metro.cz

Počasí v Praze

17 °C / 23 °C

Středa 17. července 2024. Svátek má Martina

Letní Letná odhaluje svá lákadla. Vystoupí Les Colporteurs z Francie

  14:56
Francouzští mistři vzdušné akrobacie Les Colporteurs jsou první potvrzenou hvězdou mezinárodního festivalu nového cirkusu a divadla Letní Letná, jehož 10. ročník se uskuteční od 18. srpna do 1. září v Praze. Představí se ve výšce na kovových lankách, na trapéze, svislé tyči i na lanech a do svého vystoupení zařadí humor, poetiku, riziko a pohnutý životní osud režiséra a zakladatele souboru Antoina Rigota.
Les Colporteurs | foto: Letní Letná

"Kulaté výročí je pro nás důvodem k oslavě, návštěvníci se proto mohou těšit na výjimečný program. Soubor Les Colporteurs, který diváky po celém světě plní napětím, úžasem a nadšením, je naším prvním dárkem všem fanouškům prvotřídního nového cirkusu," řekl ředitel festivalu Jiří Turek.

Soubor Les Colporteurs se na Letní Letnou vrátí po pěti letech, kdy beznadějně vyprodal všechny večery svého představení Drát ve sněhu. Svými výkony tehdy vyvolával otázky, co všechno je vůbec možné udělat na tenkém laně v pětimetrové výšce bez jištění, co vlastně znamená riziko, odvaha, svoboda, i jak překonat nepřízeň osudu a jak s ní bojovat.

V představení Le bal des intouchables kromě šesti mladých akrobatů vystupují zakladatelé a režiséři souboru - Agathe Olivierová a Antoine Rigot, který v roce 2000 po pádu z lana ochrnul. Přesto se vrátil k souboru, režijní a tvůrčí práci, a jak ukáže i toto představení, i k pohybu na visutém laně.

Důležitou součástí produkce bude opět živá hudba vinoucí se celým představením, které je oslavou lidských schopností a poezie pomalého pohybu. Vstupenky na dvanáct večerů souboru Les Colporteurs jsou v prodeji od 18. března v ceně 590 korun na stránkách festivalu.

Autor: ČTK

Hlavní zprávy

Před pětatřiceti lety stačilo razítko od obvoďáka. V současnosti jsou někteří pro psychotesty a zbrojní pas

vydáno 17. července 2024  16:00

Když padl v roce 1989 režim, dostali se Češi ke svobodě cestování, projevu, podnikání, ale i ozbrojování. Je to evergreen především ve Spojených státech....  celý článek

„Učit peníze“ by měla škola. Rodiče přenášejí odpovědnost za finanční gramotnost na erár

vydáno 17. července 2024  6:19

Na finanční neznalosti vydělávají podvodníci. Když vás zavalí ciframi, procenty, úrokovými sazbami a opentlí to růžovou budoucností, často uspějou.  celý článek

Když ještě na trhu řehtali koně. Jak to vypadalo na Václaváku v polovině 19. století

vydáno 17. července 2024  15:43

Miluju Prahu a deník Metro vybírají nejkrásnější pražské veduty. Neznámé a méně známé pohledy na město od starých mistrů.  celý článek

Ostravské léto s hudbou. Posílená doprava, zákaz psů i seznamovací apka

vydáno 17. července 2024  14:35

Před cestou do Ostravy nezapomeňte, že s klasikou neuspějete. Colours budou přijímat pouze platební karty.  celý článek