metro.cz

Počasí v Praze

2 °C / 10 °C

Čtvrtek 18. dubna 2024. Svátek má Valérie
Koupaliště Divoká Šárka

Přírodní koupaliště v Praze jsou čistá, zhoršit situaci může déšť

  12:11
Voda v přírodních koupalištích v Praze je zatím vcelku čistá, nejsou hlášeny žádné problémy. Informoval o tom Matěj Čermák z pražské hygienické stanice. Nynější vytrvalé a vydatné deště by mohly kvalitu vody zhoršit, ale situace není podle hygieniků tak extrémní jako po povodních ze začátku června.

Hygienici měří kvalitu vody v přírodních nádržích během letních měsíců jednou za 14 dní, naposledy 18. června. "Od té doby jsme zatím neměli nahlášeny žádné problémy," uvedl Čermák.

Kvalitu vody by podle něj mohly zhoršit deště, které v minulých dnech zasáhly Prahu, přeháňky se navíc podle předpovědí počasí objeví i dnes a v pátek. "Situace ale není tak extrémní jako po nedávných povodních," míní Čermák. "Pokud by přesto lidé měli pochybnosti o čistotě vody v kterémkoli koupališti, mohou se obrátit na provozovatele koupaliště i na nás," doporučil.

Podle posledních údajů bylo koupání možné v pěti sledovaných pražských přírodních koupalištích, pouze koupaliště Lhotka v Praze 4 je už druhým rokem uzavřeno.

Kvalita vody se různí

  • Nejčistější je voda v betonové nádrži v Divoké Šárce v Praze 6 a v motolském rybníku v Praze 5.
  • Voda v koupališti Džbán, je podle hygieniků na druhém z pěti stupňů kvality. Na první pohled tedy nemusí vypadat zcela čistě, ale neměla by lidem způsobit zdravotní potíže. Hygienici ovšem doporučují lidem, aby se po koupání osprchovali.
  • Stejně hodnotí hygienická stanice i vodu na Koupališti Hostivař.
  • Nejhůře dopadlo v posledních rozborech koupaliště Šeberák v Praze 4, které je na třetím stupni. Koupání je i tam možné, ale zvláště citlivější jedinci by pak mohli mít zdravotní problémy. Sprcha po koupání je tedy v tomto případě nezbytná.
  • O kvalitě vody v přírodních koupalištích informuje pražská hygienická stanice pravidelně na svých internetových stránkách.

Komentáře

Hlavní zprávy

Při hezkém počasí jsou dlahy na úrazovce denní chléb. Napilno mají nemocnice u cyklostezek

vydáno 17. dubna 2024  14:52

Prim hraje v těchto dnech venku spíš aprílové počasí. Kolařská sezona ale už vypukla naplno. Napilno mají prodejny, servisy i lékaři. S teplým počasím už...  celý článek

Potravina budoucnosti? Čeští vědci vylepšují jedlý hmyz. Krmí ho mrkví a špenátem

vydáno 17. dubna 2024  10:59

Červi, fuj. Takto asi vypadají reakce některých Čechů, když vidí na nejrůznějších food festivalech stánky s jedlým hmyzem. I když se může zdát, že Češi...  celý článek

Den, kdy se do Československa vplížila šedivá a nehybná normalizace

vydáno 17. dubna 2024  5:30

Před 55 lety nahradil Alexandra Dubčeka všehoschopný Gustáv Husák. Socialismus s lidskou tváří vystřídal socialismus s husí kůží. Život v Československu...  celý článek

Rozjíždějí mejdany v metru. Někdy se cestující zapojí, jindy je ve vagonu trapné „ticho“

vydáno 16. dubna 2024  16:10

Radek Lembacher dělá marketing, Vašek Komárek zase pracuje na Rádiu Impuls. Jejich společnou vášní je karaoke. Pro veřejnost ho pořádají v Elpíčku na...  celý článek