metro.cz

Počasí v Praze

17 °C / 32 °C

Pátek 21. června 2024. Svátek má Alois

Praha prý zůstává jedničkou pro ruské novoroční turisty

  17:35
České hlavní město Praha se stalo jedničkou na žebříčku měst, „ve kterých na Nový rok bude hodně Rusů“. Alespoň podle pořadí, které sestavil ruský internetový list Gazeta.ru.
Pivo (ilustrační foto) | foto: PIS

Podle jeho údajů zaplatí návštěvník za noc v pražském hotelu v průměru méně než v případě soupeřů z „novoročního top-5“. „Pro Rusy představuje Praha už řadu let nejpopulárnější novoroční destinaci. Je tu krásně, není to daleko, mají pivo a je tu relativně levně, čili je třeba sem jet,“ podotýká list. Záhodno je však si uvědomit, že „turistická Praha je sice nádherná, ale neturistická je ještě mnohem lepší“, dodává.

Vyhněte se centru, lepší a levnější pivo najdete mimo něj

„Nezdržujte se na Starém městě, nejezte a hlavně nepijte pivo v podnicích s nápisy ‚tradiční česká kuchyně‘ či ‚tradiční pivo‘. Stačí jen trochu vybočit z turistických tras a narazíte na podniky, kam chodí sami Češi. Pivo tu je ještě lepší, jídlo chutnější a obsluha milejší,“ poradila Gazeta.ru. Na dalších místech žebříčku následuje Dubaj, kterou Rusové milují hlavně kvůli vedru v zimě a nehledě na pověst místa pro miliardáře si tam lze užít i relativně lacino. Estonská metropole je pak „dalším městem, které Rusové mají moc rádi kvůli pivu a kvůli tomu, že to tam nemají daleko“, nemluvě o „světově proslulých diskotékách“. O přednostech Paříže všichni vědí a navíc povánoční výprodeje zajistí, že se výlet vyplatí, protože stejné oblečení je prý v Moskvě dvakrát až třikrát dražší. Finské Rovaniemi je coby bydliště Santa Klause prý hlavně pro děti, ale bez nich tam dospělým bude podle ruského listu ještě mnohem veseleji. Každopádně prý ruské cestovatele za novoročními svátky, které v jejich vlasti trvají první lednovou dekádu, nezastaví ani nynější směnný kurz, ani sváteční zdražování hotelů o 68 až 92 procent, poznamenal deník.

Statisíce turistů míří na Silvestr do Prahy

  • Do Prahy se v prosinci chystá kolem 480.000 turistů, nejvíc z Německa, Británie, Itálie či Ruska, informovala koncem listopadu mluvčí Pražské informační služby.
  • Vloni se v prosinci v české metropoli ubytovalo zhruba 465.000 lidí. Praha nabízí v hotelích, penzionech a hostelech 92.000 lůžek, na Silvestra jsou většinou plně obsazená.
  • Ceny ubytování na přelomu roku jsou zhruba stejné jako loni. Do Česka přijelo v letošním třetím čtvrtletí meziročně o dvě procenta turistů více, Rusů však ubylo.
  • Největší podíl zahraničních hostů tvořili tradičně Němci (452.000). Druhou nejpočetnější skupinou zůstali Rusové (180.000).
Autor: ČTK

Hlavní zprávy

Český James Bond se jmenoval Ladislav Bittman. Kariéru začal před 60 lety

vydáno 20. června 2024  12:20

Komunisti vylovili nacistický archiv! Žabím mužům se povedl nález desetiletí! Americký magazín Life přinesl před 60 lety sérii senzačních odhalení z...  celý článek

Stopy po okupačních kulkách, které vydržely na fasádě a také vlajkodržáky na Letné

vydáno 16. června 2024  11:30

Praha je dobrodružství a romantika. Také nikdy nekončící zdroj zajímavostí. Stačí jen zvednout oči od displeje mobilního telefonu a nestačíte se divit....  celý článek

České pivovary kráčejí k udržitelnosti a zároveň se snaží šetřit životní prostředí

vydáno 15. června 2024  8:32

Radegast chce zadržet v krajině více vody, než sám spotřebuje. Tento projekt přijde na miliony korun. Plzeňský Prazdroj zase vyvinul úspornější chladič...  celý článek

Benjamin Netanjahu je pro Izrael větší hrozba než Hamás, říká muž, který sloužil v Gaze

vydáno 13. června 2024  18:20

David Shorf sloužil v izraelské armádě, byl zástupcem šéfredaktora Lidových novin, hrál v kapele Raketa Bořka Slezáčka, nyní se pohybuje v marketingu,...  celý článek