metro.cz

Počasí v Praze

10 °C / 23 °C

Sobota 13. dubna 2024. Svátek má Aleš

Na Vinohradech půjde o rodinu, ulicemi projde průvod na chůdách

  12:33
Divadlo D21 zahájí novou sezonu, kterou pojmenovalo Rodina – kdo, s kým a proč?, chůzí na chůdách. Na návštěvníky čeká i divadelní překvapení.
V neděli se začíná o půl šesté večer. | foto: Divadlo D21

Premiéry

V sezoně 2013/14 s podtitulem Rodina – kdo, s kým a proč? Divadlo D21 uvede tyto premiéry:

  • Rozárčina postýlka (Tereza Karpianus): Výprava do džungle zaneřáděného podpostelí…
  • Návštěva staré dámy (Friedrich Dürrenmatt): Autorská variace na slavnou hru Friedricha Dürrenmatta Návštěva staré dámy.
  • Ortel (Franz Kafka): Je podzimní noc z 22. na 23. září 1912 a Franz Kafka, čerstvě zasažen láskou k berlínské dívce Felici Bauerové, píše svůj Ortel.

Sekáč dědeček (Terry Pratchett): Rodinná sešlost za hranicemi života.

Průvod vinohradskými ulicemi na chůdách i s náhodnými kolemjdoucími, divadelní koutky pro celé rodiny, divadelní překvapení a koncert kapely Uran Theatre PopRock. Na to vše se mohou diváci těšit již tuto neděli, kdy vinohradské Divadlo D21 zahajuje jubilejní desátou sezonu. Začátek akce je naplánovaný na půl šestou.

Nová sezona Divadla D21 nese podtitul Rodina – kdo, s kým a proč? "Rodina je uzel emocí a dramat, a je tudíž ideální potravou pro divadlo. Má mnoho tváří, někdo má doma otce s rákoskou, jiní tatínka s knížkou. Rodina má i mnoho podob, někdo žije v polygamním vztahu, druhý je single. Je jako neuchopitelná všudypřítomná bohyně," vysvětluje ředitelka divadla Hana Mathauserová.

Ani letos nebudou chybět vedlejší projekty, svého pokračování se dočká i Velký třesk na Malé scéně. První třesk v podání Václava Koubka a v režii Jiřího Ondry ponese název Pobřeží kocoviny a premiérově 4. listopadu za vede diváky na Kubu.

Autor:

Hlavní zprávy

Zpěvák a skladatel Michal Penk si během koncertu Pop in Symphony zahraje se symfonickým orchestrem

vydáno 13. dubna 2024  12:00

Bohemian Symphony Orchestra Prague společně se svou sólistkou Leticií Krotkou zvou své publikum na show s názvem Pop in Symphony. Smetanovu síň Obecního...  celý článek

Slunce, seno, jahody slaví letos 40 let. Co jste o nyní již kultovním snímku asi (ne)věděli?

vydáno 13. dubna 2024  7:00

Jakou náhodou první díl trilogie vznikl? Jak do něj zasáhla komunistická cenzura? Kdo ujížděl na posteli po Hošticích a kdo si na tvůrce stěžoval až na...  celý článek

Sugar a bič. Cukrouš Colin Farrell je na streamech soukromé očko. A nerad mlátí lidi

Strážce streamu
vydáno 12. dubna 2024  14:00

STRÁŽCE STREAMU Jmenuje se John Sugar, je to soukromý detektiv takřka noirového střihu, a má tvář s lety víc a víc vyzrálého Colina Farrela. Potřebujete vědět ještě něco...  celý článek

Díky nové lanovce se možná také zamilujete, říká s úsměvem designérka Anna Marešová

vydáno 12. dubna 2024  5:00

Produktová designérka Anna Marešová má za sebou návrhy výletní tramvaje pro Prahu T3 Coupé a petřínské lanovky. Kromě designu veřejné dopravy je mimo jiné...  celý článek