Fanoušci dobrého piva, zbystřete, blíží se jedna z hlavních gastro událostí roku. Holešovická tržnice se opět promění v ráj pivních nadšenců. Příští pátek a sobotu se zde uskuteční 7. ročník Prague Beer Festu, největší degustační akce svého druhu v Česku. Vzduchem se bude linout vůně sladu, sklo zazvoní na znamení nových objevů a pivo poteče proudem.
Letošní ročník přivítá padesátku pivovarů nejen z Česka, ale i z patnácti dalších zemí včetně USA, Anglie, Polska, Belgie či Lucemburska. Na své si přijdou jak milovníci tradičních receptur, tak ti, kteří rádi objevují odvážné chutě a moderní pivní styly. Festival se koná v hale 13 a jejím okolí, kde nebude chybět ani bohatá street food sekce, která uspokojí i ty nejnáročnější gurmány.
Jedním z vrcholů programu bude příjezd delegace pivovarníků z východního pobřeží USA, konkrétně z Filadelfie a Bostonu. Nebudou chybět ani stálice britské craftové scény v čele s legendárním pivovarem Verdant. Letos se navíc mohou návštěvníci těšit na novinky z Baskicka a Lotyšska, které přivezou kousek své pivní kultury.
Prague Beer Fest 2025 se koná 11. a 12. dubna
|