metro.cz

Počasí v Praze

16 °C / 20 °C

Pátek 22. září 2023. Svátek má Darina

Další 2 fotografie v galerii
Hasiči upevnili plachtu na kostele sv. Ludmily. | foto: DAVID SEDLECKÝ

Kvůli větru padaly troleje, poutače a popelnice. Čtenáři fotili jako diví

  17:25
Hlavním městem se proháněl silný vítr. A pokud by se měl člověk řídit jen tím, co zachytili čtenáři deníku Metro na svých fotografiích zaslaných do naší rubriky Metro hlídač, tak kudy letěl, tudy něco povalil.

Popadané popelnice
Nejvíce se před čočky vašich fotoaparátů a mobilních telefonů o víkendu připlétaly popadané popelnice. Za ty vyfocené na kolejích tramvaje po vichřici v ulici U Zvonařky v Praze 2 získává čtenář Radim Janíček odměnu tři sta korun. Na jedné z jeho fotografií pořízené v Šafaříkově ulici je pak vidět, že větrem posunutá popelnice odřela lak nedaleko zaparkovanému autu. Podle povalených barevných kontejnerů na fotkách čtenáře Martina Stehlíka vítr řádil také na několika místech ve Strašnicích v Praze 10. 

Popadané popelnice U Zvonařky.

Spadlá trolej
Zhruba čtvrt hodinky si museli kvůli větru počkat cestující, již v sobotu projížděli tramvají přes Vítězné náměstí. Ve 13.45 hodin tu totiž spadla trolej. Celou situaci, kdy bylo nutné zatarasit provoz pro automobily a dráty vrátit na své místo, zachytil čtenář Roman Kubarič.

Prokleté výtahy
Chvíli jedou, chvíli zase ne. Tak se to podle cestujících mělo o víkendu s výtahy ze stanice metra Bořislavka. Anomálii, kterou v této stanici pravidelně způsobuje rovněž silný nápor větru v šachtách, vyfotil čtenář Roman Kubarič. 

Suchdolský masopust se v sobotu vyvedl.

Na jeho fotografiích pořízených při Suchdolském masopustu naopak vítr neškodil. Jenom maskovaným profíkům na chůdách v čele s orouškovaným smrťákem občas nápor vichru trochu rozhazoval balanc. Čtenář získává rovněž odměnu tři sta korun.

Hasiči upevnili plachtu na kostele sv. Ludmily.

Hasiči u Ludmily
Zásah profíků byl v neděli potřeba také na náměstí Míru v Praze 2. David Sedlecký si od deníku Metro vysloužil odměnu za fotografii, kterou pořídil u kostela sv. Ludmily. Krátce se zde totiž objevili hasiči, aby upevnili uvolněnou plachtu.

Komentáře

Hlavní zprávy

RECENZE: Stallonea budete postrádat. Banda akčních veteránů je potřetí zpátky v kinech

vydáno 22. září 2023  6:00

Je to celé poněkud smutné. Na jednu stranu je člověk rád, že se série Postradatelní dočkala i čtvrtého závěrečného pokračování. Zároveň je však nasnadě,...  celý článek

Češi s dluhy. Nejvíce je tíží „dluhy pro dobrou věc“ - hypotéky. Z EU jsou na tom nejhůře Řekové

vydáno 21. září 2023  12:11

Zastavte se někde na ulici a začněte počítat. První, druhý, první, druhý. Statisticky tak každý druhý chodec, který kolem vás projde, patří k lidem,...  celý článek

I vstupní prohlídka u praktického lékaře může zachránit ledviny

vydáno 21. září 2023  9:52

Své dětství a většinu dospívání prožil Vojtěch Růta (25) v jižních Čechách. Zde také chodil na gymnázium a věnoval se svým oblíbeným sportům, jako...  celý článek

S postižením sluchu se v tuzemsku potýká více než půl milionu lidí. Ti dál narážejí na problémy

vydáno 21. září 2023  5:01

„Dlouhodobě vnímáme, že mnohdy nejen úřady, ale i různé instituce ani nevědí, jaké mají lidé se sluchovým postižením potřeby, jaké prostředí jim mají...  celý článek