metro.cz

Počasí v Praze

15 °C / 28 °C

Čtvrtek 18. července 2024. Svátek má Drahomíra

Nesmrtelný psík inspiruje také Pražany

  10:28
Příběh týrané pouliční fenečky Maggie má pohádkově šťastný konec. Knihu o ní pokřtí na Vltavě.
Kasey Carlinová s fenkou Maggie | foto: SIMONALISA

Když vás sedmnáctkrát postřelí, k tomu ještě uříznou ucho a vypíchnou oči, statisticky je po vás. Pouliční fenka Maggie však měla pořádnou vůli k životu a velké štěstí. A tak ji po jejím dobrodružství v rodném Libanonu, kde sloužila skupince násilníků jako živý terč, zachránila Britka Kasey Carlinová.

„Kasey se podařilo pejska převézt do Anglie. Následovaly dlouhé operace, rehabilitace a spousta času i obětavosti,“ říká pro deník Metro vydavatelka knihy Simona Votyová, která pokračuje: „S jejich příběhem se budou brzy moci seznámit i Češi. Křest knížky se bude konat v Praze na konci listopadu na lodi na Vltavě.

Přátelství mladé vědkyně Carlin, jež se odborně specializuje na zvířecí chování, začalo na Facebooku. Zubožené fenky si totiž všimla na profilu nadace, jež se snaží libanonské ztracené a zubožené psy nabízet do dobrých rukou. „Nikdo ale takhle zuboženého psa nechtěl. Na Facebooku byly i záběry, jak se Maggie celá klepe a bojí se a Kasey na to musela stále myslet. Sledovala to, a když viděla, že si ji nikdo nevzal, rozhodla se, že to udělá sama. Mimo jiné vše domluvila a zaplatila všechny potřebné výdaje na převoz,“ dodává Votyová, jež je s Carlin v úzkém kontaktu.

Láska na první pohled
Když Maggie do Anglie přilétla, všichni se oprávněně obávali, že bude fenka nedůvěřivá. Opak se však stal pravdou. Fenka se ihned vrhla mladé vědkyni na letišti do náruče. „Jako by říkala, hlavně mě mějte rádi. Vypíchané oči jí pak musel lékař zašít. Většina kulek v ní rovněž zůstala a vyndal jí to až doktor v Anglii. Sám konstatoval, že je zázrak, že tohle vůbec přežila,“ míní Votyová.

Knižní inspirace
Nyní žije Maggie šťastný život a dokonce se stala terapeutickým psem. Její panička o ní založila Instagram, který má přes 440 tisíc sledujících aspousta z nich je i z Česka. Kromě toho o jejím příběhu napsala již zmíněnou knížku, která vyšla v Anglii a brzy vyjde kromě tuzemska i v dalších zemích. „Je to příběh bezpodmínečné lásky, neuvěřitelné cesty a chuti nikdy se nevzdávat. Maggie i Kasey, která se stará o několik dalších psů, si zaslouží, aby o nich věděl svět. Věřím, že dojemný příběh, ve kterém ovšem nechybí ani spousta humoru, by našel místo i v českých knihovnách, a to nejen pejskařů,“ doplňuje Votyová.

Sbírka na psy
Knížka by měla vyjít díky crowdfundingové sbírce na portálu Hithit, kde je zatím vybráno 41 tisíc z dvou set tisíc korun. Sbírka stále probíhá a přispět můžete i vy. Výtěžek z následného prodeje knihy poputuje i Kasey Carlinové a jejím psům a v Česku také stanici pro týrané psy Raffael. „Kmotry budou zpěvák Kuba Ryba z kapely Rybičky 48, který sám adoptoval několik psů z Thajska a ze Srí Lanky, a herec Matouš Rajmont, který je taktéž známý milovník psů a podporovatel útulků,“ uzavírá Simona Votyová.

Autor: Filip Jaroševský Metro.cz

Hlavní zprávy

Před pětatřiceti lety stačilo razítko od obvoďáka. V současnosti jsou někteří pro psychotesty a zbrojní pas

vydáno 17. července 2024  16:00

Když padl v roce 1989 režim, dostali se Češi ke svobodě cestování, projevu, podnikání, ale i ozbrojování. Je to evergreen především ve Spojených státech....  celý článek

„Učit peníze“ by měla škola. Rodiče přenášejí odpovědnost za finanční gramotnost na erár

vydáno 17. července 2024  6:19

Na finanční neznalosti vydělávají podvodníci. Když vás zavalí ciframi, procenty, úrokovými sazbami a opentlí to růžovou budoucností, často uspějou.  celý článek

Když ještě na trhu řehtali koně. Jak to vypadalo na Václaváku v polovině 19. století

vydáno 17. července 2024  15:43

Miluju Prahu a deník Metro vybírají nejkrásnější pražské veduty. Neznámé a méně známé pohledy na město od starých mistrů.  celý článek

Ostravské léto s hudbou. Posílená doprava, zákaz psů i seznamovací apka

vydáno 17. července 2024  14:35

Před cestou do Ostravy nezapomeňte, že s klasikou neuspějete. Colours budou přijímat pouze platební karty.  celý článek