023. Svátek má Zina
Slovenská zpěvačka Kristína. | foto: brainzone.czMetro.cz

Kristína: Ať už dělá člověk cokoliv, měl by si klást cíle

  13:55
Už potřetí jede letos zpěvačka Kristína na turné, které se jmenuje podle jejího nedávného hitu Horehronie. Jeho vrcholem je dnešní koncert v Lucerně. Vydání nové desky plánuje na příští rok.

Loni jste vydala desku s výběrem největších hitů s pěti novými písněmi. Chystáte kompletně nové album?

Plánuji, určitě vyjde příští rok, jen přesně nevím kdy. Intenzivně se práci na písních a desce budeme věnovat až po turné. Rok 2015 byl pro mě pracovně náročný po všech stránkách, takže bylo méně času. Zatím je příští rok volnější, tak uvidíme, člověk nikdy neví, kdo zavolá...

Celou kariéru zpíváte slovensky, kromě hymny k MS v hokeji 2011, která byla v angličtině. Přemýšlíte o tom, že byste zpívala v jiném jazyce častěji?

U mistrovství byla angličtina podmínkou. Jinak to pro mě byla jasná volba, že budu zpívat slovensky. První album bylo sice víc ve stylu R ́n ́B a anglicky zpívající interprety jsem ráda poslouchala, nikdy jsem tak ale nechtěla zpívat. Narodila jsem se na Slovensku a žiju tam. Chci zpívat ve svém rodném jazyce, protože mi to jde nejlépe.

Navíc vám díky tomu rozumí i posluchači v Česku...

Ano, troufám si tvrdit, že také Češi mají rádi slovenštinu. I rádiové hitparády jsou důkazem toho, že v Česku i na Slovensku jsou domácí písničky populární a umísťují se v popředí po boku těch zahraničních.

Nyní jste na turné, jaké z něho zatím máte pocity?

Mám z toho velkou radost, je to vlastně třetí série Horehronie tour. Celé to jedeme v předvánočním období, takže lidé jsou i dobře naladěni.

Dnes vás ale čeká největší sál, pražská Lucerna. Jak se před vystoupením cítíte?

Na ten se obzvlášť těším. Je to magický prostor. Když se řekne Lucerna, vyvolává to ve mně zvláštní pocity.

Byl to váš nápad zahrát letos právě v Lucerně?

Dohodli jsme se na tom s mým týmem, ale samozřejmě, že jsem si to sama přála. Člověk, ať už dělá cokoliv, by si měl klást cíle. Já jsem šla v Praze krok po kroku, napřed Švandovo divadlo, pak Hybernia a letos padla volba na Lucernu. Navíc mám radost, že tam jako host vystoupí Vašo Patejdl.

Komentáře

Hlavní zprávy

Českému školství chybějí učitelé. Hrozí zánik některých odborných předmětů?

vydáno 29. listopadu 2023  21:00

Nedostatek pedagogů mává s tuzemským školstvím. Roli hrají platové podmínky i vysoký věk učitelů.  celý článek

Poznejte tajemné rostliny. Třeba vousatce hnědavého nebo terčovku hrbolkatou

vydáno 29. listopadu 2023  18:50

Ochránci přírody chystají lichenologický seminář. Ten se v Michelské ulici koná v rámci třídenní vánoční výstavy ovoce.  celý článek

Vládce temnot i První den mého života. Italové míří do pražské Lucerny

vydáno 29. listopadu 2023  15:39

Stejně jako v minulých ročnících festivalu bude část věnována některým velkým mistrům italského umění, jako jsou Borromini, Bernini a Caravaggio.  celý článek

Lyžařská střediska brzy otevřou. Některé skiareály chtějí zkrátit čekací dobu na vlecích

vydáno 29. listopadu 2023  11:26

Lyžařská střediska v Česku a Slovensku se již intenzivně připravují na nadcházející sezonu. Kromě kontroly zasněžovacích systémů či nasazení sněhových děl...  celý článek