metro.cz

Počasí v Praze

14 °C / 26 °C

Středa 27. září 2023. Svátek má Jonáš
Ilustrační foto | foto: Jakub Herda

Vlna omezení se prožene s maratonem Prahou

  13:42
V neděli opět zaplní metropoli běžci z celého světa. Už 23. ročník pražského maratonu bude nejen sportovním svátkem, ale přinese i řadu omezení, především v dopravě.

„Předem se omlouváme za dopravní komplikace spojené s konáním maratonu. Všechna opatření jsou jen na nezbytně dlouhou dobu,“ říká Václav Skřivánek, ředitel závodu.

Dopravu bude během neděle řídit Policie ČR ve spolupráci s Městskou policií Praha. Od 8 do 16 hodin bude postupně po trase závodu uzavírat a otevírat ulice a křižovatky. Mimo tento čas je běžný dopravní režim (výjimku tvoří ulice Pařížská, Ovocný trh, Staroměstské náměstí a Václavské náměstí).

Pražský maraton: nová část trasy a řada uzavírek

Pravidelní účastníci si letos mohou všimnout drobné změny na trase, kdy se u Tančícího domu přeběhne most Legií a dav běžců se do Podolí vrátí po Palackého mostě, po kterém poběží i zpět na smíchovskou část trasy, kam se na Strakonické díky změnám posunula i otočka. Běžci si tak mohou užít další dva přeběhy mostů navíc, i to svým dílem přispívá k atraktivitě trasy.

Omezení parkování v ulicích bude už od soboty. Vozidla zaparkovaná ve vyhrazených lokalitách budou z důvodu zachování bezpečnosti závodu odtažena. Pokud se tak stane, na webu http://sshmp.cz zjistíte po zadání registrační značky, na jakém odtahovém parkovišti se nachází.

S ohledem na změny v povrchové dopravě doporučují pořadatelé v centru města využívat hlavně linek metra. Informace o změnách MHD naleznete na www.dpp.cz a na infolince dopravního podniku na čísle 296 191 817. Bezplatná dopravně-informační linka na čísle 800 165 102 je k dispozici do soboty od 9 do 18 hodin, v den závodu volejte linky: 800 100 991 a 800 165 102.

Všechny informace o dopravním omezení najdete také na: www.runczech.com/cs, nebo si stáhněte aplikaci Waze.

Komentáře

Hlavní zprávy

Fotovoltaika je věda. S úsporou energií teď pomůže už i umělá inteligence

vydáno 27. září 2023  12:01

Jak ušetřit při provozu domu? Rozhodně by to neměla být hurá akce. Vyplatí se pečlivá rozvaha. Ušetří to nejen peníze, ale i nervy.  celý článek

Nové přístroje i postup usnadní první kontakty. U Apolináře rodí nedonošené děti

vydáno 27. září 2023  6:19

Porod dítěte, které mělo být ještě pár týdnů v mateřském lůně, býval dříve složitým „logistickým“ manévrem.  celý článek

Komerční sdělení

Rozvoj zábavnou formou: Kreativita, empatie a fantazie ve světě panenek

vydáno 27. září 2023

Panenky a kočárky představují oblíbené hračky a symboly dětství. Nabízejí přitom více než jen zábavu. Dokáží totiž rozvíjet kreativitu, empatii a sociální...  celý článek

Okolí nádraží Praha-Smíchov má ambice stát se po rekonstrukci tepnou města

vydáno 26. září 2023  18:24

Víte, jaká prkotina zaujala diváky seriálu Sanitka? Když si ředitel záchranky po použití pisoáru neumyl ruce. Rekonstrukce smíchovského terminálu má...  celý článek