metro.cz

Počasí v Praze

4 °C / 6 °C

Sobota 20. dubna 2024. Svátek má Marcela

Nejděravější silnice v Praze se má letos konečně dočkat opravy

  6:31
„Jeďte tu pomaleji, jinak si odřete podvozek,“ volá na nás postarší pán s holí, zatímco projíždíme vršovickou ulicí U Seřadiště. Jinak se touto zkratkou jet posledních pár let ani nedá. Ulice, která se pyšní dvojnásobným titulem Nejhorší díra v Praze, totiž v mnoha ohledech stále připomíná cvičiště pro tanky.
Ulice U Seřadiště.

Ulice U Seřadiště. | foto: Výmoly.czMetro.cz

„Okolní ulice jsou na tom velmi podobně. Stal se z toho takový nepříjemný řidičský evergreen,“ říká Petr Čaník z webu Výmoly.cz, podle kterého se řidičské anticeny dočká silnice nejspíš i letos.

V Praze 10 se ale už blýská na lepší časy. Zatímco doposud tu na špatný stav vozovky upozorňuje pouze značka snižující rychlost na třicítku a výstraha před hrboly, do konce roku by se podle mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbory Liškové konečně mělo začít opravovat.

„Z hlediska projednávání je to velice složitá akce, jelikož od počátku je zde problém s pozemky soukromého vlastníka, které zasahují do rekonstrukce vozovek a chodníků,“ vysvětluje Lišková, podle které se rekonstrukce dočkají také přilehlé ulice Na Louži a Pod Soutratím.

Podle harmonogramu TSK by měla rekonstrukce zkratky z Michle do Vršovic začít v červenci, trvat by měla do roku 2019. Opravovat se bude totiž nejen vozovka, stavět se budou také chodníky, parkovací stání, odvodnění a veřejné osvětlení.

„Jel jsem tudy před čtrnácti dny a bylo to něco příšerného. Zatím to ale vypadá, že to úřadům moc nevadí,“ vzpomíná Čaník, jehož web plní fotky děr nejen z Vršovic.

Řidiči si stěžují také kvůli ulici Na Hanspaulce, v jejímž středu zeje propadlina již minimálně tři roky, dobré jméno nemá ani Švihovská ulice v Libuši. „Jde o jedinou příjezdovou komunikaci ke zhruba dvěma stovkám bytům. Strašné!“ stěžuje si na rozbořenou cestu řidič Pavel Vokurka.

Špatnou pověst má také Římská ulice v Praze 2 a Pekařská ulice v Butovicích. Zatímco v první jmenované se začaly po letošní zimě objevovat jen malé výmoly, v Butovicích si můžete vysloužit proraženou gumu.

„Je to jako gilotina přímo do kola. V noci navíc tvar díry splývá s okolním povrchem, takže kdo ji přehlédne, končí s proraženou gumou nebo pěknou ránou do podvozku,“ varuje na Výmoly.cz řidič David Charvát.

Boj o udržení podvozku pohromadě svádějí řidiči také na křižovatce ulic Nad Rokoskou a Kubišova. Nacházejí se tu totiž patnácticentimetrové díry. Podle Čaníka proto řidiči musí občas jezdit slušný slalom.

Praha děravá. Sem se vydejte raději s teréňákem

  • Pozor by si měli řidiči dát třeba v Ostřicové ulici v Praze 13.
  • V posledních pěti letech se tu opakovaně opravuje. Znovu a znovu.
  • Neveselo je také řidičům v Praze 4, kteří musí v Ohradní ulici objíždět třiceticentimetrový ostrý schod v propadlém asfaltu. Podle řidičů tu také hrozí proražení pneumatiky či vany motoru. Najdou se tady totiž i boule vysoké až patnáct centimetrů.
  • Neoblíbená je také Musílkova ulice v páté městské části, ve které mají již téměř tři roky díru jako do pekla. Do této chvíle se však její trvalá oprava neuskutečnila. Proto šlo také, podle webu vymoly.cz, o šestou Nejhorší díru roku 2016.
Autor: Filip Jaroševský Metro.cz

Hlavní zprávy

Přála jsem si oslovit a motivovat ty nejmenší, říká Marie Šnajdrová

vydáno 20. dubna 2024  7:00

Ilustrátorka, cestovatelka, ale hlavně horská duše. Marie Šnajdrová poslední roky tráví většinu času na cestách, z nichž své poznatky promítá do knih. Ve...  celý článek

HBO zhorší kvalitu svým předplatitelům, „levný“ Netflix se brzy chystá k nám a je to hit

Strážce streamu
vydáno 19. dubna 2024  14:00

STRÁŽCE STREAMU Internetová televize HBO Max, jak ji uživatelé doposud znají, zanikne ve druhé polovině května. Nová služba láká na sportovní balíček. Ceny jsou ale zatím...  celý článek

Ví, že ho fotíte? Snímky vašich ratolestí mohou zneužít pedofilové či vyděrači

vydáno 19. dubna 2024  5:00

Někdo by si mohl myslet, že největším strašákem sociálních sítí jsou falešné účty, které se vyjadřují do komentářů pod příspěvky a píšou hejty se záměrem...  celý článek

Biker Michal Maroši se divákům otevře v dokumentu Ten, co slaví každý den

vydáno 18. dubna 2024  12:00

Vrcholových sportovců je nepočítaně, ale jen pár z nich může říct, že o nich někdo natočil film. Mezi takové nově patří i biker Michal Maroši, který si i...  celý článek