metro.cz

Počasí v Praze

2 °C / 16 °C

Pondělí 4. března 2024. Svátek má Stela

Další 2 fotografie v galerii
Na Ladronce nebude chybět ani soutěž Miss Čarodějnice. | foto: carodejnicenaladronce.cz

Ohně, maškarní i koncerty. Metropoli čeká čarodějná noc. Připravte si ale deštníky

  6:09
Děti čekají soutěže a špekáčky, dospělé zase koncerty. Lidé si pálení čarodějnic oblíbili a oslava filipojakubské noci se tak koná hned na několika místech po celé Praze. Kam vyrazit na pálení čarodějnic? Metro poradí. Počasí ale venkovním aktivitám moc přát nebude.

Dávno už jsou pryč doby, kdy se na kopci nad vesnicí zažehla hranice a lidé kolem ní tančili. Dnes se svátky magické noci změnily ve festival hudby a her. Největší čarodějnický rej se koná v parku Ladronka v Praze 6. „Pálení čarodějnic spojené s bohatým programem prošlo za uplynulou dekádu velkým vývojem. A nejen proto, že se letos koná jubilejní ročník, přinášíme hned několik novinek,“ zve již na desátý ročník čarodějnic Roman Mejstřík, radní Prahy 6.

Soutěže i koncerty

Pro návštěvníky jsou letos na Landronce připraveny soutěž Miss Čarodějnice i závody Čarodějnice na kolečkách. Novinkou mezi soutěžemi je obcházení workshopových stanovišť a plnění sportovních, hudebních nebo výtvarných úkolů. Na své si ale přijde i doprovod malých čarodějů a čarodějnic. Večer na pódiu vystoupí beatboxer En.dru a třešničkou čarodějnického dortu je pak koncert kapely Buty. Návštěvníci Ladronky nepřijdou ani o opékání špekáčků. Prvních tisíc návštěvníků ho navíc dostane zdarma.

Velký rej čarodějnic se ve čtvrtek koná i v Proseku na bobové dráze. Loni se tu slétlo přes pět set malých čarodějnic. I letos jsou připraveny hry pro ty nejmenší. „Naše čarodějnice jsou hlavně o programu pro děti, opékání buřtů na ohni a o celkové atmosféře. Program je tu ale i pro dospělé, pro které máme připravenou spoustu lahůdek a nápojů,“ zvou organizátoři. Vstup na akci je stejně jako špekáčky zdarma.

Na Ladronce se i letos volí Miss Čarodějnice.

V Praze  6 se chystají i závody čarodějnic.

Nezapomeňte deštníky

Volný vstup je ve čtvrtek i na čarodky ve Žlutých lázní v Praze 4. Čarodějná show a skákací hrad jsou připraveny pro děti. Starší si zase zaskáčou při koncertu americko-české kapely Lo Dost či při vystoupení DJ Frikima.

Na tradice si naopak potrpí na Střížkově. K pálení čarodějnic si tu přidali i stavění májky. „Letos se stavění máje uskuteční v lidovém duchu. Ve čtvrtek odpoledne i večer budou probíhat koncerty dětských i dospělých hudebních těles. Po setmění je připraven ohňostroj,“ zve do parku Václavka pořadatel Roman Holk.

Počasí ale bujarým oslavám moc přát nebude. Předpověď hlásí na zítřek oblačno až zataženo. Na většině území republiky se přes den čekají přeháňky nebo občasný déšť. Někde se mohou objevit i bouřky. Většina ohňů poslouží nejen k opečení špekáčků, ale i k zahřátí. Nejvyšší denní teploty se totiž ve čtvrtek budou pohybovat jen kolem 16° C.

Kam na čarodějnice

Čarodějnické veselí, opékání buřtů a koncerty se konají všude po metropoli. Deník Metro vybral ty nejzajímavější akce.

Praha 1: Malostranské čarodějnice startují ve čtvrtek v 19 hodin průvodem v maskách. Začíná na Malostranském náměstí. Program pro děti je však na Kampě připraven už od 15 hodin. Hranice se na Kampě rozhoří ve 20 hodin. 

Praha 2: Už dnes se koná Čarodějnické odpoledne plné her i v Domově dětí a mládeže ve Slezské ulici.Vstup na akci je 20 korun.

Praha 4: Žluté lázně se pro čarodějnice a jejich doprovod otevřou ve čtvrtek ve 14 hodin. Vstup je zdarma. Koncert  Kašpárka v rohlíku a divadelní představení Příběhy včelích medvídků jsou pro změnu připraveny ve čtvrtek od 15 hodin v parku Vltavanů v Braníku. 

Praha 5: Opékání špekáčků i soutěže pro děti jsou už dnes připraveny v parku Klamovka. Pro čarodějnice a čaroděje v kostýmech je vstup zdarma. Ostatní zaplatí 30 korun. Čarodějnické veselí najdete zítra i v areálu Creativ world ve Stodůlkách. Pro návštěvníky je připraveno věštění budoucnosti. Pro děti se chystá spousta aktivit a tvorby.

Praha 6: Čarodějnice na se konají ve čtvrtek. Akce začíná v půl jedenácté a končí ve osm večer. Vstup je zdarma.

Praha 8: Kdo by radši oslavil čarodějnice už dopoledne, bude mít šanci ve čtvrtek v dětských klubech. V Ďáblíku, Karlíku a Osmíku startují soutěže pro děti už v 10 hodin. Zítra v 17 hodin začínají lidové čarodějnice i v parku Václavka na Střížkově.

Praha 9: Na travnaté ploše před bobovou dráhou na Proseku se čarodějnice slétnou ve čtvrtek ve 14 hodin. Zapálení hlavního ohně je v plánu v 19 hodin. Na akci nebudou chybět grilované klobásky ani další občerstvení. Vstup a parkování zdarma.

Praha 10: Petrovické čarodějnice začínají na hřišti ZŠ Petrovice už dnes v 10 hodin. Pálení čarodějnic a cirkusové kejkle si pro změnu užijete zítra ve Štěrboholském parku. Odpoledne plné her začíná v 16 hodin.

Komentáře

Hlavní zprávy

Vědmy mají konkurenci. Věštit už umí také umělá inteligence a nemýlí se

vydáno 4. března 2024  12:00

V současném digitálním světě se umělá inteligence (AI) zarývá čím dál více do kůže společnosti.  celý článek

Říkáte, že žijete zdravě? Opravdu? Vaše lednička prozradí celou pravdu

vydáno 4. března 2024  6:00

O nedostatek pacientů se nemusejí bát v Česku kardiologové, odborníci na alkoholismus, plicní specialisté a také obezitologové. Přitom jejich zaměření...  celý článek

Svědkové minulosti. Mizejí poštovní schránky, vypařily se taky tradiční trafiky

PRAHA? AHA!
vydáno 3. března 2024  11:03

Praha je dobrodružství a romantika. Také nikdy nekončící zdroj zajímavostí. Stačí jen zvednout oči od displeje mobilního telefonu a nestačíte se divit....  celý článek

Komerční sdělení

Senioři, zatočte s dluhy, které vás tíží!

vydáno 3. března 2024

Pan Karel žije sám, je mu 71 let a má problém, který mu nedává spát. Hrozí mu, že kvůli nesplacenému úvěru přijde o byt. Nyní mu svitla naděje, že...  celý článek