"Aplikace umožňuje intuitivní nacházení míst, která prošla dramatičtějšími změnami. Lidé mají například možnost porovnat, jak vypadaly tradiční průmyslové čtvrti jako Smíchov či Vysočany nebo území, na kterých dnes leží rozsáhlá pražská sídliště, mezi něž patří Jižní Město nebo třeba Bohnice," uvedl Jiří Čtyroký, ředitel Sekce prostorových informací Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy, který web vytvořil.
Dvě PrahyPodívejte se, jak to vypadalo před 60 let tam, kde bydlíte. |
Velmi zajímavé je rovněž srovnání dnešní husté silniční sítě se situací před 60 lety, tedy dávno předtím než Praha začala budovat nejrůznější obchvaty, tunelové komplexy a víceproudé spojnice. Za pozornost ale stojí třeba i ruzyňské, které se za více než půlstoletí změnilo bezmála k nepoznání.
Do budoucna se navíc počítá s dalším rozšířením mapových podkladů. Každý si tak bude moci porovnat například územní plán z 50. let minulého století a územní plán, který platí dnes. "V podstatě bude každý moci porovnat jakékoli dvě mapy, které jsou dostupné na Geoportálu, například cenovou nebo hlukovou mapu," dodal Čtyroký.
Prahu lze porovnat na mapách i s městem z roku 1842Metropole ještě bez železnice, zato s celou Staroměstkou radnicí
|