metro.cz

Počasí v Praze

11 °C / 19 °C

Sobota 18. května 2024. Svátek má Nataša

My nic, my muzikanti. Agentura stojany nevlastní, majitelé konstrukcí jsou totiž jinde

  11:11
Radnice v pražských Kunraticích likvidovala načerno postavené reklamní stojany na katastrálním území městské části. Nespokojení nejsou jen kunratičtí úředníci, ale i někteří zákazníci reklamní agentury Eurobillboard z Českých Budějovic, která stojany Edge Reality, s. r. o., využívá.

Další 1 fotografie v galerii
Ilegální billboard v pražských Kunraticích | foto: Metro.cz

„Měli jsme se společností uzavřenou dlouhodobou smlouvu, před několika týdny jsme dali výpověď – bylo zjištěno, že ne všechny plochy jsou umístěny legálně,“ napsal deníku Metro Petr Vohralík z českobudějovické firmy Tomket. 

Položili jsme několik dotazů i Eurobillboardu. Firma spravuje stovky billboardů po Česku, až na výjimky prý žádné ale nevlastní. „Naše společnost tudíž nemá a ani nemůže mít z této pozice jakékoliv povolení – není totiž ani na co,“ napsal Oliver Fischer, jednatel společnosti Eurobillboard Group. 

Na dotaz, jestli si ověřuje, zda jsou stojany pro jejich reklamní zákazníky legální, už pan Fischer neodpověděl. Na dva stojany, které vyrostly v pražských Kunraticích u frekventované Kunratické spojky, jsme se zeptali na tamní radnici. „Jedná se o zcela nelegální reklamu bez souhlasu vlastníků pozemku, bez povolení silničního správního úřadu, bez stavebního povolení a zcela v rozporu s podobnými zařízeními,“ vysvětlil deníku Metro Martin Kubát, referent dopravy Úřadu městské části Praha-Kunratice. 

Vymáhat po likvidaci škody po majitelích těchto černých staveb je podle radnice obtížné, prakticky k tomu není příležitost. „Co si vezmete na bílém koni? Teoreticky bychom mohli výdaje za likvidaci účtovat Praze 4, čtyřka zase onomu bílému koni,“ konstatuje Martin Kubát z kunratického místního úřadu. 

Podle našich informací má likvidace nelegálních stojanů z konce minulého týdne další vývoj, rádi budeme čtenáře Metra o pokračování kauzy informovat.

Firmy téměř ze sklepa

  • S dohledáním skutečného majitele reklamních zařízení u Kunratické spojky v Praze - Edge Reality, s. r. o., by měla zcela jistě problém i Kriminálka Anděl, i když sídlí, stejně jako zmíněná firma, v Praze 5.
  • Edge najdete v Holečkově ulici 49. Na zvoncích je upozornění, že „seznam firem s aktivním sídlem na této adrese je umístěný v okně v levé části fasády“.
  • Okno je ve skutečnosti jen okénkem na dvířkách vedoucích do sklepních prostor domu. Na dvou listech A4 jsme napočítali 583 společností. Edge Reality, s. r. o., figuruje ve druhém sloupci přibližně v polovině.
Autor: Pavel Hrabica Metro.cz

Hlavní zprávy

Paralelní světy, kočka a pocuchaný mozek. Bestseller Temná hmota nepřekvapuje

Strážce streamu
vydáno 17. května 2024  14:00

STRÁŽCE STREAMU Štve vás manželka? Děti pořád jen pyskují? Šéf je blbec? Nevadí. Stačí, když si promyslíte, jaké vaše životní rozhodnutí vás do tohohle neutěšeného...  celý článek

Fanoušci MHD vymění letos na akci Autobusový den terminál metra Letňany za Letenskou pláň

vydáno 17. května 2024  5:00

„Po šesti minulých ročnících, které se konaly v terminálu u stanice metra C Letňany, se letošní akce uskuteční na zcela novém místě! V sobotu 18. května...  celý článek

Stát na zastávce jako pařez není dobrá strategie. „Mávací“ zastávky čtenáři Metra nechtějí

vydáno 16. května 2024  12:00

I když převedení všech pražských autobusových zastávek do režimu na znamení nikdo z cestujících nechce, stejně to nejspíš na magistrátu odsouhlasí. V...  celý článek

Foťte jako Botticeli! Žádné složité nastavování mobilu, stačí jen pár jednoduchých triků

vydáno 15. května 2024  12:59

Pro dobrou fotku stačí dobrý mobil... Kdepak! Všichni tušíme, že jen ve fotoaparátu to není. S kolegyní jsme se zúčastnili kurzu focení iPhonem a i s...  celý článek