„Na novém ostrovním nástupišti dokončují výtvarníci výmalbu. Kachny už se těší, až přijede vlak,“ glosuje novinku čtenář Michael Machů. Za svůj snímek modrých ptáků mu od nás letí odměna 300 korun.
Železničáři vlakovou zastávku modernizují od dubna. Fungovat by měla od 24. října. Původní jednostranné nástupiště nahradilo nástupiště ostrovní, vedle něhož vede navíc nová kolej.
Práce jsou součástí zdvojkolejnění trati ve směru od Braníka. Cílem projektu je mimo jiné ulehčit dopravní situaci při chystané rekonstrukci železničního mostu na Výtoni a smíchovského nádraží. Novou kapacitu využijí nejen nákladní dopravci, ale umožní také zavedení nových linek městské a příměstské železnice.
Historie
|



















