metro.cz

Počasí v Praze

13 °C / 22 °C

Čtvrtek 23. května 2024. Svátek má Vladimír

Pražská artová kina nabídnou nejúspěšnější filmy. Best Film fest se blíží

  13:09
Volné seskupení čtyř artových kin v Praze Atlas, Evald, Lucerna a Mat pořádá od 11. do 17. prosince přehlídku Best Film fest. Jde o týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů druhé poloviny roku 2014. Lístky jsou k mání za jednotnou cenu 69 korun.
Kino Atlas | foto: ŠJů - Wikimedia Commons

„Jde už o sedmé vydání této divácky úspěšné přehlídky, která probíhá vždy dvakrát do roka, tedy v zimě a v létě, a koná se od roku 2011,“ řekla mluvčí Alice Aronová ze společnosti Cinemart. Program bude podle ní opět žánrově pestrý, neboť dramaturgy přehlídky byli sami diváci.

Diváci se mohou těšit například na Woodyho Allena

Promítat se budou oblíbené zahraniční tituly, které v pražských klasických kinech u diváků stále bodují. Jde například o filmy oscarového Woodyho Allena Kouzlo měsíčního svitu a švédského tvůrce Lasse Hallströma Láska na kari. Dále pak švédská komedie nabitá bizarními postavami a černým humorem Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel.

V nabídce jsou rovněž filmové hity tohoto podzimu: francouzská komedie Co jsme komu udělali?, argentinské neobvyklé povídky Divoké historky a thriller Zmizelá od kultovního tvůrce Davida Finchera. Nechybí ani festivalové hity. Například vítěz karlovarského festivalu Kukuřičný ostrov gruzínského režiséra Georga Ovašviliho, vítěz canneského festivalu Zimní spánek v režii mistra tureckého filmu Nuri Bilge Ceylana, rodinné drama oceněné rovněž v Cannes Leviatan od ruského režiséra Andreje Zvjaginceva a snímek o vztahu syna a matky Mami! kanadského tvůrce Xaviera Dolana.

Z českých filmů se budou promítat Tři bratři

Uveden bude i soutěžní snímek letošního Berlinale - akční černá komedie odehrávající se v zasněžených horách Boj sněžného pluhu s mafií od norského režiséra Hanse Pettera Molanda se severskou hvězdou Stellanem Skarsg?rdem v hlavní roli.

Z českých titulů je zastoupena Svěrákova pohádka Tři bratři, černá komedie Díra u Hanušovic Miroslava Krobota, drama Alice Nellis Andělé všedního dne, romantický Michálkův Pohádkář a celovečerní dokument Století Miroslava Zikmunda, jak ho natočil scenárista a režisér Petr Horký. Kompletní program je na webových stránkách a na webových stránkách jednotlivých kin.

Autor: ČTK

Hlavní zprávy

Fiakristům má v centru Prahy nadobro odzvonit. Bude z koní chutný salám?

vydáno 23. května 2024  4:37

Začalo to fotkou ležícího koně na dlažbě Staroměstského náměstí. A podle největších optimistů to možná, alespoň načas, skončí už dnes na mimořádném...  celý článek

Aktivní zálohy jsou dril, ale není to vyloženě mazácká vojna, říká restauratér Jiří Panuška

vydáno 22. května 2024  15:57

Vzdát se komfortu, nebýt jen individualitou, ale i součástí celku, mít dobrou fyzičku, ale i řádnou psychickou odolnost. Takové jsou podmínky, aby se z...  celý článek

Stěny koupelny ze skla byly v minulosti zcela nemyslitelné, říká architektka Jiřičná

vydáno 22. května 2024  11:00

„Většinu života se člověk účastní nejrůznějších soutěží a většinu jich prohrává,“ říká velice upřímně světoznámá architektka, která do českého prostředí...  celý článek

Šéf festivalu Rock for People sní o Red Hot Chilli Peppers a System Of A Down

vydáno 20. května 2024  12:57

Michal Thomes dokázal z lokální akce vydupat mezinárodně uznávaný festival obřích rozměrů. Šéf festivalu Rock for People deníku Metro říká, že se letos...  celý článek