metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 7 °C

Pondělí 22. dubna 2024. Svátek má Evženie
Násilí (ilustrační foto) | foto: Profimedia.cz

Neznámý muž se tvářil, že někoho hledá. Ve skutečnosti chtěl sex

  12:02
Pouštět cizího člověka do domu se nevyplácí. Své by o tom mohla vyprávět žena, která v pondělí 20. ledna nechala otevřené dveře pro neznámého muže. Ten se tvářil, že v domě někoho hledá. Ve skutečnosti však měl v plánu ženu znásilnit.

Pachatel

Pachatel

  • Muž je ve věku okolo 24 let, vysoký asi 185 centimetrů, štíhlé postavy, světlé pleti, zelenomodrých očí a světlých vousů asi o délce 1 centimetru, které byly střižené od kotlety vlasů.
  • Muž byl cítit zápachem po cigaretách a mluvil plynule česky bez přízvuku.

Na domovních dveří v okolí stanice Třebenická na Střížkově visí plakáty s podobiznou mladého muže. Jestli na něj narazíte u svého domu, dovnitř ho rozhodně nepouštějte. Minulý týden, když mu takto nechala otevřené domovní dveře žena bydlící v  Bínově ulici, se málem stalo neštěstí.

Ke znásilnění nedošlo

Muž se pokusil ženu znásilnit. "Vstoupil s ní do domu a předstíral, že někoho hledá. Následně násilím odtáhl ženu od výtahu do mezipatra a tam jí pod pohrůžkou násilí nutil k sexu. K samotnému aktu nedošlo a pachatel následně z místa utekl," popisuje policejní mluvčí Jan Daněk.

Ten dodává, že muži nyní hrozí v případě odsouzení trest až ve výši deseti let odnětí svobody. Kriminalisté již po pachateli rozjeli pátrání a sestavili jeho podobiznu.

Znásilnění

  • V Česku je každý den nahlášeno jedno až dvě znásilnění.
  • Podle odborníků jde však pouze o zlomek skutečných případů.
  • V roce 2012 bylo u nás nahlášeno celkem 669 případů znásilnění.
  • Objasněno jich bylo celkem 489.
  • Každý rok roste počet nahlášených případů.
  • To však nemusí být nutně špatná zpráva. Naopak to podle sdružení proFem může znamenat, že více žen se odhodlá znásilnění nahlásit.
  • Podle současných odhadů je každoročně nahlášeno zhruba jen 8 procent z celkového množství znásilnění.

Komentáře

Hlavní zprávy

Závodili na Letné pštrosi? O Praze se lze stále dozvídat něco nového, říká spisovatelka

vydáno 22. dubna 2024  12:19

Nové putování Prahou. Právě vychází druhé pokračování Pražských okének – průvodce netradičními místy a událostmi Prahy od spisovatelky Stanislavy...  celý článek

Billie Eilish, Katy Perry, Bon Jovi a další mají konkurenci. Jmenuje se umělá inteligence

vydáno 22. dubna 2024  4:42

Stále se vyvíjející technologie pobouřila zahraniční umělce. Umělá inteligence (AI) ale hýbe celou společností. Někteří se jí bojí, jiní se s ní učí...  celý článek

Herci neustále bojují o práci, je to kolotoč pádů a vzestupů, říká agentka Daňková

vydáno 21. dubna 2024  7:00

Lenka Daňková vystudovala germanistiku a hudební vědu na MUNI v Brně, poté se věnovala hudební produkci jak v Česku, tak v rakouském Grazu a od roku 2010...  celý článek

Poslední adresa Jaroslava Klabíka byla na Hradčanech. Prožil život dobrodruha

vydáno 21. dubna 2024  11:53

Praha je dobrodružství a romantika. Také nikdy nekončící zdroj zajímavostí. Stačí jen zvednout oči od displeje mobilního telefonu a nestačíte se divit....  celý článek