metro.cz

Počasí v Praze

13 °C / 23 °C

Neděle 16. června 2024. Svátek má Zbyněk

Praha si získává oblibu čínských turistů díky filmu

  11:52
Nejprve to bylo Thajsko a Seattle, kde díky filmovým kasovním trhákům začal stoupat počet čínských turistů. A nyní se další destinací, které se postaral úspěšný film o čínský turistický boom, stává Praha, napsal list Jing Daily.
Staroměstská radnice | foto: Pražská informační služba

Země po celém světě se snaží získat přízeň neustále se rozrůstající masy značně utrácejících čínských turistů, nyní se zdá, že vítězný tiket získala Česká republika, která v letošním roce zaznamenala podstatný nárůst počtu přijíždějících turistů.

Podle nedávno zveřejněných statistik celková útrata čínských turistů v České republice stoupla v první polovině letošního roku o 119 procent a v červnu čínští návštěvníci překonali ve výši útraty do té doby dominující ruské turisty. Číňané se nyní starají až o 26 procent veškeré útraty zahraničních turistů v zemi.

Uličky Starého města lákají turisty z filmu

Česká vláda se zemi usilovně snaží propagovat pro čínské turisty. Nyní jí při tomto úsilí přišel na pomoc film Jen my víme kde, který se jako vůbec první čínský film odehrává v Praze.

Tento čínsko-český romantický snímek, který měl čínskou premiéru na Valentýna, vystoupal na první příčku kasovního žebříčku a diváci po jeho zhlédnutí básní o pražských uličkách dlážděných kočičími hlavami a Starém městě, kde se natáčelo.

Film prakticky funguje jako reklama na Prahu, když sleduje mladou, šik a pohlednou čínskou dívku, která na nejmalebnějších místech města pátrá po dávno ztracené lásce své babičky - a přitom sama najde lásku pohledného mladíka.

Úspěch tohoto filmu nyní v Praze vyvolává stejný efekt jako v roce 2013 dobrodružná komedie Ztraceni v Thajsku, zatímco Seattle zažil zvýšený příliv návštěvníku po romantické komedii Hledá se pan pravý. Tento účinek přiměl i další země, aby začaly nabízet své exteriéry do čínských filmů.

Na zvýšený počet turistů mířících do Prahy zareagovaly také aerolinky. Od začátku září začne letecká společnost Hainan Airlines vůbec poprvé provozovat přímé letecké spojení mezi Pekingem a Prahou. Dostupnost přímých letů je pro čínské turisty důležitá, protože mají relativně krátké dovolené a nechtějí zbytečně ztrácet čas na cestách.

Hlavní zprávy

Stopy po okupačních kulkách, které vydržely na fasádě a také vlajkodržáky na Letné

vydáno 16. června 2024  11:30

Praha je dobrodružství a romantika. Také nikdy nekončící zdroj zajímavostí. Stačí jen zvednout oči od displeje mobilního telefonu a nestačíte se divit....  celý článek

České pivovary kráčejí k udržitelnosti a zároveň se snaží šetřit životní prostředí

vydáno 15. června 2024  8:32

Radegast chce zadržet v krajině více vody, než sám spotřebuje. Tento projekt přijde na miliony korun. Plzeňský Prazdroj zase vyvinul úspornější chladič...  celý článek

Benjamin Netanjahu je pro Izrael větší hrozba než Hamás, říká muž, který sloužil v Gaze

vydáno 13. června 2024  18:20

David Shorf sloužil v izraelské armádě, byl zástupcem šéfredaktora Lidových novin, hrál v kapele Raketa Bořka Slezáčka, nyní se pohybuje v marketingu,...  celý článek

Nájemní zabijáci neexistují? Vrah naoko je romantická komedie šmrncnutá krimi zápletkou

Strážce streamu
vydáno 14. června 2024  14:00

STRÁŽCE STREAMU Skutečnými událostmi inspirovaná komedie o učiteli a policejním důstojníkovi v jednom, který se pro úspěch tajných akcí musí vydávat za nájemné zabijáky...  celý článek