metro.cz

Počasí v Praze

13 °C / 23 °C

Neděle 16. června 2024. Svátek má Zbyněk

Nafukovací panna dostala při natáčení filmu Pot a krev pořádně zabrat

  9:00
Nový film režiséra hollywoodských blockbusterů Michaele Baye je ponurý i komický. Snímek Pot a krev líčí údajně pravdivý příběh vraždění a chaosu v Miami. A dojde v něm i na mrzačení nafukovacích pomůcek k souložení.
Z filmu Pot a krev

Z filmu Pot a krev | foto: CinemArt

Facka pro pannu

  • Ve filmu je scéna, v níž je vyposilovaný obr Dwayne Johnson zanechán sám ve skladu plném sexuálních hraček.
  • Nechyběla zde ani anatomicky přesná nafukovací panna.
  • Režisér Michael Bay nařídil: "Dotkni se jí." Johnson to udělal a sexuální pomůcka se celá rozkolíbala.
  • Bay se tomu zasmál a vydal další rozkaz: "Dej jí facku." Johnson se podle jeho slov rozmáchl a tu nebohou gumovou věc úplně zabil.

Podle Michaela Baye je velmi důležité lidem připomínat, že jde o film podle skutečné události. Na to totiž snadno zapomenou, když uvidí jak Dwayne Johnson griluje lidské ruce, Mark Wahlberg seká tělo na kousíčky ve značkových slipech Calvin Klein a Anthony Mackie zaplete motorovou pilu do lidských vlasů, protože se snaží zbavit mrtvolu hlavy.

Když ale necháme stranou trochu autorské invence, příběh filmu se stal v Miami v polovině 90. let, když pár nemotorných chlápků z posilovny vymyslelo plán, jak rychle zbohatnout díky únosu, vydírání a nakonec i vraždě. Skuteční kriminálníci nyní sedí ve vězení na Floridě a čekají na popravu.

Bay založil příběh na trojdílné kriminální sérii od Peta Collinse, kterou otiskly Miami New Times v roce 1999. Literární dílo načrtává chyby, kterých se kriminálníci dopouštěli. Pokusili se například vrátit zkrvavenou motorovou pilu do obchodu Home Depot, nebo si nebyli stále jistí, jestli jednoho člověka zabili, přestože ho nechali vybouchnout v autě a jeho tělo dvakrát přejeli.

Mučení lidí ve skladišti plném sexuálních pomůcek? Nedá se popřít, že příběh oplývá velkou dávkou černého humoru, jako by ho vymyslel mozek Quentina Tarantina. Ale některým lidem se to, že film je komedií, dost nelíbí. Například jedna z obětí - Marc Schiller - řekl, že je kvůli filmu zděšený.

Pot a krev

  • Žánr: kriminální komedie
  • Režie: Michael Bay
  • Hrají: Mark Wahlberg, Dwayne Johnson, Ed Harris a další
  • USA, 2013, 129 minut

Ale Bay očekával smíšené reakce. "Chtěl jsem, aby to byl konfliktní film. Chtěl jsem ukázat spoustu šedých zón. Když vracíte motorovou pilu, kterou jste se snažili rozčtvrtit člověka a v jejímž řetězu jsou zachycené vlasy, jen proto, abyste si pořídili větší pilu, nepřijde vám to trochu vtipné? Prostě to nění film, u kterého byste mohli v klidu jíst sušenky," vysvětluje Bay.

Ze začátku jim fandíte, pak jsou vám odporní

Zároveň doufá, že se ve filmu přiblížil kriminálnickému nahlížení na realitu. "Oni si často nemyslí, že by dělali něco morálně špatného, naopak mají pocit, že si zaslouží to, co kradou. S tímto filmem objevíte mysl kriminálníka," říká Bay.

Podle Johnsona, jehož postava doplňuje dvojici postavenou na skutečných kriminálnících, je příběh vyprávěn chytře. "Ze začátku těm lidem fandíte, chcete se s nimi vydat na cestu za zločinem, jsou docela sympatičtí, ale na konci, jakmile se to všechno pokazí, budete ještě rádi, pokud se jim dostane spravedlivého trestu," říká Johnson.

Autor:

Hlavní zprávy

Stopy po okupačních kulkách, které vydržely na fasádě a také vlajkodržáky na Letné

vydáno 16. června 2024  11:30

Praha je dobrodružství a romantika. Také nikdy nekončící zdroj zajímavostí. Stačí jen zvednout oči od displeje mobilního telefonu a nestačíte se divit....  celý článek

České pivovary kráčejí k udržitelnosti a zároveň se snaží šetřit životní prostředí

vydáno 15. června 2024  8:32

Radegast chce zadržet v krajině více vody, než sám spotřebuje. Tento projekt přijde na miliony korun. Plzeňský Prazdroj zase vyvinul úspornější chladič...  celý článek

Benjamin Netanjahu je pro Izrael větší hrozba než Hamás, říká muž, který sloužil v Gaze

vydáno 13. června 2024  18:20

David Shorf sloužil v izraelské armádě, byl zástupcem šéfredaktora Lidových novin, hrál v kapele Raketa Bořka Slezáčka, nyní se pohybuje v marketingu,...  celý článek

Nájemní zabijáci neexistují? Vrah naoko je romantická komedie šmrncnutá krimi zápletkou

Strážce streamu
vydáno 14. června 2024  14:00

STRÁŽCE STREAMU Skutečnými událostmi inspirovaná komedie o učiteli a policejním důstojníkovi v jednom, který se pro úspěch tajných akcí musí vydávat za nájemné zabijáky...  celý článek