metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 22 °C

Středa 29. května 2024. Svátek má Maxmilián, Maxim

Na Vinohradech půjde o rodinu, ulicemi projde průvod na chůdách

  12:33
Divadlo D21 zahájí novou sezonu, kterou pojmenovalo Rodina – kdo, s kým a proč?, chůzí na chůdách. Na návštěvníky čeká i divadelní překvapení.
V neděli se začíná o půl šesté večer. | foto: Divadlo D21

Premiéry

V sezoně 2013/14 s podtitulem Rodina – kdo, s kým a proč? Divadlo D21 uvede tyto premiéry:

  • Rozárčina postýlka (Tereza Karpianus): Výprava do džungle zaneřáděného podpostelí…
  • Návštěva staré dámy (Friedrich Dürrenmatt): Autorská variace na slavnou hru Friedricha Dürrenmatta Návštěva staré dámy.
  • Ortel (Franz Kafka): Je podzimní noc z 22. na 23. září 1912 a Franz Kafka, čerstvě zasažen láskou k berlínské dívce Felici Bauerové, píše svůj Ortel.

Sekáč dědeček (Terry Pratchett): Rodinná sešlost za hranicemi života.

Průvod vinohradskými ulicemi na chůdách i s náhodnými kolemjdoucími, divadelní koutky pro celé rodiny, divadelní překvapení a koncert kapely Uran Theatre PopRock. Na to vše se mohou diváci těšit již tuto neděli, kdy vinohradské Divadlo D21 zahajuje jubilejní desátou sezonu. Začátek akce je naplánovaný na půl šestou.

Nová sezona Divadla D21 nese podtitul Rodina – kdo, s kým a proč? "Rodina je uzel emocí a dramat, a je tudíž ideální potravou pro divadlo. Má mnoho tváří, někdo má doma otce s rákoskou, jiní tatínka s knížkou. Rodina má i mnoho podob, někdo žije v polygamním vztahu, druhý je single. Je jako neuchopitelná všudypřítomná bohyně," vysvětluje ředitelka divadla Hana Mathauserová.

Ani letos nebudou chybět vedlejší projekty, svého pokračování se dočká i Velký třesk na Malé scéně. První třesk v podání Václava Koubka a v režii Jiřího Ondry ponese název Pobřeží kocoviny a premiérově 4. listopadu za vede diváky na Kubu.

Autor:

Hlavní zprávy

Hnědásek na Hané i můry na Karlštejně. Svaz ochránců si přichystal exkurze do přírody

vydáno 28. května 2024  19:39

Český svaz ochránců přírody přichystal pro zájemce komentované exkurze do přírody. První se koná koncem týdne. Chcete se vydat po stopách nočních motýlů?...  celý článek

Lázně nejsou jen pro seniory. Člověk by tam měl podle expertů zajet už ve čtyřiceti

vydáno 28. května 2024  16:00

„Do lázní jezdí důchodci.“ „Nic mě nebolí, nepotřebuju tam jet.“ „Nikdo mě tam nedostane, je tam nuda.“ Tyto a další domněnky panují u mnoha Čechů. Lázně...  celý článek

Obecním domem se polinou vetřelčí, vesmírné i muší tóny. Pražský filmový orchestr je zpět

vydáno 28. května 2024  8:00

Sedmdesátičlenný soubor Pražského filmového orchestru (PFO) začal jako první v Česku hrát hudbu ze slavných filmů, a to výhradně z původních notových...  celý článek

Bitcoin bude brzy stejně běžný jako psaní e-mailů, říkají bratři Kuchařovi

vydáno 27. května 2024  19:00

Bratři Martin a Matyáš Kuchařovi dostanou již v polovině příštího měsíce do Prahy nejvlivnější jména bitcoinového, respektive kryptoměnového světa. Po...  celý článek