metro.cz

Počasí v Praze

17 °C / 32 °C

Pátek 21. června 2024. Svátek má Alois

Maraton oslaví 20 let jubilejní štafetou. Organizátoři si myslí i na rekord

  9:56
V neděli zaplní centrum Prahy znovu tisíce běžců. Uskuteční se zde už dvacátý ročník maratonu, který si za svou existenci získal ve světě dobré jméno. Organizátoři i v letošním ročníku myslí na rekord trati.
Závodníci běží přes Karlův most. | foto: ČTK

Deset tisíc běžců, 1300 dobrovolníků i celá řada významných hostů oslaví společně se zakladateli pražského maratonu Carlem Capalbem a Gelindem Bordinem narozeniny tohoto závodu. Jeho start bude již tradičně v 9 hodin ze Staroměstského náměstí, kde je také cíl.

Ve hvězdné štafetě poběží legenda

Výročí s organizátory oslaví také významné osobnosti ze světa dlouhých běhů, například šéf londýnského maratonu Nick Bitel, ředitel bostonského maratonu Tom Grilk, aktivně se zapojí legenda ženského vytrvalostního běhu 80. let Ingrid Kristiansenová, která poběží ve hvězdné štafetě.

Z elitních atletů se objeví například Moses Cheruiyot Mosop, který zaběhl v roce 2011 na bostonském maratonu druhý nejrychlejší čas historie a mohl by pokořit i pražský rekord.

Doprovodné běhy

Vedle hlavního maratonského závodu se po celý víkend bude konat i řada dalších běhů.

Již tradiční součástí maratonu jsou štafety a závod týmů. Ty se stejně jako maraton běží v neděli.

Stejný start jako hlavní závod má také Univerzitní maraton – Běh o pohár rektora UK. Jak název napovídá, běh je určen pro vysokoškoláky a úspěšnou premiéru měl v minulém roce.

Pro všechny, kteří pracují ve zdravotnictví, je určen Zdravotnický běh včetně štafety.

Organizátoři myslí také na rodiny s dětmi, pro které je určen nedělní rodinný minimaraton. Ten startuje v­9.15 a trať je dlouhá tři kilometry.

Už zítra mohou vyrazit majitelé psů na Procházku se psy. Ta se koná od 14 hodin ve Stromovce a registrovat se na ni můžete dnes a zítra na výstavišti před Průmyslovým palácem. Počítat musíte i se zaplacením startovného. To činí pro dospělého 200 korun a za psa 50 korun.

Autor: Romana Barboříková Metro.cz

Hlavní zprávy

Český James Bond se jmenoval Ladislav Bittman. Kariéru začal před 60 lety

vydáno 20. června 2024  12:20

Komunisti vylovili nacistický archiv! Žabím mužům se povedl nález desetiletí! Americký magazín Life přinesl před 60 lety sérii senzačních odhalení z...  celý článek

Stopy po okupačních kulkách, které vydržely na fasádě a také vlajkodržáky na Letné

vydáno 16. června 2024  11:30

Praha je dobrodružství a romantika. Také nikdy nekončící zdroj zajímavostí. Stačí jen zvednout oči od displeje mobilního telefonu a nestačíte se divit....  celý článek

České pivovary kráčejí k udržitelnosti a zároveň se snaží šetřit životní prostředí

vydáno 15. června 2024  8:32

Radegast chce zadržet v krajině více vody, než sám spotřebuje. Tento projekt přijde na miliony korun. Plzeňský Prazdroj zase vyvinul úspornější chladič...  celý článek

Benjamin Netanjahu je pro Izrael větší hrozba než Hamás, říká muž, který sloužil v Gaze

vydáno 13. června 2024  18:20

David Shorf sloužil v izraelské armádě, byl zástupcem šéfredaktora Lidových novin, hrál v kapele Raketa Bořka Slezáčka, nyní se pohybuje v marketingu,...  celý článek