metro.cz

Počasí v Praze

17 °C / 26 °C

Středa 17. července 2024. Svátek má Martina

Obchodní dům Máj v Praze ožil nákupy a zábavou. Někomu se líbí, někomu ne.

  18:53
Pro veřejnost se dnes otevřela jedna z nejočekávanějších rekonstrukcí v centru – opulentní dům zábavy, her a gastro zážitků Máj Národní.

Další 1 fotografie v galerii
Infinity bar nabídne obří množství alkoholických nápojů, je součástí oddělení Levels, které se nachází v horních patrech. | foto: MAFRA

Ze všech těch atrakcí a lákadel šla hlava kolem. Tak by se daly popsat naše pocity poté, co jsme si před pár dny přednostně prošli čerstvě zrekonstruovanou historickou budovu na rohu Národní a Spálené ulice. Máj Národní, jak se stavba nově oficiálně nazývá, se otevírá pro veřejnost právě dnes. A pokud se sem chystáte v dalších dnech vyrazit, možná oceníte výčet atrakcí. Patrně nejočekávanější rekonstrukce v centru Prahy za poslední roky prostory náramně oživila .

Devadesát tisíc zákazníků?
Kolem ulic Národní a Spálená denně projde zhruba devadesát tisíc lidí. Atraktivita a potenciál místa přivedly do obchodního centra Máj Národní světové koncepty, z nichž některé právě tady otevřou své první jednotky v České republice. V prvním podzemním patře bude k dispozici prodejna Tesco v nové podobě. První a druhé patro obsadí nájemci v kategoriích restaurace, kavárny, květinářství, doplňky, drogerie a podobně. Takzvaná foodhall nabídne přibližně 750 míst k sezení a pestrý sortiment rychlého i klasického občerstvení v režii značek Popeyes, Burger King, Banh-mi, Prima bašta, Misushi, Amerikanos a dalších. Původní obchodně těžko využitelné prostory v horních podlažích se promění na místa zasvěcená zábavě, kultuře a vzdělávání.

Patra pro nadšence
Třetí a čtvrté patro Máje jsou zasvěceny bláznivým světům analogových a digitálních her. Kromě toho, že si zde mohou zájemci zahrát kolem dvou stovek arkádovek, minigolf, šipky či si zaházet sekerou, se tu nachází také nejvýkonnějších herní počítače v republice. Mají jich tu celkem dvacet čtyři. Prostor dotváří čtveřice barů a restaurace s americkou kuchyní.

Probuďte v dětech lvy
V pátém patře budovy se nachází Lvíčkov. Jde o obří rodinný zábavní park, kde na malé návštěvníky a jejich rodiče čeká vzduchové bludiště, zipline, ze kterého mohou děti svištět jako blesk, bazén plný miliony míčků, kolotoč, lezecká stěna, i nejdelší klouzačka v centru Prahy. Najdete zde také tobogán, trampolíny, Ninja prolézací dráhu, dětský bagr, arkádové hry nebo venkovní dětské hřiště s dráhou pro elektrická autíčka.

Superhrdinské patro
Interaktivní expozice s názvem Back in time se pro návštěvníky otevírá až za pár měsíců. Šesté patro proto přeskočme a popišme sedmé – superhrdinské. Nachází se zde Heroes Park, zážitkový obchod, kde vládnou prostřednictvím svých obřích soch v životní velikosti Superman, Spider-Man, Batman, Aquaman, Harley Quinn, Iron Man, Thor, Hulk, Deadpool, Antman, Flash, Green Lantern, Guardians of the Galaxy, Hulkbuster a další superhrdinové. Ať už jste vášnivý fanoušek komiksů, sběratel figurek, cosplay nadšenec, nebo jen hledáte zábavu pro celou rodinu, je dost pravděpodobné, že vás tohle místo nadchne.

Střešní bar a vyhlídka
V osmém a devátém patře se nachází střešní restaurace a bar Fly Vista. Součástí je i Champagne bar, který nabízí více než sto druhů šampaňských vín, což představuje jednu z největších nabídek šumivého nápoje v metropoli. Ve čtyřiceti metrech nad zemí je nejvýše položená 360° vyhlídka v Praze s panoramatickým výhledem. Prohlédnout si hlavní město může veřejnost za drobný poplatek.

Diskutovaní motýly
Na fasádě budovy Máj Národní bylo nedávno také instalováno umělecké dílo sochaře Davida Černého. Dvě několikametrové skulptury složené z trupů stíhaček Spitfire a motýlích křídel, které se pohybují a v noci svítí. Pražští památkáři umístění zmiňovaných plastik na historickou budovu povolili na jeden rok. V uplynulých týdnech instalaci kritizovali někteří odborníci.

Autor: Filip Jaroševský Metro.cz

Hlavní zprávy

„Učit peníze“ by měla škola. Rodiče přenášejí odpovědnost za finanční gramotnost na erár

vydáno 17. července 2024  6:19

Na finanční neznalosti vydělávají podvodníci. Když vás zavalí ciframi, procenty, úrokovými sazbami a opentlí to růžovou budoucností, často uspějou.  celý článek

Rovnost pohlaví ve filmovém průmyslu existuje, myslí si budoucí generace umělců

vydáno 16. července 2024  17:00

Téměř šedesát procent mladých lidí v České republice, kteří mají zájem pracovat ve filmovém průmyslu, považuje hledisko genderové rovnosti za vcelku...  celý článek

Kde se vzala „milá holka“? Generální tajemník ÚV KSČ se stal hvězdou v létě 1989

vydáno 17. července 2024  10:43

Léto 1989 v socialistickém Československu nemělo chybu. Na kazetách se jako epidemie šířila nahrávka, na které blekotá šéf komunistů Miloš Jakeš.  celý článek

Starosta východočeského Tetína: Na mluvčího mladé generace jsem se nikdy nepasoval

vydáno 17. července 2024  11:29

Důležité je, aby měli mladí v regionu pracovní nabídku, která odpovídá jejich vzdělání a nemuseli se stěhovat do měst, říká třicetiletý starosta vesnice...  celý článek