metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 7 °C

Pondělí 22. dubna 2024. Svátek má Evženie

Vlna omezení se prožene s maratonem Prahou

  13:42
V neděli opět zaplní metropoli běžci z celého světa. Už 23. ročník pražského maratonu bude nejen sportovním svátkem, ale přinese i řadu omezení, především v dopravě.
Ilustrační foto | foto: Jakub Herda

„Předem se omlouváme za dopravní komplikace spojené s konáním maratonu. Všechna opatření jsou jen na nezbytně dlouhou dobu,“ říká Václav Skřivánek, ředitel závodu.

Dopravu bude během neděle řídit Policie ČR ve spolupráci s Městskou policií Praha. Od 8 do 16 hodin bude postupně po trase závodu uzavírat a otevírat ulice a křižovatky. Mimo tento čas je běžný dopravní režim (výjimku tvoří ulice Pařížská, Ovocný trh, Staroměstské náměstí a Václavské náměstí).

Pražský maraton: nová část trasy a řada uzavírek

Pravidelní účastníci si letos mohou všimnout drobné změny na trase, kdy se u Tančícího domu přeběhne most Legií a dav běžců se do Podolí vrátí po Palackého mostě, po kterém poběží i zpět na smíchovskou část trasy, kam se na Strakonické díky změnám posunula i otočka. Běžci si tak mohou užít další dva přeběhy mostů navíc, i to svým dílem přispívá k atraktivitě trasy.

Omezení parkování v ulicích bude už od soboty. Vozidla zaparkovaná ve vyhrazených lokalitách budou z důvodu zachování bezpečnosti závodu odtažena. Pokud se tak stane, na webu http://sshmp.cz zjistíte po zadání registrační značky, na jakém odtahovém parkovišti se nachází.

S ohledem na změny v povrchové dopravě doporučují pořadatelé v centru města využívat hlavně linek metra. Informace o změnách MHD naleznete na www.dpp.cz a na infolince dopravního podniku na čísle 296 191 817. Bezplatná dopravně-informační linka na čísle 800 165 102 je k dispozici do soboty od 9 do 18 hodin, v den závodu volejte linky: 800 100 991 a 800 165 102.

Všechny informace o dopravním omezení najdete také na: www.runczech.com/cs, nebo si stáhněte aplikaci Waze.

Autor: Pavel Urban Metro.cz

Hlavní zprávy

Billie Eilish, Katy Perry, Bon Jovi a další mají konkurenci. Jmenuje se umělá inteligence

vydáno 22. dubna 2024  4:42

Stále se vyvíjející technologie pobouřila zahraniční umělce. Umělá inteligence (AI) ale hýbe celou společností. Někteří se jí bojí, jiní se s ní učí...  celý článek

Herci neustále bojují o práci, je to kolotoč pádů a vzestupů, říká agentka Daňková

vydáno 21. dubna 2024  7:00

Lenka Daňková vystudovala germanistiku a hudební vědu na MUNI v Brně, poté se věnovala hudební produkci jak v Česku, tak v rakouském Grazu a od roku 2010...  celý článek

Americký sen. Češka z New Yorku prožívá lakrosové vrcholy ve Spojených státech amerických

vydáno 20. dubna 2024  13:00

Předloni zažila s českou lakrosovou reprezentací velké úspěchy. Na mistrovství světa byly Češky sedmé, vzápětí si zahrály mezi osmi nejlepšími zeměmi na...  celý článek

Poslední adresa Jaroslava Klabíka byla na Hradčanech. Prožil život dobrodruha

vydáno 21. dubna 2024  11:53

Praha je dobrodružství a romantika. Také nikdy nekončící zdroj zajímavostí. Stačí jen zvednout oči od displeje mobilního telefonu a nestačíte se divit....  celý článek