metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 10 °C

Úterý 16. dubna 2024. Svátek má Irena

Pražské vánoční trhy budou i moderní

  16:42
Trhy na Staromáku nebo Václaváku s davy lidí známe všichni. Podnikaví mladí lidé si ale vánoční trhy dělají po svém, a tak město může svým obyvatelům i turistům nabídnout i jiné trhy, než jaké známe z centra.
Vizualizace | foto: Manifesto

Velmi očekávaný trh byl včera otevřen nedaleko Florence, přímo naproti Desfourskému paláci – Manifesto Winter Market. Toto místo slavilo velké úspěchy už v létě, kde to vonělo dobrotami z různých koutů světa. I v zimě tu bude vařit dvacet restaurací, koupit tu dárky můžete od desítek designových výrobců. Dobré jídlo a pití si můžete užít ve vyhřívaných iglú nebo u speciálních ohnišť. Vstup do Manisfesta je zdarma.

Moderních vánočních trhů na netradičních místech je samozřejmě více. Další se 15. prosince otevře v prostorách DUP39. I tady se můžete pokochat a koupit nějaký designový dárek. Prostor DUP39 najdete za obchodním domem Quadrio.

Už mezi tradiční markety patří Dyzajn market zima, který se opět uskuteční na náměstí Václava Havla. Otevře se od 8. do 9. prosince a od 15. do 16. prosince. Jedná se o výběrovou prodejní výstavu autorské tvorby. Představí se celkem 180 dyzajnérů, zahrají tu kapely, DJs, divadla, chystají se workshopy a samozřejmě také skvělé jídlo a pití. 

Vánoční trhy v Praze

Vánoce se blíží. Adventní trhy budou už tradičně na mnoha místech hlavního města.

  • Vánoční trhy se budou opět konat na všech významných náměstích v metropoli. Začaly už včera na náměstí Míru, kde skončí na Štědrý den.
  • Nejdéle pak potrvají na Staroměstském a Václavském náměstí. Zde si můžete užít vánoční atmosféru od 1. prosince do 6. ledna. Jde také o největší vánoční trhy v tuzemsku.
  • O něco kratší jsou pak trhy na náměstí Republiky. Začínají také 1. prosince, ale končí den před silvestrem.
  • Na Tylově náměstí u zastávek I. P. Pavlova trhy propuknou 23. listopadu a skončí 24. prosince.
  • Vánoční trhy v prosinci Pražané naleznou také na Výstavišti v Holešovicích, na Havelském náměstí či na Andělu. Tam se konají od 24. listopadu do neděle 23. prosince.
  • Adventní trhy, rozsvícení vánočního stromu a Ježíškovu poštu chystají také u Chvalského zámku v Horních Počernicích, a to v neděli 2. prosince.
Autor: Marek Peška Metro.cz

Hlavní zprávy

Rozjíždějí mejdany v metru. Někdy se cestující zapojí, jindy je ve vagonu trapné „ticho“

vydáno 16. dubna 2024  16:10

Radek Lembacher dělá marketing, Vašek Komárek zase pracuje na Rádiu Impuls. Jejich společnou vášní je karaoke. Pro veřejnost ho pořádají v Elpíčku na...  celý článek

„Teď můžeme určovat trendy a překvapit. To, co jsme už vydali, je odvážnější“

vydáno 16. dubna 2024  7:00

Kapela Mirai, nesoucí jméno svého frontmana Miraie Navrátila, obráží česká pódia už deset let. „Tak to pěkně vyšlo k výročí, že vydáváme čtvrtou desku,“...  celý článek

Češi si potrpí na kvalitu. Radši si připlatí za konopí než nějaké jiné bylinky

vydáno 15. dubna 2024  18:00

Svět kanabinoidů se rozpíná, aktivisté chtějí potlačit černý trh. Až tři rostlinky marihuany na dospělou osobu v jedné domácnosti a legální držení...  celý článek

Expřítelkyni bil paličkou a bodal. Vzala na mě lahev vína a nůž, hájí se souzený

vydáno 16. dubna 2024  18:12

Svoji bývalou družku podle kriminalistů tloukl dvaapadesátiletý muž paličkou na maso. A když se mu pokusila utéct, dostihl ji a chytil za čelist tak...  celý článek