metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 9 °C

Úterý 23. dubna 2024. Svátek má Vojtěch

Další 1 fotografie v galerii
Pracovnice trojského útulku dokrmuje psí slečnu. | foto: MP PrahaMetro.cz

Podchlazená štěňata skočila v útulku. Na Vánoce možná najdou nové majitele

  13:59
Sedm štěňat starých přibližně týden odložil někdo v neděli pod Nuselským mostem mezi Oldřichovou a Svatoplukovou ulicí. Poté, co je tam našla kolemjdoucí žena a upozornila na ně městskou policii, zvířata strážníci převezli v útulku v Troji.

Pro zaměstnanci začal boj o přežijí podchlazené sedmičky. Poté, co zvířata prohlédl veterinář, ošetřovatelé je uložili pod infralampy. Ve dvouhodinových intervalech je krmili.

„Po necelém týdnu to vypadá, že čtyři fenky a tři psi mají nejhorší za sebou. Nyní už dostávají krmení po čtyřech hodinách,“ uvedla mluvčí městské policie Irena Seifertová.

Jedná se o křížence a podle odborníků z nich vyrostou psi střední velikosti do 25 kilogramů váhy. Než si je vyberou a do domů odvezou noví majitelé, rozhodla se městská policie, že pro případné zájemce bude dokumentovat pobyt psů v útulku.

„Každých čtrnáct dní si lidé budou moci na webových stránkách městské policie www.mppraha.cz a útulku pro opuštěná zvířata www.upozpraha.cz prohlédnout, jak se štěňatům daří a jak rostou,“ dodala Seifertová.

K novým majitelům by se mohli dostat na Vánoce, konkrétně pak na Štědrý den, kdy budou brány psího útulku v Troji opět pro veřejnost otevřeny.

Komentáře

Hlavní zprávy

Braník ve víru změn. Nový biotop hlídá tučňáčí rodinka. Z ohořelé ostudy bude park

vydáno 23. dubna 2024  5:30

Kouř na obloze a zvuk sirén. V Braníku v poslední době evergeen. Opuštěný areál bývalých stavebnin hoří několikrát do roka. Objekt na začátku Vrbovy ulice...  celý článek

U sebe doma vyrobím, na chalupě si pak posvítím? Jenže je to trochu jinak

vydáno 22. dubna 2024  18:30

České obecné fotovoltaické prostředí srší optimismem, ale současně v něm vládne mezi lidmi hodně legend. Jednou z nich je třeba možnost sdílení energie...  celý článek

Závodili na Letné pštrosi? O Praze se lze stále dozvídat něco nového, říká spisovatelka

vydáno 22. dubna 2024  12:19

Nové putování Prahou. Právě vychází druhé pokračování Pražských okének – průvodce netradičními místy a událostmi Prahy od spisovatelky Stanislavy...  celý článek

Billie Eilish, Katy Perry, Bon Jovi a další mají konkurenci. Jmenuje se umělá inteligence

vydáno 22. dubna 2024  4:42

Stále se vyvíjející technologie pobouřila zahraniční umělce. Umělá inteligence (AI) ale hýbe celou společností. Někteří se jí bojí, jiní se s ní učí...  celý článek