metro.cz

Počasí v Praze

-2 °C / 0 °C

Středa 29. listopadu 2023. Svátek má Zina
V novém složení pokřtí své sedmé album.

N.O.H.A. vydala nové album. Je to pěkný cirkus

  6:50
Kosmopolitní projekt Noise of Human Art (N.O.H.A.), který vznikl již v 90. letech, vydává v pořadí již sedmé album. Nese název Cirkus Underground a kapela ho pokřtí příští úterý v Lucerna Music Baru.

Historie Noise of Human Art (N.O.H.A.) sahá až do 90. letech minulého století, v roce 2009 byla kapela hlavní hvězdou United Islands a popularitu u nás i v zahraničí skupině vynesl především hit Tu Café. Před dvěma roky se tato formace obměnila, část lidí odešla, přišly nové tváře. O novém albu i o celém projektu jsme si povídali s jeho zakladatelem Filipem Nohou.

Koncert

Mezinárodní projekt N.O.H.A. pokřtí příští úterý své nové album Cirkus Underground.

  • Kdy, kde: Lucerna Music bar od 20 hodin
  • Na křtu také zahrají: DJka Rádia 1 Babe LN a Dj eLeMeNT.

Vydáváte novou desku. Jak jste s ní spokojen? Materiál na nové album jsme začali tvořit zhruba před rokem. Zkoušeli jsme, pilovali, předělávali a teprve ve chvíli, kdy si vše správně sedlo, jsme vybrali osm nejlepších písní a Cirkus Underground byl na světě. Myslím, že jsme zůstali u toho, co nám jde nejlíp, takže i zde tvoří základ fúze drum and bassu, world music a break beatu. Texty jsou již tradičně v několika jazycích, konkrétně v angličtině, portugalštině a španělštině. Z mého pohledu je to nejlepší deska, kterou N.O.H.A. doposud vydala, tak doufám, že o tom přesvědčíme i naše fanoušky.

N.O.H.A. již dva roky hraje v novém složení. Jaký vliv mají nové tváře na vaši hudbu?
Jsou pro nás novým impulzem a obrovskou inspirací. Camila de Oliveira zpívá a hraje na kytaru, ale hudební nástroj vytvoří v podstatě z čehokoliv včetně vlastního těla. Navíc v sobě nezapře brazilskou krev, takže ať už zahraje cokoliv, vše má ten správný rytmus a nádherně to šlape. Thom Herian je zase kreativní bubeník, který ví, co má jak hrát, protože je sám drumandbassový producent. A svěží vítr k nám přinesla i Hanelle Blue, naše druhá zpěvačka. Právě nové tváře mají velký podíl na tom, že album  Cirkus Underground je zatím to nejlepší, co N.O.H.A. vydala.

Vraťme se ještě dva roky nazpátek, do doby, kdy kapelu opustila její německá část včetně zpěvačky Minervy…
Tenkrát to nebylo úplně jednoduché, protože jsme se nerozešli zrovna v dobrém. Nejdříve jsme se neshodli hudebně, míjeli jsme se v názorech na budoucnost, až se naše neshody vystupňovaly natolik, že došlo k definitivnímu rozchodu. Takhle to občas v životě bývá. Pro mě je podstatné, že nové složení skvěle šlape, vše si dokonale sedlo a nemusíme si nic vysvětlovat. Jsme naladěni na stejné vlně a na naší muzice, aspoň doufám, je to znát.

S novými členy si tedy zase všechno sedlo a energie je dobita?
Přesně tak. Všichni neustále přinášejí nové nápady, které já jako producent zpracovávám. A mají jich tolik, že už pomalu začínám nestíhat.

Na co se tedy mohou návštěvníci Lucerny v úterý těšit?
Na klasický mejdan v produkci Noise of Human Art, na show plnou energie. Představíme několik starších věcí, které jsme oblékli do nového hávu, ale středobodem bude nové album a jeho křest.

Komentáře

Hlavní zprávy

Českému školství chybějí učitelé. Hrozí zánik některých odborných předmětů?

vydáno 29. listopadu 2023  21:00

Nedostatek pedagogů mává s tuzemským školstvím. Roli hrají platové podmínky i vysoký věk učitelů.  celý článek

Poznejte tajemné rostliny. Třeba vousatce hnědavého nebo terčovku hrbolkatou

vydáno 29. listopadu 2023  18:50

Ochránci přírody chystají lichenologický seminář. Ten se v Michelské ulici koná v rámci třídenní vánoční výstavy ovoce.  celý článek

Vládce temnot i První den mého života. Italové míří do pražské Lucerny

vydáno 29. listopadu 2023  15:39

Stejně jako v minulých ročnících festivalu bude část věnována některým velkým mistrům italského umění, jako jsou Borromini, Bernini a Caravaggio.  celý článek

Lyžařská střediska brzy otevřou. Některé skiareály chtějí zkrátit čekací dobu na vlecích

vydáno 29. listopadu 2023  11:26

Lyžařská střediska v Česku a Slovensku se již intenzivně připravují na nadcházející sezonu. Kromě kontroly zasněžovacích systémů či nasazení sněhových děl...  celý článek