metro.cz

Počasí v Praze

10 °C / 24 °C

Pondělí 20. května 2024. Svátek má Zbyšek

Místo podchodu mají v Klánovicích jen odklad jeho dokončení

  8:07
Ačkoliv se Klánovičtí před několika dny konečně dočkali nového podchodu, stále nemají při procházení pod železniční tratí po starostech. Podchod je totiž dokončen pouze částečně a Klánovičtí mohou využívat pouze dva jeho výstupy, které nejsou navíc bezbariérové.

Další 3 fotografie v galerii
Podchod na nádraží v Klánovicích. | foto: Filip Jaroševský, Metro.cz

„Podchod je sice hotový do konce jara, jak bylo slíbeno, ale měl být průchozí úplně. Tohle je nedodělaná práce,“ kritizuje situaci Jiřina Bočková, kterou nové řešení zdrží někdy i o celou minutu, která je při přestupu z vlaku na autobus mnohdy klíčová. „Když člověk čeká na nástupišti a sleduje dělníky, kteří se místo práce jen opírají o lopaty, ani se není čemu divit,“ stěžuje si Bočková.

Podchod měl přitom posloužit jako plnohodnotná¨náhrada za svého věčně zatopeného a špatně osvětleného předchůdce, o kterém Metro čtenáře informovalo již v únoru.

Starosta Klánovic Karel Horníček však situaci nevidí jako příliš závažnou. „Sám jsem byl také překvapen uzavřením rampových ramen. Důvody ale zatím neznám,“ říká starosta. Podle něj mají Klánovice důležitější problémy k řešení. „Jako člověk, který se celý život živil stavebnictvím, bych zhotovitele podchodu nechtěl v žádném případě za takovou drobnost, která bude během pár dní vyřešena, obtěžovat,“ dodává.

Podle Zuzany Prskavcové ze stavební firmy Strabag, která má rekonstrukci podchodu a kultivaci jeho okolí na starosti, se však starosta může mýlit. „Podchod v Klánovicích by měl být uveden do své definitivní podoby na újezdské straně do konce července 2015 a na klánovické straně do konce října 2015,“ tvrdí Prskavcová.

K odkladu přitom dochází již podruhé. Nový podchod měl být hotov spolu s přilehlými chodníky již v listopadu minulého roku. Tehdy však došlo na jeho stěnách k růsakům podzemní vody a k posunutí termínu jeho otevření na začátek měsíce května. Firma nyní plánuje provizorní řešení, aby podchod fungoval alespoň částečně.

„Plánujeme úpravy povrchů tak, že by po určitou dobu mohla být bezbariérová ramena přístupná ještě před definitivním ukončením stavby,“ uzavírá Prskavcová.

Autor: Filip Jaroševský Metro.cz

Hlavní zprávy

Mládí vpřed! Slavný pochod obsadili teenageři, neztratil se ani editor deníku Metro

vydáno 20. května 2024  5:03

Nejslavnější český pochod Praha-Prčice ovládl deštivou sobotu. Ti největší odvážlivci se vydali na nejdelší, 75 kilometrů dlouhou trasu. V cíli panovaly...  celý článek

Deset hodin čekání. Pětiapůltunovému motýlovi hrozil nekoordinovaný let

vydáno 19. května 2024  18:55

Praha v sobotu zažila nečekanou podívanou. Lidé, kteří mířili k Národní třídě vstoupit do běžně nepřístupných domů a užít si výjimečné výhledy na město z...  celý článek

Opravdu věříme, že v každém z nás dřímá umělec, říká spoluzakladatel projektu ArtMoment

vydáno 19. května 2024  7:00

Během covidu parta tří studentů v Praze rozjela ArtMoment, projekt se zážitkovým malováním. Jejich kurzy už prošly tisíce lidí a vymýšlejí novinky – nyní...  celý článek

Dovolená je pro Čechy stěžejním bodem v kalendáři. Podle průzkumu balí až den před odjezdem

vydáno 18. května 2024  14:00

Ačkoli před odjezdem na dovolenou někteří prožívají mírnou nervozitu, u třetiny Čechů převládá radost a nadšení. Preferují kombinaci aktivní dovolené a...  celý článek