metro.cz

Počasí v Praze

8 °C / 11 °C

Sobota 2. března 2024. Svátek má Anežka
Soud (ilustrační foto) | foto: freeimages

Muž vyhodil družku ze sedmého patra, proto má jít na šestnáct let do vězení

  12:32
Za vyhození bývalé družky z okna bytu v sedmém patře, má jít podle dnešního verdiktu pražského městského soudu Miroslav Sabol na šestnáct let do vězení.

Obžalovaný ženu nejprve škrtil tak dlouho, až ztratila vědomí. Domníval se, že ti tím usmrtil, proto ji podle rozsudku vystrčil z okna, aby vraždu zakryl. Rozsudek není pravomocný, muž se proti němu odvolal, a tak případ bude řešit vrchní soud.

Incident se stal 21. června 2014 v Chalupkově ulici v Praze 4. Podle obžaloby se Sabol s ženou v jejím bytě pohádal poté, co se tam vrátil pro své doklady. Sedmačtyřicetiletá žena po pádu z více než 18 metrů utrpěla mnohačetná poranění a na místě zemřela.

Muž hrál na automatech a hodně pil

Policie nejdřív případ řešila jako sebevraždu. Při pitvě však lékaři našli poranění na krku ženy, proto policejní vyšetřování pokračovalo.

Sabol obžalobu odmítal a trval na verzi, že žena spáchala sebevraždu kvůli depresím. Muž závislý na hraní automatů přiznal pouze to, že v týdnech před incidentem hodně pil, proto ho družka poslala z bytu pryč. Padesátiletý Slovák tvrdil, že v bytě byl naposledy den před incidentem a o úmrtí dozvěděl až od policie. Podle soudu však byla jeho vina zcela jasně prokázána. Za zásadní důkaz předsedkyně trestního senátu Silvie Slepičková označila kamerový záznam z palubní desky policejního auta, které náhodou zachytilo pád těla, když policisté řešili v okolí místa činu jiný incident. Na jeho základě se rozeběhla různá znalecká zkoumání, která potvrdila, že ženu někdo musel z okna vysunout.

Všechny stopy potvrzují, že ženu z okna vyhodil

Pod oknem také nebyla židlička nebo třeba jiný kus nábytku, bez něhož by žena do okna jen obtížně vylezla. Do mozaiky důkazů podle soudkyně zapadlo také to, že byly nalezeny stopy DNA obžalovaného například v podpaží a na boku ženy, což rovněž svědčilo o tom, že ji odtáhl k oknu a vyhodil. Otisky prstů obžalovaného byly také na krku poškozené. Podle soudu se prokázalo i to, že v době před činem ženu okradl celkem o 90 tisíc korun, když vybíral peníze z jejích účtů v různých bankomatech po Praze.

Padesátiletý Slovák žije v Česku 14 let. Stíhaný byl na svobodě, ale po vynesení rozsudku na něj soud uvalil vazbu. Soudkyně vysvětlila, že jsou obavy, že by se před vysokým trestem mohl skrývat, nebo by mohl utéct. Hned v soudní síni ho zadrželi kriminalisté v civilu a odvezli do vazební věznice.

Komentáře

Hlavní zprávy

Netradiční pivo, to je „léčivý“ chmel i med z kaštanů. Jiříkovo vidění vám zachutná

vydáno 2. března 2024  19:45

Vymyslel recepturu několika piv. Sám se ale za sládka nepovažuje. Příběh člověka, kterému neslouží oči, ale nevzdal to.  celý článek

Námět na vycházku. Malíř Rittstein má na Kampě Dvě klády. A Nohy na stole.

vydáno 2. března 2024  15:21

Emeritní profesor pražské Akademie výtvarných umění patří již téměř půl století mezi přední představitele české figurativní malby.  celý článek

Bedřich Smetana. Třetina skladatelovy tvorby vznikla v naprosté hluchotě

vydáno 2. března 2024  5:37

Bedřich Smetana, který by dnes oslavil 200. narozeniny, je vedle Antonína Dvořáka patrně největším českým skladatelem. Nicméně Smetanův zvuk je v...  celý článek

Arrow zase řádí na Netflixu. Dvojka Kódu 8 je dražší, zato však utahanější, než jednička

Strážce streamu
vydáno 1. března 2024  14:00

STRÁŽCE STREAMU Na streamovací platformu Netflix před pár dny dorazila očekávaná sci-fi jednohubka Kód 8: Část 2 (Code 8: Part II). Pokračování pět let starého...  celý článek