metro.cz

Počasí v Praze

14 °C / 27 °C

Čtvrtek 20. června 2024. Svátek má Květa

Pij, pij pij! Soutěže v pití alkoholu končí na zemi i v nemocnici

  7:00
Češi jsou národem pijanů. Přesto se ještě mají co učit. Zatímco většina z nás se většinou chodí pořádně zřídit do hospody, v zahraničí si pro opilost dokonce lezou na stromy.
S pivem je zábava. | foto: ČTK

Kde jinde přijít k opici než na stromě. Tímto heslem se řídí Novozélanďané. Ti vymysleli hru na oposuma, která spočívá v popíjení alkoholu na stromě. Pravidla jsou jasná: dokud jste na stromě, pijete, když spadnete, hra končí.

Amerika pořádá pivní závody

V Americe je zase velmi oblíbená akce s názvem Velký americký pivní běh. Ten se koná celkem v deseti amerických státech. Pořadatelé na svých stránkách slibují závodníkům, že závod nikdy nebude delší než tři míle. Na vítěze se v tomto závodu nehraje, zato na sportovní výbavu ano. Účastníci závodu totiž běží zpravidla v kostýmech. Na trati tak narazíte na obří kelímky, flašky či prostě nějaké lidi s čepicí ve tvaru půllitru s pivem.

Ve světě oblíbená soutěž je známa pod názvem Beer pong.

Závodníci Velkého amerického pivního běhu chtějí mít své převleky co nejoriginálnější. "Můžu běžet nahý?" ptá se dokonce někdo na internetových stránkách závodu. "Pošlete nám pár fotek a my vám dáme vědět. To myslíte vážně? Jistě, že ne," zní odpověď pořadatelů.

Vítězové putují rovnou do nemocnice

Mnohem vážněji berou soutěže v pití Rusové. Ti sice nejsou známi originalitou, co se samotných akcí týče, jejich výkony však málokdo ve světě překoná. Nejčastěji soutěží v pití vodky. Za co nejkratší dobu musí soupeři vypít co největší množství lihoviny. Kdo vyhrává, je snad každému jasné - ten nejlepší.

Ze stupínku vítězů míří soutěžící zpravidla rovnou do nemocnice. Před dvěma lety dokonce vítěz, který vypil za půl hodiny tři půllitrové flašky vodky, dvacet minut po ukončení závodu zkolaboval a následně zemřel, dalších pět účastníků akce pak odvezla sanitka.

Češi jezdí metrem a na kole

Také Češi však mají své soutěže a někteří po americkém vzoru dělají takzvané pivní jízdy. Ty spočívají v jízdě metrem, kdy v každé stanici musí cestující vypít jedno pivo. Kdo dojede na konec, vyhrává. Také cyklisté dříve pořádali podobné závody, kdy museli v každé hospodě zastavit a dát si alespoň půl litru hořkého moku.

Převrácený kelímek je populární hra v zahraničí.

Soutěží v pití je však ve světě obrovské množství. Jednou z nejoblíbenějších je "beer pong", alternativa ping-pongu. Hráči mají za úkol trefit se ping-pongovým míčkem do soupeřova kelímku s alkoholem. Pokud se trefíte, musí soupeř vypít obsah zasaženého kelímku.

Soutěže v pití

Alkoholický box: dva soupeři hází kostkou. Kdo hodí méně musí pít. Kdo první spadne na zem, je K.O.

Hospodský golf: vyberte 9 nebo 18 hospod a určete, co v každé musíte vypít. Určete si pořadí a zapisujte skóre. Kdo má lepší skóre či obešel všechny "jamky", vyhrává.

Kácení stromů: na stůl postavíte pivo, okolo něj panáky rumu (kůra), okolo nich panáky zelené (listí) a pak začnete česat listí, strhávat kůru...

Mexická vlna: hráči si sednou s panáky vedle sebe a postupně vstávají a pijí ve stejném pořadí, dokud někdo neodpadne.

Člověče, napij se: hraje se klasické Člověče nezlob se. Za každou vyhozenou figurku se však musí hráč napít.

TGV: hra oblíbená ve Francii. Pije se společně. Každé kolo se křičí jméno stanice, ve které TGV staví. Kdo kam dojede?

Autor: Adam Váchal Metro.cz

Hlavní zprávy

Železnice se rozrůstá příliš pomalu. Hrozí kolaps, varují mnozí odborníci

vydáno 20. června 2024  5:14

Organizátor dopravy si nechal vypracovat podrobnou analýzu kapacity tratí. Kritické přetížení hrozí v první řadě velmi využívaným vlakům z Prahy do...  celý článek

Japonská Mazda MX-5 je nesmrtelná. Její milovníci zažijí o víkendu Rozkoš

vydáno 19. června 2024  17:20

Už za pár dní se bude okresem Náchod ozývat zvuk stovek motorů automobilů značky Mazda MX-5. Po pěti letech si tu totiž předposlední červnový víkend dají...  celý článek

Z Dlážděné je asfaltová. Rekonstrukci tratě u Masarykova nádraží se povedlo dokončit dřív

vydáno 19. června 2024  11:00

V Havlíčkově a Dlážděné ulici se má dnes brzy ráno po necelých dvou měsících opět začít ozývat cinkání tramvají. Dopravní podnik (DPP) zde totiž...  celý článek

Stopy po okupačních kulkách, které vydržely na fasádě a také vlajkodržáky na Letné

vydáno 16. června 2024  11:30

Praha je dobrodružství a romantika. Také nikdy nekončící zdroj zajímavostí. Stačí jen zvednout oči od displeje mobilního telefonu a nestačíte se divit....  celý článek