metro.cz

Počasí v Praze

15 °C / 25 °C

Neděle 23. června 2024. Svátek má Zdeňka

Na Rock for People to rozjede Nymfadora z Harryho Pottera

  16:07
Zítra začíná hudební festival Rock for People. Do Festivalparku v Hradci Králové se po dvou letech se vrací britská kapela Molotov Jukebox.
Herečka, zpěvačka, akordeonistka Natalia Tena | foto: Profimedia.cz

Frontmanku kapely, charizmatickou zpěvačku a akordeonistku Natalii Tenu, znají fanoušci i z filmových pláten. Ano, Tena je herečka, kterou proslavily role Nymfadory Tonksové z filmů o Harrym Potterovi či série Hra o trůny. S kapelou, která podle jejích slov produkuje GypStep, vystoupí v sobotu od půl šesté na Rock for People stage.

Hlavní stage

Koho uslyšíte na Rock for People stage od čtvrtka do soboty

ČTVRTEK
Mandrage (16.40)
Divokej Bill (18.15)
Manu Chao La Ventura (20.00)
Biffy Clyro (22.50)

PÁTEK
Vypsaná fiXa (17.20)
Blood Red Shoes (19.00)
Chinaski (20.45)
Madness (22.50)

SOBOTA
Molotov Jukebox (17.30)
The Strypes (19.10)
LUCIE (21.00)
Asian Dub Foundation (00.05)

Začíná léto a s ním nekonečné množství festivalů. Proč jste si vybrali mimo jiné po tak krátké době znovu Rock for People?

Byli jsme pozvaní, abychom se vrátili, tehdy se nám tu moc líbilo, a tak jsme se rozhodli zahrnout tento festival do našeho turné, v rámci něhož představujeme naše nové album Carnival Flower. Chceme se s vámi o ně podělit, snad se bude líbit.

Jak jste začala s muzikou?Jaký festival vám přijde nejbláznivější?
Hrome, otázkou je, co si každý představí pod pojmem "bláznivý". Hrát za dne na Islandu byl úlet, šílené bylo hrát na Lanzarote na sopečných vinicích, vidět Sama (člen kapely – pozn. redakce), jak si vyndává pinďoura z kalhot před davem lidí oblečených jako neonoví cirkusáci na britském venkově... Už jsme toho zažili docela dost. Už v šestnácti, kdy jsem přijela do Londýna, naučila se základní akordy a začala si vydělávat hraním v metru.

Vystudovala jste hru na piano, ale co vás přivedlo k harmonice?
Pracovala jsem s úžasnou divadelní společností jménem Knee High, tam jsem se naučila na harmoniku nebo třeba vystupovat na cirkusové hrazdě.

Jak byste popsala nové album?
Jako pětiletou práci vybroušenou do tropicko-městského cikánského stylu lahodícího uším.

Autor: Ondřej Nekola Metro.cz

Hlavní zprávy

Víte, kudy a jak jezdívaly železniční vagony ze Smíchova na Florenc? Neuvěříte

vydáno 23. června 2024  11:43

Praha je dobrodružství a romantika. Také nikdy nekončící zdroj zajímavostí. Stačí jen zvednout oči od displeje mobilního telefonu a nestačíte se divit....  celý článek

Ovčí střeva, dvoumetrový černoch a zrádný robot. Vetřelec slaví 45 let

vydáno 22. června 2024  5:08

„Vetřelec je bezchybný organismus. Jeho dokonalosti se může vyrovnat jenom jeho zrůdnost,“ cedí mezi zuby android Ash. Tváří v tvář Ripleyové obdivuje...  celý článek

Stopy po okupačních kulkách, které vydržely na fasádě a také vlajkodržáky na Letné

vydáno 16. června 2024  11:30

Praha je dobrodružství a romantika. Také nikdy nekončící zdroj zajímavostí. Stačí jen zvednout oči od displeje mobilního telefonu a nestačíte se divit....  celý článek

České pivovary kráčejí k udržitelnosti a zároveň se snaží šetřit životní prostředí

vydáno 15. června 2024  8:32

Radegast chce zadržet v krajině více vody, než sám spotřebuje. Tento projekt přijde na miliony korun. Plzeňský Prazdroj zase vyvinul úspornější chladič...  celý článek