metro.cz

Počasí v Praze

14 °C / 27 °C

Čtvrtek 20. června 2024. Svátek má Květa

Netradiční výlet na hory. Nazujte si sněžnice

  9:00
Hory už nejsou pouze o lyžování. Přibývá stále více nových sportů. Lidé řádí se snowboardem ve vzduchu, jezdí po sjezdovkách na nafukovacích člunek i se nechávají tahat koněm na lyžích.
Na Špičáku si můžete nejen zalyžovat. | foto: Špičák

Zimní střediska hlásí stále vzrůstající zájem o netradiční sporty. "Po několika dnech strávených na sjezdovce se lidé často začnou nudit a vyhledávají proto alternativní formu zábavy,“ říká  za skiareál Špičák Karel Samec.

Vybrat si mohou z řady adrenalinových i poklidných sportů. Především mezi milovníky turistiky jsou stále oblíbenější výlety na sněžnicích, které rozloží celkovou hmotnost těla a člověk se tak neboří ani do prašanu. Na rozdíl od běžek, které pro dobrou jízdu vyžadují kvalitní stopu, se na sněžnicích výletník může vydat, kam si jen usmyslí. Stále oblíbenější je také skialpinismus, kdy si lyžař vyšlape po vlastních kopec, který se mu zamlouvá apak ho vezme šusem dolů.

Zimní zábava

Airboarding: jedná se o obdobu bobování, akorát že nemáte boby ale nafukovací kluzák, na kterém se řítíte hlavou dolů po sjezdovce. Přestože airboard na první pohled vypadá jako obyčejný nafukovací kruh na koupaliště, jeho cena se pohybuje v řádech tisíců korun.

Snowtubing: také k tomuto sportu potřebujete pořádný kopec. Ten sjíždíte na speciálním gumovém člunu. Tento sport si můžete vyzkoušet v řadě horských areálů, cena za jednu jízdu se pohybuje okolo dvaceti korun.

Skijöring: jedná se o jízdu na běžkách, kdy vás táhne psí spřežení, tento sport si můžete vyzkoušet například na některých místech v Krkonoších. Za tříhodinový program zaplatíte zhruba tři tisíce korun. Levnější variantou je jízda za koněm.

Snowscooting: jedná se o sjezd na speciální koloběžce bez koleček.

Autor: Adam Váchal Metro.cz

Hlavní zprávy

Japonská Mazda MX-5 je nesmrtelná. Její milovníci zažijí o víkendu Rozkoš

vydáno 19. června 2024  17:20

Už za pár dní se bude okresem Náchod ozývat zvuk stovek motorů automobilů značky Mazda MX-5. Po pěti letech si tu totiž předposlední červnový víkend dají...  celý článek

Půllitr piva za 175, za vodu i 111 korun. „I tak to byl zážitek,“ popisují čeští fanoušci fotbalové Euro

vydáno 19. června 2024  5:00

Red Bull Aréna v německém Lipsku, která má kapacitu 41 122 míst, se včera otřásla v základech. Čeští fanoušci se totiž vydali na český úvodní zápas Eura,...  celý článek

Z Dlážděné je asfaltová. Rekonstrukci tratě u Masarykova nádraží se povedlo dokončit dřív

vydáno 19. června 2024  11:00

V Havlíčkově a Dlážděné ulici se má dnes brzy ráno po necelých dvou měsících opět začít ozývat cinkání tramvají. Dopravní podnik (DPP) zde totiž...  celý článek

Stopy po okupačních kulkách, které vydržely na fasádě a také vlajkodržáky na Letné

vydáno 16. června 2024  11:30

Praha je dobrodružství a romantika. Také nikdy nekončící zdroj zajímavostí. Stačí jen zvednout oči od displeje mobilního telefonu a nestačíte se divit....  celý článek