metro.cz

Počasí v Praze

4 °C / 6 °C

Sobota 20. dubna 2024. Svátek má Marcela
Soud (ilustrační foto) | foto: freeimages

Muž vyhodil družku ze sedmého patra, proto má jít na šestnáct let do vězení

  12:32
Za vyhození bývalé družky z okna bytu v sedmém patře, má jít podle dnešního verdiktu pražského městského soudu Miroslav Sabol na šestnáct let do vězení.

Obžalovaný ženu nejprve škrtil tak dlouho, až ztratila vědomí. Domníval se, že ti tím usmrtil, proto ji podle rozsudku vystrčil z okna, aby vraždu zakryl. Rozsudek není pravomocný, muž se proti němu odvolal, a tak případ bude řešit vrchní soud.

Incident se stal 21. června 2014 v Chalupkově ulici v Praze 4. Podle obžaloby se Sabol s ženou v jejím bytě pohádal poté, co se tam vrátil pro své doklady. Sedmačtyřicetiletá žena po pádu z více než 18 metrů utrpěla mnohačetná poranění a na místě zemřela.

Muž hrál na automatech a hodně pil

Policie nejdřív případ řešila jako sebevraždu. Při pitvě však lékaři našli poranění na krku ženy, proto policejní vyšetřování pokračovalo.

Sabol obžalobu odmítal a trval na verzi, že žena spáchala sebevraždu kvůli depresím. Muž závislý na hraní automatů přiznal pouze to, že v týdnech před incidentem hodně pil, proto ho družka poslala z bytu pryč. Padesátiletý Slovák tvrdil, že v bytě byl naposledy den před incidentem a o úmrtí dozvěděl až od policie. Podle soudu však byla jeho vina zcela jasně prokázána. Za zásadní důkaz předsedkyně trestního senátu Silvie Slepičková označila kamerový záznam z palubní desky policejního auta, které náhodou zachytilo pád těla, když policisté řešili v okolí místa činu jiný incident. Na jeho základě se rozeběhla různá znalecká zkoumání, která potvrdila, že ženu někdo musel z okna vysunout.

Všechny stopy potvrzují, že ženu z okna vyhodil

Pod oknem také nebyla židlička nebo třeba jiný kus nábytku, bez něhož by žena do okna jen obtížně vylezla. Do mozaiky důkazů podle soudkyně zapadlo také to, že byly nalezeny stopy DNA obžalovaného například v podpaží a na boku ženy, což rovněž svědčilo o tom, že ji odtáhl k oknu a vyhodil. Otisky prstů obžalovaného byly také na krku poškozené. Podle soudu se prokázalo i to, že v době před činem ženu okradl celkem o 90 tisíc korun, když vybíral peníze z jejích účtů v různých bankomatech po Praze.

Padesátiletý Slovák žije v Česku 14 let. Stíhaný byl na svobodě, ale po vynesení rozsudku na něj soud uvalil vazbu. Soudkyně vysvětlila, že jsou obavy, že by se před vysokým trestem mohl skrývat, nebo by mohl utéct. Hned v soudní síni ho zadrželi kriminalisté v civilu a odvezli do vazební věznice.

Komentáře

Hlavní zprávy

HBO zhorší kvalitu svým předplatitelům, „levný“ Netflix se brzy chystá k nám a je to hit

Strážce streamu
vydáno 19. dubna 2024  14:00

STRÁŽCE STREAMU Internetová televize HBO Max, jak ji uživatelé doposud znají, zanikne ve druhé polovině května. Nová služba láká na sportovní balíček. Ceny jsou ale zatím...  celý článek

Ví, že ho fotíte? Snímky vašich ratolestí mohou zneužít pedofilové či vyděrači

vydáno 19. dubna 2024  5:00

Někdo by si mohl myslet, že největším strašákem sociálních sítí jsou falešné účty, které se vyjadřují do komentářů pod příspěvky a píšou hejty se záměrem...  celý článek

Biker Michal Maroši se divákům otevře v dokumentu Ten, co slaví každý den

vydáno 18. dubna 2024  12:00

Vrcholových sportovců je nepočítaně, ale jen pár z nich může říct, že o nich někdo natočil film. Mezi takové nově patří i biker Michal Maroši, který si i...  celý článek

Fanoušci dopravy mají letos žně. V Benešově se opět můžou projet Hurvínkem

vydáno 18. dubna 2024  18:05

Pražské metro zahájilo provoz 9. května 1974. Výročí si dopravní podnik připomíná po celý rok. Kromě programu spojeného s oslavami padesáti let podzemky...  celý článek