metro.cz

Počasí v Praze

15 °C / 17 °C

Úterý 28. května 2024. Svátek má Vilém

Přestup na Pražského povstání se za dva roky změní k lepšímu

  16:21
Důležité ulice, které spojují Nusle a Pankrác, se spolu s okolím dočkají úprav. Historická cesta spojující Nusle s Pankrácem, která se na dnešním náměstí Hrdinů napojuje na starou cestu od Vyšehradu, tvoří i dnes jednu z hlavních os těchto čtvrtí.
Táborská ulice v Nuslích. | foto: IPR PrahaMetro.cz

Při přípravě změn v těchto dvou ulicích se Institut plánování a rozvoje bude ptát místních obyvatel, co by se mělo změnit a co naopak je vhodné zachovat. Snahou je vtisknout ulici přívětivější a reprezentativní podobu.

Akce se zúčastní několik institucí, které bude potřeba zkoordinovat. Dopravní podnik plánuje opravu tramvajové trati od Nuselské ulice po Vozovnu Pankrác a její prodloužení k metru Pankrác a posléze až na Budějovickou. V plánu je také několik úprav silničních křižovatek. Institut plánování a rozvoje proto připravuje koncepční studii, která zaručí společný postup. Výsledkem bude nejen finanční úspora, ale také příjemnější prostředí pro uživatele ulice.

„Velkou změnou bude úprava přestupního uzlu na Pražského povstání, kde se kříží linky metra, autobusů i tramvají,“ říká mluvčí institutu Adam Švejda. Proto při rekonstrukci upraví polohu zastávek tak, aby byly k sobě blíž a přestup byl tak příjemnější.

Zlepšit by se měly přechody pro chodce i parkování

„Kromě toho chceme zlepšit pěší vazby v území a odstranit zbytečné bariéry. Má se zlepšit bezpečnost přechodů a rozšířit nároží chodníků, zmizí některá nadbytečná zábradlí. Lepší řešení si zaslouží také parkování a řada by měla přijít i na různá cykloopatření,“ tvrdí Švejda. „Zajímá nás však názor místních obyvatel, který bude důležitým podkladem pro tvorbu studie budoucí podoby veřejných prostranství,“ dodal.

Institut proto připravil sérii sousedských setkání, po kterých bude následovat i komunitní vycházka. V první fázi pak budou mít obyvatelé možnost zhodnotit současnou situaci a vyjádřit své požadavky.

Ve druhé fázi, která bude následovat po několika týdnech, představí veřejnosti návrh studie. Občané budou moct okomentovat navržená řešení přímo v ulicích, ale také na webových stránkách.

Koncepční studie má být hotova začátkem roku 2016. Realizace projektu je naplánována na roky 2017 a 2018.

Autor: Robert Oppelt

Hlavní zprávy

Obecním domem se polinou vetřelčí, vesmírné i muší tóny. Pražský filmový orchestr je zpět

vydáno 28. května 2024  8:00

Sedmdesátičlenný soubor Pražského filmového orchestru (PFO) začal jako první v Česku hrát hudbu ze slavných filmů, a to výhradně z původních notových...  celý článek

„Bitcoin bude brzy stejně běžný jako psaní e-mailů,“ říkají bratři Kuchařovi

vydáno 27. května 2024  19:00

Bratři Martin a Matyáš Kuchařovi dostanou již v polovině příštího měsíce do Prahy nejvlivnější jména bitcoinového, respektive kryptoměnového světa. Po...  celý článek

Panoramatický výhled, kolonáda i výroba skla. Co zažít v Karlových Varech?

vydáno 27. května 2024  16:00

Historické lázeňské budovy, přilehlé kolonády, hotely, vyhlídky, kostely. O čem jiném by měla být řeč než o Karlových Varech. Ty vás uchvátí především...  celý článek

Rostlinné výrobky provází mnohé mýty. Přitom jsou zdravé a dá se z nich uvařit chutné jídlo

vydáno 27. května 2024  12:00

Když se řekne tofu, málokdo si v duchu řekne „mňam“. Spíš si představí náhražku masa bez chuti. Jenže ve skutečnosti jde spíš o mýty, které dnes už nemají...  celý článek