metro.cz

Počasí v Praze

15 °C / 23 °C

Čtvrtek 21. září 2023. Svátek má Matouš

Další 4 fotografie v galerii
Ulice U Seřadiště. | foto: Výmoly.czMetro.cz

Nejděravější silnice v Praze se má letos konečně dočkat opravy

  6:31
„Jeďte tu pomaleji, jinak si odřete podvozek,“ volá na nás postarší pán s holí, zatímco projíždíme vršovickou ulicí U Seřadiště. Jinak se touto zkratkou jet posledních pár let ani nedá. Ulice, která se pyšní dvojnásobným titulem Nejhorší díra v Praze, totiž v mnoha ohledech stále připomíná cvičiště pro tanky.

„Okolní ulice jsou na tom velmi podobně. Stal se z toho takový nepříjemný řidičský evergreen,“ říká Petr Čaník z webu Výmoly.cz, podle kterého se řidičské anticeny dočká silnice nejspíš i letos.

V Praze 10 se ale už blýská na lepší časy. Zatímco doposud tu na špatný stav vozovky upozorňuje pouze značka snižující rychlost na třicítku a výstraha před hrboly, do konce roku by se podle mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbory Liškové konečně mělo začít opravovat.

„Z hlediska projednávání je to velice složitá akce, jelikož od počátku je zde problém s pozemky soukromého vlastníka, které zasahují do rekonstrukce vozovek a chodníků,“ vysvětluje Lišková, podle které se rekonstrukce dočkají také přilehlé ulice Na Louži a Pod Soutratím.

Podle harmonogramu TSK by měla rekonstrukce zkratky z Michle do Vršovic začít v červenci, trvat by měla do roku 2019. Opravovat se bude totiž nejen vozovka, stavět se budou také chodníky, parkovací stání, odvodnění a veřejné osvětlení.

„Jel jsem tudy před čtrnácti dny a bylo to něco příšerného. Zatím to ale vypadá, že to úřadům moc nevadí,“ vzpomíná Čaník, jehož web plní fotky děr nejen z Vršovic.

Řidiči si stěžují také kvůli ulici Na Hanspaulce, v jejímž středu zeje propadlina již minimálně tři roky, dobré jméno nemá ani Švihovská ulice v Libuši. „Jde o jedinou příjezdovou komunikaci ke zhruba dvěma stovkám bytům. Strašné!“ stěžuje si na rozbořenou cestu řidič Pavel Vokurka.

Špatnou pověst má také Římská ulice v Praze 2 a Pekařská ulice v Butovicích. Zatímco v první jmenované se začaly po letošní zimě objevovat jen malé výmoly, v Butovicích si můžete vysloužit proraženou gumu.

„Je to jako gilotina přímo do kola. V noci navíc tvar díry splývá s okolním povrchem, takže kdo ji přehlédne, končí s proraženou gumou nebo pěknou ránou do podvozku,“ varuje na Výmoly.cz řidič David Charvát.

Boj o udržení podvozku pohromadě svádějí řidiči také na křižovatce ulic Nad Rokoskou a Kubišova. Nacházejí se tu totiž patnácticentimetrové díry. Podle Čaníka proto řidiči musí občas jezdit slušný slalom.

Praha děravá. Sem se vydejte raději s teréňákem

  • Pozor by si měli řidiči dát třeba v Ostřicové ulici v Praze 13.
  • V posledních pěti letech se tu opakovaně opravuje. Znovu a znovu.
  • Neveselo je také řidičům v Praze 4, kteří musí v Ohradní ulici objíždět třiceticentimetrový ostrý schod v propadlém asfaltu. Podle řidičů tu také hrozí proražení pneumatiky či vany motoru. Najdou se tady totiž i boule vysoké až patnáct centimetrů.
  • Neoblíbená je také Musílkova ulice v páté městské části, ve které mají již téměř tři roky díru jako do pekla. Do této chvíle se však její trvalá oprava neuskutečnila. Proto šlo také, podle webu vymoly.cz, o šestou Nejhorší díru roku 2016.

Komentáře

Hlavní zprávy

Češi s dluhy. Nejvíce je tíží „dluhy pro dobrou věc“ - hypotéky. Z EU jsou na tom nejhůře Řekové

vydáno 21. září 2023  12:11

Zastavte se někde na ulici a začněte počítat. První, druhý, první, druhý. Statisticky tak každý druhý chodec, který kolem vás projde, patří k lidem,...  celý článek

I vstupní prohlídka u praktického lékaře může zachránit ledviny

vydáno 21. září 2023  9:52

Své dětství a většinu dospívání prožil Vojtěch Růta (25) v jižních Čechách. Zde také chodil na gymnázium a věnoval se svým oblíbeným sportům, jako...  celý článek

S postižením sluchu se v tuzemsku potýká více než půl milionu lidí. Ti dál narážejí na problémy

vydáno 21. září 2023  5:01

„Dlouhodobě vnímáme, že mnohdy nejen úřady, ale i různé instituce ani nevědí, jaké mají lidé se sluchovým postižením potřeby, jaké prostředí jim mají...  celý článek

Komerční sdělení

Na Stříbrném jezeře v Opavě se uskuteční další ročník MTB Crossu

vydáno 21. září 2023

Poklad byste hledali na Stříbrném jezeře v Opavě marně, zato o vyznavače jízdy na horském kole tam nebude v pátek 22. a v sobotu 23. září nouze, neboť se...  celý článek