metro.cz

Počasí v Praze

17 °C / 32 °C

Pátek 21. června 2024. Svátek má Alois

Na dvanáctce radní povolili hazard. Proti vůli starostky Rázkové

  13:56
Jako na houpačce. Zastupitelstvo Prahy 12 v předchozím období vyhlásilo nulovou toleranci hazardu. Tu ale radní při pondělním jednání zrušili a navrhli sedm nových heren. Starostka Daniela Rázková tvrdí, že je to dílo koalice ČSSD a ANO.
Hazard (ilustrační foto) | foto: freeimages

Radní v Modřanech odsouhlasili konec zákazu hazardu. Navrhli sedm nových heren, jejichž existenci chtějí posvětit vyhláškou hlavního města, která hazard reguluje.

Změnu v přístupu městské části k hernám prosadily v devítičlenné radě šesti hlasy ANO a ČSSD. Změna pro Prahu 12 s ní nesouhlasí. Podle Rázkové je pondělní usnesení rady v rozporu s dřívějším rozhodnutím zastupitelstva městské částí. „Máme podezření, že tento postup je nezákonný,“ uvedla starostka.

Ti, co vyhlášku dodržovali, mají smůlu

Většina provozovatelů heren, které nyní rada schválila, rozhodnutí Prahy 12 o nulové toleranci hazardu podle Rázkové dříve nerespektovala, teď bude jejich činnost legalizovaná. „Ostatní provozovatelé, kteří by chtěli mít herny na území městské části, ale zákaz dodržovali, neměli možnost se na seznam dostat,“ uvedla starostka.

„Důvodem k tomuto kroku byla faktická nefunkčnost nulové tolerance, kdy postupně utlumovaný legální provoz byl průběžně nahrazován ilegálními černými hernami, ze kterých nemá městská část žádné příjmy,“ uvádí se ve zprávě městské části. Zároveň nechce přijít o pět milionů korun, které ročně z výnosů z hazardu dostane.

Nulovou toleranci hazardu zavedla Praha 12 před čtyřmi lety. Ve vedení radnice tehdy seděli zástupci ČSSD, Změny pro Prahu 12 a Věcí veřejných, kterou podporovala KSČM. V opozici zůstala do té doby vládnoucí ODS a dále TOP 09.

Autor: ČTK

Hlavní zprávy

Železnice se rozrůstá příliš pomalu. Hrozí kolaps, varují mnozí odborníci

vydáno 20. června 2024  5:14

Organizátor dopravy si nechal vypracovat podrobnou analýzu kapacity tratí. Kritické přetížení hrozí v první řadě velmi využívaným vlakům z Prahy do...  celý článek

Český James Bond se jmenoval Ladislav Bittman. Kariéru začal před 60 lety

vydáno 20. června 2024  12:20

Komunisti vylovili nacistický archiv! Žabím mužům se povedl nález desetiletí! Americký magazín Life přinesl před 60 lety sérii senzačních odhalení z...  celý článek

Stopy po okupačních kulkách, které vydržely na fasádě a také vlajkodržáky na Letné

vydáno 16. června 2024  11:30

Praha je dobrodružství a romantika. Také nikdy nekončící zdroj zajímavostí. Stačí jen zvednout oči od displeje mobilního telefonu a nestačíte se divit....  celý článek

České pivovary kráčejí k udržitelnosti a zároveň se snaží šetřit životní prostředí

vydáno 15. června 2024  8:32

Radegast chce zadržet v krajině více vody, než sám spotřebuje. Tento projekt přijde na miliony korun. Plzeňský Prazdroj zase vyvinul úspornější chladič...  celý článek