metro.cz

Počasí v Praze

-3 °C / -2 °C

Neděle 3. prosince 2023. Svátek má Svatoslav
Integracemi provází amatérský redaktor Jan Škopek. | foto: PID

Plánovači mají své youtubery. Po Kokořínsku přijdou další

  12:51
K pražské MHD se připojují spoje napříč celým Středočeským krajem. Integraci Ropid propaguje spoty.

Od uplynulého víkendu je Kokořínsko natrvalo součástí systému Pražské integrované dopravy (PID). To, proč je připojení této oblasti k hlavnímu městu pozitivní krok, se organizátor dopravy Ropid rozhodl nově propagovat netradičně. Pomocí spotů na svém Facebooku.

„Naše nová posila do týmu Honza vás v krátkých videích provede integrací Kokořínska. Pokud se videa budou líbit, budeme je pro vás chystat pro každou integraci. V tom aktuálním se například dozvíte, která linka bude na Kokořínsku páteřní a nejrychlejší, o novinkách ve spojeních, nebo třeba, na kolik korun dospělého cestujícího vyjde jízdenka pro cestu vlakovou linkou S33 ze Mšena až do Prahy,“ říká mluvčí Ropidu Filip Drápal.

Integrace

  • Loni se k Praze připojilo Příbramsko, Slánsko a také oblast kolem Benešova. Právě odtud brzy dojde k rozšíření nabídky spojů do Voticka.
  • Po integraci mohou cestující v dotčené oblasti následně používat pražské jízdenky, a to jak v regionálních autobusech, tak vlacích. Nákup jízdních dokladů jde i přes mobilní aplikaci PID Lítačka.

Integrace v této oblasti promění cestování především z Mělníka do Mšena. Rozšíření se dočkají také víkendové spoje na hrad Kokořín. Průvodce spotem – mladík Jan Škopek, který je v minutu a půl dlouhém spotu představen jako průvodce integracemi PID, však není pro fanoušky MHD úplně neznámý. Od loňského března je totiž spolu s dalšími amatérskými redaktory a fanoušky hromadné dopravy k vidění na YouTube, Instagramu a Twitteru. O jejich projektu Metrobus informoval minulý měsíc i deník Metro.

„Jako všichni z Metrobusu, mám i já rád veřejnou hromadnou dopravu, ať už se bavíme o jednotlivých prostředcích, dopravních systémech, nebo udržitelné mobilitě, i když největší zálibu jsem našel asi v železnici. Velice rád trávím volné chvíle v mapách a jízdních řádech, pokud to čas dovolí, tak i v samotném vlaku. Kromě tohoto velkého koníčku mě ale baví i samotná žurnalistika,“ uvádí o sobě Škopek.

Soudě podle komentářů pod videem na Facebooku Ropidu se nového videa dočkají zájemci velmi brzy. Chválu zde sklízí jak moderátor Škopek osobně, tak celkový střih a spád videa. „Je to super a dobře jste zvolili moderátora. Honza je z Metrobusu nejlepší,“ píše uživatel Filip Mansfeld.

Další příležitost něco natočit bude mít Ropid již za několik dní, protože 22. srpna má být spuštěno začlenění Voticka na Benešovsku. Integrace obvykle přinášejí rozšíření nabídky spojů, zpravidelnění jízdních řádů i zpřehlednění vedení linek. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Christiaan Barnard: Hvězdný kardiochirurg zastínil i Beatles

vydáno 3. prosince 2023  16:59

Před 56 lety se v Africe zrodil „novodobý Frankenstein“. V narkóze, na operačním stole.  celý článek

Na smíchovské Tatře mrzli hráči i věrní diváci. Populární turnaj vyplňoval zimní pauzu

PRAHA? AHA!
vydáno 3. prosince 2023  11:31

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

K-trend v České republice. Kde se vzal a o co vlastně jde?

vydáno 3. prosince 2023  6:38

Hudba, kinematografie nebo třeba kosmetika. Několik světů, které korejská kultura uchvátila.  celý článek

V druhé Perinbabě Juraje Jakubiska se mihne i nesmrtelný Dan Nekonečný

vydáno 2. prosince 2023  10:00

Nový snímek je pokračováním 38 let staré fantasy pohádky, která je na Slovensku vánoční klasikou.  celý článek