metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 7 °C

Pondělí 22. dubna 2024. Svátek má Evženie
Policisté navštívili také noční klub v ulici Ve Smečkách. | foto: ČTK

Prostitutky, drogy a návštěva gay klubu. Policisté měli perný večer

  11:31
V centru Prahy se v noci na dnešek konala bezpečnostní akce, jejímž cílem bylo kontrolovat bary, kluby, herny a další problematická místa v okolí Václavského náměstí.

Na policejní služebnu bylo předvedeno 16 lidí, devět z nich byli cizinci. U jedné osoby měli policisté podezření na padělané doklady. Policie zadržela i jednoho celostátně hledaného člověka a u jednoho muže našla zakázanou drogu. Současně v noci speciální policejní jednotka spolu s městskou policií kontrolovala všechny trasy pražského metra."V rámci bezpečnostní akce policisté zkontrolovali téměř 240 lidí a na tři desítky objektů," popisuje mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Muž se snažil drogu zahodit

Pervitin našla policie u muže v nonstop baru Blaník v Krakovské ulici. Muž se pokusil balíček s drogou zahodit, když chtěl před policií utéct. Byl ale zadržen a po předběžné analýze drogy byl předveden na nedalekou služebnu. 

Drogy a totožnost lidí kontrolovali policisté také v Žitné ulici, kde navštívili gay klub Queen´s. Ten sousedí s nedávno uzavřeným nočním podnikem Kingston. "Naším neustálým chozením do tohoto podniku a kontrolováním osob jsme se podíleli na tom, že je to přestalo bavit," zdůvodnila uzavření podniku Josefa Jelínková, vedoucí policejního oddělení v Krakovské ulici.

Drogy se prodávaly jako v samoobsluze

V Kingstonu se podle ní drogy prodávaly skoro jako v samoobsluze. "Byla tam volně pověšená bunda, kde v jedné kapse byla droga a v druhé peníze. Zákazníci byli naučení, že si z jedné kapsy vzali sáček s drogou a do druhé dávali předem domluvenou finanční hotovost," uvedla Jelínková.

Obvyklým místem, kam míří policisté z Prahy 1, je Hlavní nádraží a Vrchlického sady, kde se soustředí bezdomovci a lidé závislí na drogách. Pod kontrolou je i sexshop v Hybernské ulici. Kromě erotického sortimentu tady lze zakoupit i místo ve videokabince, kde se promítají erotické nebo porno filmy. Policie zde prověřila asi desítku osob. Navštívla také noční klub Ve Smečkách. Akce se zúčastnilo asi 40 policistů.

Komentáře

Hlavní zprávy

Billie Eilish, Katy Perry, Bon Jovi a další mají konkurenci. Jmenuje se umělá inteligence

vydáno 22. dubna 2024  4:42

Stále se vyvíjející technologie pobouřila zahraniční umělce. Umělá inteligence (AI) ale hýbe celou společností. Někteří se jí bojí, jiní se s ní učí...  celý článek

Herci neustále bojují o práci, je to kolotoč pádů a vzestupů, říká agentka Daňková

vydáno 21. dubna 2024  7:00

Lenka Daňková vystudovala germanistiku a hudební vědu na MUNI v Brně, poté se věnovala hudební produkci jak v Česku, tak v rakouském Grazu a od roku 2010...  celý článek

Americký sen. Češka z New Yorku prožívá lakrosové vrcholy ve Spojených státech amerických

vydáno 20. dubna 2024  13:00

Předloni zažila s českou lakrosovou reprezentací velké úspěchy. Na mistrovství světa byly Češky sedmé, vzápětí si zahrály mezi osmi nejlepšími zeměmi na...  celý článek

Poslední adresa Jaroslava Klabíka byla na Hradčanech. Prožil život dobrodruha

vydáno 21. dubna 2024  11:53

Praha je dobrodružství a romantika. Také nikdy nekončící zdroj zajímavostí. Stačí jen zvednout oči od displeje mobilního telefonu a nestačíte se divit....  celý článek