metro.cz

Počasí v Praze

2 °C / 16 °C

Pondělí 4. března 2024. Svátek má Stela
Skupina Pixies | foto: promo foto

Pražané vykoupili lístky na Pixies, kapela přidá ještě jeden koncert

  13:14
Koncert americké rockové skupiny Pixies, který se koná 10. října ve Velkém sále pražské Lucerny, byl během několika týdnů vyprodán. Bostonská kapela se proto rozhodla přidat v Praze na stejném místě o den později druhý koncert. Vstupenky za 900 korun plus poplatky budou v prodeji ode dneška v sítích Tickepro a Tickeportal.

V metropoli se kapela, která zažívala nejslavnější období počátkem 90. let, představí podruhé. V roce 2006 Pixies vystoupili i v beznadějně vyprodaném Paláci Akropolis v Praze.

Legendární skupina, která ovlivnila řadu kolegů z hudební branže, zahájí nové turné 29. září v Paříži, přestože se zakládající členka Kim Dealová rozhodla skupinu opustit. Pixies oznámili, že i přes její odchod jsou připraveni vyrazit na další turné, dokonce s novou písní Bagboy, první po devíti letech. Dealovou nahradí hráčka na basovou kytaru Kim Shattucková, která působila v kapelách The Pandoras a The Muffs. "Kromě písniček, které mají všichni nejradši, zahrajeme věci, které jsme nehráli celou věčnost nebo takové, které jsme naživo nehráli nikdy," uvedl lídr kapely Black Francis.

Pixies založili v roce 1986 kytarista a zpěvák Charles Thompson, později známý pod jménem Black Francis, a kytarista Joey Santiago. Přes inzerát sestavu doplnili bubeník David Lovering a zpívající baskytaristka Kim Dealová. V roce 1987 vydali první nahrávku nazvanou Come On Pilgrim; o rok později jim vyšel regulérní debut Surfer Rosa. S ročním odstupem vždy vycházely i následující desky Doolittle a Bossanova. Poslední řadové album kapely nazvané Trompe Le Monde vyšlo v roce 1991. O dva roky později se Pixies rozpadli. Black Francis poté pod pseudonymem Frank Black natočil sólovou desku.

Čtveřice hudebníků obnovila spolupráci v roce 2004. Pixies poté vyjeli na turné a vydali řadu nahrávek z jednotlivých koncertů.Na oslavu dvacetiletého výročí vydání desky Doolittle z roku 1989, zahájili koncertem v říjnu 2009 v Dublinu turné Doolittle Tour, na němž odehráli celé album. Turné bylo velmi úspěšné, trvalo dva roky a kapela zahrála celkem 117 koncertů v 18 zemích.

Komentáře

Hlavní zprávy

Vědmy mají konkurenci. Věštit už umí také umělá inteligence a nemýlí se

vydáno 4. března 2024  12:00

V současném digitálním světě se umělá inteligence (AI) zarývá čím dál více do kůže společnosti.  celý článek

Říkáte, že žijete zdravě? Opravdu? Vaše lednička prozradí celou pravdu

vydáno 4. března 2024  6:00

O nedostatek pacientů se nemusejí bát v Česku kardiologové, odborníci na alkoholismus, plicní specialisté a také obezitologové. Přitom jejich zaměření...  celý článek

Svědkové minulosti. Mizejí poštovní schránky, vypařily se taky tradiční trafiky

PRAHA? AHA!
vydáno 3. března 2024  11:03

Praha je dobrodružství a romantika. Také nikdy nekončící zdroj zajímavostí. Stačí jen zvednout oči od displeje mobilního telefonu a nestačíte se divit....  celý článek

Komerční sdělení

Senioři, zatočte s dluhy, které vás tíží!

vydáno 3. března 2024

Pan Karel žije sám, je mu 71 let a má problém, který mu nedává spát. Hrozí mu, že kvůli nesplacenému úvěru přijde o byt. Nyní mu svitla naděje, že...  celý článek