metro.cz

Počasí v Praze

2 °C / 16 °C

Pondělí 4. března 2024. Svátek má Stela

Další 1 fotografie v galerii
Hana Lukešová z Grévinu Praha s voskovou královnou Alžbětou II. | foto: Grévin PrahaMetro.cz

Na pražském Dni Británie bude i královna Alžběta II.

  10:36
Malostranské náměstí se zítra stane na den Velkou Británií. „Chceme Pražanům ukázat to nejlepší z Británie, aby ochutnali naše speciality, třeba fish & chips, a poslechli si skotské dudáky či zhlédli vystoupení Pražské Shakespearovské společnosti,“ říká britská velvyslankyně Jan Thompsonová. Sama si divadlo také zahraje.

Program zahájí v deset hodin vystoupení skotské dudácké a bubenické skupiny. Následovat bude odhalení voskové figuríny královny Alžběty II. v životní velikosti. To je poprvé, kdy bude její figurína, oblečená ve fuchsiovém kostýmu, vystavena v Česku na veřejnosti. Vznikla pro Muzeum Grévin – v Celetné bude také trvale vystavena.

„Oblečení je šité přímo na míru. Je i ze stejné látky jako originál, z krepdešínu,“ říká Hana Lukešová z Grévinu Praha, která se na šití podílela. Lidé se s královnou Alžbětou II. budou moct na náměstí ve speciálním stanu také vyfotografovat.

Na náměstí nebude chybět ani jeden ze symbolů Londýna, červený dvoupatrový autobus Hamleys s hernou pro děti, a dalších několik desítek stánků a vystavovatelů.

„Odpoledne návštěvníky naučí šéfkuchař velvyslanectví Vojta, jak si připravit korunovační sendvič podle původního receptu,“ uvedla Thompsonová. Recept byl poprvé připraven pro korunovaci Alžběty II.

Program

  • Britské velvyslanectví a Britská obchodní komora pořádají ve čtvrtek na Malostranském náměstí festival Zažijte Velkou Británii.
  • 10.00 zahájení programu
  • 10.30 představení voskové sochy královny Alžběty II.
  • 12.00 slavnostní zahájení festivalu za účasti britské velvyslankyně Jan Thompsonové
  • 13.00 ukázka divadelního představení Prague Shakespeare Company
  • 15.30 vystoupení pěveckého sboru žáků Park Lane International School
  • 18.00 konec programu
  • V rámci Britských trhů se budou prezentovat výrobky a služby 27 britských firem působících v Česku nebo hledajících obchodní partnery.
  • Na akci na Malostranském náměstí naváže od 24. do 26. března Britský víkend přímo v Grévinu Praha v Celetné.

Komentáře

Hlavní zprávy

Vědmy mají konkurenci. Věštit už umí také umělá inteligence a nemýlí se

vydáno 4. března 2024  12:00

V současném digitálním světě se umělá inteligence (AI) zarývá čím dál více do kůže společnosti.  celý článek

Říkáte, že žijete zdravě? Opravdu? Vaše lednička prozradí celou pravdu

vydáno 4. března 2024  6:00

O nedostatek pacientů se nemusejí bát v Česku kardiologové, odborníci na alkoholismus, plicní specialisté a také obezitologové. Přitom jejich zaměření...  celý článek

Svědkové minulosti. Mizejí poštovní schránky, vypařily se taky tradiční trafiky

PRAHA? AHA!
vydáno 3. března 2024  11:03

Praha je dobrodružství a romantika. Také nikdy nekončící zdroj zajímavostí. Stačí jen zvednout oči od displeje mobilního telefonu a nestačíte se divit....  celý článek

Komerční sdělení

Senioři, zatočte s dluhy, které vás tíží!

vydáno 3. března 2024

Pan Karel žije sám, je mu 71 let a má problém, který mu nedává spát. Hrozí mu, že kvůli nesplacenému úvěru přijde o byt. Nyní mu svitla naděje, že...  celý článek