metro.cz

Počasí v Praze

16 °C / 10 °C

Úterý 5. března 2024. Svátek má Kazimír

Další 1 fotografie v galerii
Na letošních United Islands of Prague vystoupí i kapela Monkey Business. | foto: United Islands of Prague Metro.cz

Na pražských ostrovech opět zazní hudba. United Islands je tady

  8:12
Sedm venkovních pódií, desítky klubů a sto padesát kapel. Všechny akce festivalu jsou v metropoli zdarma. Multižánrový hudební maraton United Islands of Prague nabídne po celý víkend hudbu ze všech koutů světa.

„Můžete se těšit na kapely z Polska, Turecka, Rakouska nebo Holandska, které jsme objevili na evropských festivalech. Dalším silným tématem je ale i česká a slovenská scéna, které mají nejen v posledním roce hodně co nabídnout, čímž nemám na mysli ohranou písničku, kterou vidíme na plakátech jiných festivalů,“ říká dramaturgyně festivalu Barbora Šubrtová.

Již dvanáctý ročník hudebního festivalu slibuje největší rozlohu své historie. Kromě tradičních míst se nově hudba rozezní na Dětském ostrově.

Tradičně festival obsadí Střelecký ostrov, který nabídne jazzové pódium. Kampa se stane útočištěm hned dvou hudebních scén najednou. První z nich bude patřit žánru world music, druhá pro změnu alternativním a čerstvým objevům festivalové dramaturgie.

Kromě hudby připravili organizátoři i doprovodný program. Ten zpestří dění na všech místech konání festivalu. Centrem doprovodných akcí se stane Janáčkovo nábřeží. Boulevard vytvořený v­ulici podél Vltavy bude evokovat tržiště s nabídkou jídla a pití. Atmosféru ulice doplní Open Mike Stage s příležitostí pro vystoupení náhodných a kolemjdoucích hudebníků.

Během festivalu je nutné počítat s dopravními omezeními. Od dnešních 17 hodin do zítřejší půlnoci budou uzavřeny most Legií, část Janáčkova nábřeží a část Petřínské ulice.

Pořadatelé doporučují k cestě na festival využít tramvaj číslo 9. Na mimořádné zastávce na mostě Legií budou stavět také tramvaje číslo 6, 12, 20 a 22.

Komentáře

Hlavní zprávy

První sirkárna v Sušicích? Ne, vznikla v pražském Karlíně, tvrdí filumenisté

vydáno 5. března 2024  4:12

Filumenie je sběratelský obor věnovaný hlavně sbírání zápalkových nálepek, ale také související dokumentace, stojánků na zápalky a dalších s tím spojených...  celý článek

Vědmy mají konkurenci. Věštit už umí také umělá inteligence a nemýlí se

vydáno 4. března 2024  12:00

V současném digitálním světě se umělá inteligence (AI) zarývá čím dál více do kůže společnosti.  celý článek

Říkáte, že žijete zdravě? Opravdu? Vaše lednička prozradí celou pravdu

vydáno 4. března 2024  6:00

O nedostatek pacientů se nemusejí bát v Česku kardiologové, odborníci na alkoholismus, plicní specialisté a také obezitologové. Přitom jejich zaměření...  celý článek

Svědkové minulosti. Mizejí poštovní schránky, vypařily se taky tradiční trafiky

PRAHA? AHA!
vydáno 3. března 2024  11:03

Praha je dobrodružství a romantika. Také nikdy nekončící zdroj zajímavostí. Stačí jen zvednout oči od displeje mobilního telefonu a nestačíte se divit....  celý článek