metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 6 °C

Pondělí 26. února 2024. Svátek má Dorota
Lupič s mačetou při přepadení herny v ulici Antala Staška v Praze 4. | foto: PČRMetro.cz

Lupič s mačetou v ruce přepadl brzy ráno barmanku v krčské herně

  14:41
Maskovaný lupič si z herny v Krči odnesl několik tisíc korun. Musel si přivstat, protože obsluhu herny přepadl v půl páté ráno.

Jen něco málo přes dvě minuty se zdržel v herně v ulici Antala Staška v Praze 4 maskovaný muž, který tam přišel v pondělí 2. února v půl páté ráno loupit. Rychlým krokem, skoro během se od vstupních dveří dostal k barovému pultu a po malé chvíli vytáhl na barmanku mačetu.

Barmanku naštěstí zranil jen na prstu ruky

„Potom chtěl peníze, které mu přes předchozí odpor a z obavy o svůj život barmanka vydala. Pachatel pak z místa i s několika tisíci korunami utekl směrem k ulici Zelený pruh. Při přepadení žena utrpěla naštěstí jen povrchové řezné zranění na ukazováku levé ruky,“ uvedl tiskový mluvčí pražské policie Jan Daněk.
Ještě předtím než s penězi odešel, prohledával prostor kolem baru a pod pultem, zřejmě ve snaze najít další peníze.
Kriminalisté mají k dispozici kamerový záznam z herny, a tak pátrají po muži vysokém přibližně 190 centimetrů, který měl vrásky pod očima. Na hlavě měl šedou kuklu, proto mu nebylo mu vidět do obličeje. Na sobě měl zimní omšelou bundu béžovo zelené barvy s kapucí, kterou měl také na hlavě. Mluvil plynule česky bez vad řeči. Jakékoliv poznatky k případu mohou občané volat na tísňovou linku 158.
Kriminalisté případ vyšetřují jako trestný čin loupež, za což v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na deset let.

Komentáře

Hlavní zprávy

Znovu se v rozmanitých grimasách rozhýbe tvář proslulého spisovatele Franze Kafky

vydáno 26. února 2024  17:48

Rekonstrukce pohyblivé sochy znázorňující hlavu Franze Kafky, umístěné u obchodního centra Quadrio poblíž pražské Národní třídy, byla úspěšně završena. Už...  celý článek

Krvavý boj o Japonsko. Na obrazovky platformy Disney+ přichází ambiciózní seriál Šógun

vydáno 26. února 2024  15:42

Nová původní adaptace slavného románu Jamese Clavella Šógun, jejíž první dva díly si odbývají premiéru na obrazovkách streamovací platformy studia Disney,...  celý článek

Setkáte se s legendou světového šachu Višvanáthanem Ánandem? V Praze pobude tři dny

vydáno 26. února 2024  12:30

Hvězdy šachového nebe míří do Česka. Festival královské hry potrvá až do 7. března.  celý článek

Česká republika je jednou z nejlepších zemí pro život, říká cestovatel Petr Horký

vydáno 26. února 2024  5:35

Právě se pouštíte do rozhovoru, který vznikal na vzdálenost 14 tisíc kilometrů. Cestovatel, spisovatel a režisér Petr Horký totiž zrovna dlí na ostrově...  celý článek