metro.cz

Počasí v Praze

3 °C / 10 °C

Středa 24. dubna 2024. Svátek má Jiří

Další 2 fotografie v galerii
Soutěže v rámci libeňského Psího dne. | foto: MČ Praha 8Metro.cz

Máte doma voříška? Pak můžete v Libni soutěžit o vítězství

  17:23
Nemůže váš pes do žádné psí soutěže krásy, protože je to jen vořech? Nevadí. Na osmičce pořádají v sobotu 20. června již 10. ročník soutěže o nejkrásnějšího voříška.

„Přihlásit se může každý. Soutěžit se bude v několika kategoriích. Porotcům se předvedou kříženci, voříšci i rozpoznatelná plemena bez průkazu průvodu. Nebude chybět ani dovednostní soutěž s názvem Šikula,“ zve pořadatelka Vladislava Wildtová. „Hodnotit se ale bude i poslušnost a komunikace s páníčkem,“ dodává.

Soutěž se koná v sobotu 20. června v rámci desátého ročníku Psího dne. Kromě soutěží tak na návštěvníky čeká i doprovodný program. Mezi jednotlivými kategoriemi jsou připraveny ukázky poslušnosti a dovednosti policejních psů či ukázka veterinární záchranné služby.

„Návštěvníci se tak dozvědí, jak psovi poskytnout první pomoc, když si třeba zlomí tlapku,“ přibližuje program Wildtová. Své umění během Psího dne předvede i Kristýna Nosková, která je držitelka světového rekordu v disciplíně dog frisbee.

V porotě psích soutěží pak zasedne mimo jiné i hvězda seriálu Ordinace v růžové zahradě Lenka Zahradnická. „Má dobrý vztah ke zvířatům a také má již s podobnou soutěží zkušenost,“ tvrdí Vladislava Wildtová, proč padla volba právě na populární herečku.

Psí den se koná poblíž ulice U Meteoru na libeňské psí louce u fotbalového hřiště. Podobných míst je v Praze 8 hned několik. První psí louku otevřela radnice této městské části pro veřejnost v Libni koncem roku 2005. Jejich hlavním smyslem je umožnit psům volný výběh.

Komentáře

Hlavní zprávy

Důležité je přijmout svoji identitu a bojovat za svá práva, říká manažerka Klára Sobotková

vydáno 23. dubna 2024  18:30

Ve světě, kde dominovali muži, se odvážila zaujmout klíčové pozice. Klára Sobotková se stala průkopnicí průmyslového sektoru v České republice. Od roku...  celý článek

Ve čtvrtek vše předvedeme lidem a já se už nemůžu dočkat, těší se Anna K.

vydáno 23. dubna 2024  12:30

Čerstvá držitelka Ceny Anděl za píseň Údolí včel Anna K. zve své fanoušky na dva koncerty. V pražském Foru Karlín ve čtvrtek a o dva dny později v...  celý článek

Braník ve víru změn. Nový biotop hlídá tučňáčí rodinka. Z ohořelé ostudy bude park

vydáno 23. dubna 2024  5:30

Kouř na obloze a zvuk sirén. V Braníku v poslední době evergeen. Opuštěný areál bývalých stavebnin hoří několikrát do roka. Objekt na začátku Vrbovy ulice...  celý článek

U sebe doma vyrobím, na chalupě si pak posvítím? Jenže je to trochu jinak

vydáno 22. dubna 2024  18:30

České obecné fotovoltaické prostředí srší optimismem, ale současně v něm vládne mezi lidmi hodně legend. Jednou z nich je třeba možnost sdílení energie...  celý článek